Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engedik a...

A szüleim nem engedik a kontaklencsét. Miért ilyen kegyetlenek velem?

Figyelt kérdés
Egész általánosban a szemüveges gusztustalan fejemért szívattak éjjel nappal. Egyszerűen undorítóan csúnya vagyok szemüvegbe. Anélkül sokkal szebbnek látom magam és ad egy kis önbizalmat is. Most is új gimibe fogok menni, itt is ezzel szivatnak. Nem tudok egy természetes sminket sem feldobni, mert az egész arcomat eltakarja ez az undorítóság. Egyszerűen már lelkileg nem bírom ezt a rengeteg csúfolást. Hogy vegyem rá anyumat?
2020. febr. 17. 21:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
75%
Simán lehet, hogy valakinek tényleg nem áll jól a szemüveg vagy csak önmagának nem tetszik benne és nem tudja elfogadni, hiszen teljesen más tőle az arc és a tekintet. Én konkrétan az üzletben létező összes keretet felpróbáltam, amikor először lett szemüvegem és így is csak olyat tudtam választani, ami azért annyira nagyon nem volt rossz, de nem is tetszett magamon. Azóta volt többféle is, de igazából egyikre sem mondanám, hogy szerettem. Ha valakit még bántanak is miatta, akkor pedig pláne nem szívesen viseli. Engem nagyon zavart is a szemüveg, macerásnak és kényelmetlennek tartottam. Folyton összekoszolódott (ujjlenyomat, eső, haj, smink stb.), sokszor úgy éreztem mintha a keret kitakarná a fél világot, útban volt, zavart, hogy valami rá van rakva fejemre. Úgyhogy én is váltottam kontaktlencsére (mellette van szemüvegem, biztonság kedvéért), ami számomra sokkal praktikusabb, kényelmes, mintha megjavult volna a szemem, csak reggel beteszem és estig nincsen rá gondom. Nyilván nem mindenki hordhat kontaktlencsét, valaki pedig szimplán nem bírja, hosszútávon drágább egy szemüvegnél... de mondjuk ez is egy olyan dolog, hogy változó. Nekem szemvizsgálatért még sosem kellett fizettem (a betanításért egyszer fizettem 3000 forintot és ennyi), de szemüveggel is ugyanúgy jár az ember, tehát ez nem jelent különbséget. Nyilván az egyéni igényeken is múlik a dolog, pl. sosem használtam szemcseppet és az is változó, hogy kinek milyen lencsére van szüksége. Én a lencsémet interneten vásárolva 12.000 forintért veszem három hónapra (optikában ez is kapásból 17-20) és a folyadékból sokáig drágább márkát használtam, de már áttértem olcsóbbakra (1000-2000) és ugyanúgy nincsen vele semmi problémám, az optometrista is ajánlotta. Egyébként is szokott lenni csomó kedvezmény, amit ki lehet használni (pl. október a látás hónapja, ami kapásból eszembe jut). Ilyeneket meg nem sorolnék hozzá, hogy papírtörlő stb., ami minden háztartásban van. Szerintem érdemes kipróbálni, ha valaki nincsen kibékülve a szemüvegével és van rá lehetősége. Viszont a te eseted annyiban más, hogy alapvetően nem a látásod miatt hordasz szemüveget, így a kontaktlencse nem indokolt és nem tud segíteni. Ezt el kell fogadni.
2020. febr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy nekem is kicsit hihetetlen ez a csúfolás dolog, én tavaly végeztem gimiben, volt egy baromi buta osztálytársam és ráadásul eléggé nagy r*bi is volt, szemüveges, senkit nem érdekelt. Így összeszámolva 4-5 szemüvegesünk volt, kutyát nem érdekelte, úgyhogy szerintem is ha téged tényleg valóban csúfolnak (amit kötve hiszek, hiszen ilyet még nem hallottam egy középiskolában), akkor az valóban a kancsalságod miatt lesz.
2020. febr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
32%
Miket írkáltok itt, hogy 100 e a lencse? Bªßki, ilyen hülye félinformációk miatt nem lehetett nekem se lencsém tiniként, mert anyámat is ezzel ijesztgették a lencsések. Egyszer kell kifizetni a betanítást és a bemérést, utána én a netről rendeltem a továbbiakban. Biofinytit veszem én is, ott ahol a legolcsóbb, néha van kupon is meg ajéndék folyadék. De ha nincs se a 10k-s folyadékot veszem, hanem rossmanost, dmest ugyanolyan jó. Agy 🌳sz ez a lencse ijesztgetés már.
2020. febr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
70%
64, olvasd el még egyszer, éves költségekről beszélgetünk, és nem 10ezres folyadékokról.
2020. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
22%
Jóvan te még a szappant is hozzászámolod, mert amúgy biztos nem mosnál kezet. Benzinpénzt is számold hozzá, ha egyszer rutinellenőrzésre mész. Vagy a kaját, ha útközben megéhezel.
2020. febr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
77%
Az nem én voltam. :) Tudod, ez egy nyilvános fórum, több ember beszélget. Lehet, hogy meglepő, de így van. :D
2020. febr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
10%
😱😱😱 tényleeg? Jó tudni, köszi az infót!
2020. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
77%
Tudtommal bizonyos kancsalság felett nem os lehet lencsét hordani (javítsatok ki, ha tévedek). Szemüveges vagyok gimi első évétől,soha nem bántottak miatta. Nem tudom, milyen retardáltak járhatnak oda, már elnézést a nyers szavakért. Én személy szerint imádok szemüveges lenni, teljesen máshogy nézek ki vele, ami tetszik. Magadat kell elfogadnod ahhoz, hogy tetszen a tükörképed. Minden bizonnyal azért csúfolnak, mert látják, hogy ez a sebezhető pontod. Hamar megunják,ha látják,téged nem érdekel.
2020. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
0%

De mosok kezet kislàny, csak nem lanolinmentes és nem illatmentessel, meg nem folyékonnyal.


Amellett meg az sem mindegy, milyen folyadékot használ az ember Biofinityhez az optifree expressz a jó, mivel az tisztít legjobban 3 üveg 6k az alensan, 12 kell egy évre.

2020. febr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
90%

Nem divatos szemüveget kell választani, hanem olyat, ami a fej-és arcformádhoz illik.

Lehet hogy a rendszeres anyagi ráfordítás miatt nem akarnak neked lencsét.

2020. febr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!