Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engedik a...

A szüleim nem engedik a kontaklencsét. Miért ilyen kegyetlenek velem?

Figyelt kérdés
Egész általánosban a szemüveges gusztustalan fejemért szívattak éjjel nappal. Egyszerűen undorítóan csúnya vagyok szemüvegbe. Anélkül sokkal szebbnek látom magam és ad egy kis önbizalmat is. Most is új gimibe fogok menni, itt is ezzel szivatnak. Nem tudok egy természetes sminket sem feldobni, mert az egész arcomat eltakarja ez az undorítóság. Egyszerűen már lelkileg nem bírom ezt a rengeteg csúfolást. Hogy vegyem rá anyumat?
2020. febr. 17. 21:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
70%
Ja és ne feledkezzünk meg róla, hogy kell a kontaktlencse mellé a szemüveg is, ami 40k minimum, az enyém meg a vastag lencsék és a fényre sötétedés miatt kb 100k+
2020. febr. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
96%

Olvasd vissza a kérdésed és a kommented kérdező. Számtalanszor írod magadról, hogy milyen ocsmány vagy meg gusztustalanul áll

Te magad generalod ezt a hozzáállásoddal.

Rengeteg szemüveges ember van és tök jól együttélnek vele, nem minősítik magukat ilyen jelzőkkel.

Én is szemüveges vagyok 15-20 éve. El kell fogadni magad vele. Tényleg rengeteget számít a hozzallasod. Nehezen tudom egyébként elképzelni, hogy egy gimnáziumban kamaszok nem érik fel épp ésszel, hogy ez kell, hogy láss. Nem is értem. Te vagy az egyetlen szemüveges az osztályban?

Tényleg semmi rendkívüli nincs benne, ne kezeld magad ufóként.

Ezt fejben kell rendbe tenned. A kontaktlencse baromira drága és sok odafigyelést igényel. Illetve nem is bírja mindenki. Meg persze ugyanúgy kelleni fog mellé szemüveg, nem állandóan megoldás.

Nyilván próbáld megbeszélni a szuleiddel, hogy miért nem engedik. De szerintem érthető, ha pl anyagi okokból nem fér bele.

A másik opció, hogy 18 éves korod után ha megallt a romlasban a szemed, akkor megműtetted. Kb fél milla egy műtét, ha elkezdesz dolgozni osszegyujtod vagy reszletre megcsinaltatod.

De addig is tényleg valtoztass a hozzaallasodon, te magad mergezed magad ezzel, hogy ilyen negatívan látod a helyzetet.

Biztos vagyok benne, hogy teljesen jól áll, csak te hiszed azt, hogy nem. Mivel ennyire zavar, ezért kísért az ostoba csufolodas. Ha fel se venned, nem szivatnanak.

Engem is betaláltak már szemüveges viccekkel. Fel se veszem, nem foglalkozom ilyen ostobaságokkal. Kell a latasomhoz, ez van. Próbálj olyat választani, ami tetszik.

Az enyémen pl oldalt vannak swaro kövek, nagyon tetszik. Sokat számít tényleg, hogy hogyan állsz hozzá.

Örülj neki, hogy most élsz, nem kell átvaksiznod az életed szemüveg nélkül, mint a múltban sokan tették

Nem volt mindig ilyen egyszerűen és gyorsan elérhető, gondolom sejted.

2020. febr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
93%

1. A leírásod alapján neked a kontaktlencse nem opció. Ez van, nem mindenkinek felel meg sajnos.


2. Kizárt, de még egyszer ismétlem: KIZÁRT, hogy ezzel téged tényleg gimnáziumban gúnyoljanak. Ez hiszti, mert neked nem tetszik a szemüveged. Akkor meg kell próbálni abból olyan keretet keresni, ami jobban áll. Középiskolában egymillió százalék, hogy nem te vagy az egyetlen szemüveges; nálunk is rengetegen voltak már, pedig mi még nem a kétéves korunktól telefont nyomkodó generáció voltunk. Most már óvodában is csomó szemüveges van.


3. Biztos, hogy nem vagy "ocsmány", meg "undorító" és társai. Ne hisztizz, mert az viszont nevetséges egy ennyi időstől már! Én egyébként a hajamat utáltam ugyanígy, mert göndör és rossz állagú volt, amikor akkoriban még nem tudtak olyan szerekkel (tartós egyenesítő, állagjavító festék, stb.) kezelni, mint ma. Engem ezért gúnyoltak néha még kisebb korunkban, na de akkor mi van? Akinek nagy az orra, azt azzal csúfolják, aki szeplős, azt azzal... Nem gondolod komolyan, hogy rajtad kívül mindenki tökéletes!?

2020. febr. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
79%

Ja, és még annyi, hogy képzeld el, a tesómék korosztályában meg egy időben elterjedt, hogy "menő" szemüvegesnek lenni, és mindenki akart magának akkor is, ha nem kellett. A húgom is kikönyörgött egy épp hogy negyedest a szüleink nagy örömére, mert hogy az milyen jól áll...


Szóval ja, ilyen ez a divat... Egy időben meg mindenkinek fogszabályzója volt, előtte/utána pedig szégyellték azt is.

2020. febr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
96%

Azért nem semmi, hogy gimis létedre ennyi eszed van csak.

HA cikiznek, ami meglehetős bunkóság, azt a kancsalságod miatt teszik, nem a szemüveg miatt. Ezt a lencse nem javítani, hanem rontani fogja. Egy csini keret elvonja a figyelmet a kancsalságodról, ha nem lesz, akkor telibe kapják a kancsal szemd látványát a bunkók, erre nem gondoltál?

2020. febr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
86%

# 36/

Mert te aztán marhára meg tudod ítélni az orvosok hozzáértését...!


Bakker, hozott anyagból dolgoznak.

Ha neked annyira speciális a kancsalságod, abból ezt tudták kihozni!

2020. febr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
91%
# 56: nekem is volt kolléganőm, aki ablaküveges :-D szemüveget csináltatott, mert úgy gondolta, hogy szemüveggel okosabbnak néz ki. :-DDD
2020. febr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a ne haragudj meg érte, de neked a hozzászólásaidból ítélve nem a külsőd az ok a szekálásokhoz. Olvasd csak vissza magad: A szüleid kegyetlenek, mindenki szemét az iskolában, az orvosok idióták,közben meg ki vagy akadva a saját külsődre, sajnálod magad, csak te vagy a szegény áldozat.... Neked a hozzáadásoddal vannak őrült nagy bajok. Az osztályunkban a legnépszerűbb lány egy majd száz kilós, szemüveges csaj volt- francot se érdekelt a külseje, mikor nagyon pozitív, vidám, életigenlő ember volt. Annyira energikus, vidám volt örökké, hogy nem lehetett nem szeretni. Képtelenség volt. Akik eleinte belekötöttek meg hamar meglepődtek: nem agresszívan, hisztisen, de mindig megvédte magát. Gyorsan rájött az a két bunkó hogy tök fölösleges szekálni, pont letojja mit gondolnak mások. És mivel nem ugrott a basztatásra, békén is hagyták, mert nem volt se befelé fordulás, se siránkozás amit élvezhettek volna a tahók. .
2020. febr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
88%
Az utolsónál a pont. Kérdező, neked kell a hozzáálláson változtatnod.
2020. febr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is leginkább pszichológusra van szüksége, nem kontaktlencsére...
2020. febr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!