Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engedik a...

A szüleim nem engedik a kontaklencsét. Miért ilyen kegyetlenek velem?

Figyelt kérdés
Egész általánosban a szemüveges gusztustalan fejemért szívattak éjjel nappal. Egyszerűen undorítóan csúnya vagyok szemüvegbe. Anélkül sokkal szebbnek látom magam és ad egy kis önbizalmat is. Most is új gimibe fogok menni, itt is ezzel szivatnak. Nem tudok egy természetes sminket sem feldobni, mert az egész arcomat eltakarja ez az undorítóság. Egyszerűen már lelkileg nem bírom ezt a rengeteg csúfolást. Hogy vegyem rá anyumat?
2020. febr. 17. 21:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
86%
Ez neked kegyetlenség? Ne szórakozz... Minek vennék meg ha semmi haszna a szemproblémád szempontjából?
2020. febr. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
35%

Akik a kontaktlencsékről írtok: Milyen 90 meg 100 ezrekről beszéltek???

Amit én hordok, PureVision lencse, ahogy már írtam, 11.000 Ft egy félévben.

Nem szar lencse, mivel aludni is lehet benne. Gyakorlatilag havonta egyszer veszem ki, amikor cserélem. Már vagy 15 éve ezt a fajtát használom.

Nyilván nem Ofotértben veszem, ahol minden háromszor annyiba kerül, nem vagyok hülye! És nem is cserélném le semmi másra, mert már mindent próbáltam és ez tökéletesen bevált. Mivel havonta egyszer kell egyáltalán foglalkoznom vele, így kis híján olyan életet élek, mint akinek teljesen jó a szeme.

Folyadék is alig kell, évente ha rendelek egy 1000 Ft-osat, de pl. múltkor is kaptam egyet ajándékba a rendelésem mellé. Ez évente 23.000 Ft, hát tényleg bele kell halni...egy szemüveg jóval drágább, és azt sem egyszer kell venni.

2020. febr. 18. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
98%

A kancsalságon semmit nem segít a kontaktlencse, sőt nekem olyan erős kancsalságom van, hogy konkrétan az a szemem ami kancsal volt, kidobta a kontaktlencsét.


Valószínűleg ezzel tisztában vannak anyádék, ezért nem hajlandóak 100ezreket kidobbi kontaklencsére.


Az én kancsalságomon a szemüveg sem segített, ugyanolyan kancsal vagyok benne, mint nélküle. Szóval ha neked legalább a szemüveg segít, örülj neki, mi lenne, ha az se segítene?


Fogadd el magad, ez egy olyan testi adottság ami bár kellemetlen, de nem tudsz rajta változtatni. Próbálj olyan dolgokon változtatni amin tudsz és önbizalmat ad. Menj el fodrászhoz vágass új frizurát, festesd be a hajadat, próbálj ki új öltözködési stílust, stb. Aztán szard le azokat akiknek nem tetszik, hogy kancsal vagy.


Ne aggódj, ha be lépsz a felnőttek világába, már nem lesz ekkora divat a csúfolódás. Már csak a gimit kell kibírni.


Üdv, egy 26 éves, 2 gyerekes, kancsal anya, egy csodás férjjel :)

2020. febr. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
93%
Nem azért, de akinek ronda az arca, azon egy jó szemüveg csak javít.
2020. febr. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem miért úgy kell a kérdést egyből beállítani, hogy az a rohadek szülő....


Őket akarod elhordani mindennek holott kiderült, hogy még szemüveg se kellene, mert nincs baja a szemednek.

Azért nem vesznek kontaklencsét, mert kancsal vagy.

Ki tudja lehet ezt is csak te veszed észre.

Egyre nagyobb divat a szülőket fikázni feleslegesen.

2020. febr. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
12%

"évente 23.000 Ft"

Az én szemüvegem meg kb. 17 évente 40 ezer. Megy a matek?

2020. febr. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
87%

Figyi kislány, a te problémádra nincs lencse.

A kancsalságot javító szemüveg lényege, hogy a külső fele vastagabb, befelé vékonyodik, így javítja a látást.

Egy lencse, ami körkörös, nem tudná ugyanezt. Persze ez csak az én laikus véleményem.

Neked inkább a lelkedben kéne rendet rakni, kikiáltottad a szemüvegedet bűnösnek, de hidd el, ha letennéd, találnál magadon mást.

Az meg, hogy valakit a szemüvege miatt csúfoljanak, manapság már negyedikben sem divat, valamit biztosan belelátsz a sztoriba.


Üdv, egy szemüveges kancsal kislány anyukája, aki szemüveges.

2020. febr. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
66%
Keresd meg az iskolapszichológust és kérj tőle időpontot.
2020. febr. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
76%

44, tételesen leírtam, hogy jön ki a matek egy évre. Normál havi lencse mellett nem egy évben egyszer veszel folyadékot, mivel azt minden este kiveszed és megmosod, máris itt a különbség.

Az olyan lencsét, mint a tied, ritkán javasolják (engem pl kifejezetten lebeszélt a szemészorvos), és egy kancsal kamasznak (még ha lehet is lencséje esetleg) tutira nem fogják ajánlani.


A folyadék mondjuk akkor sem ezer ft, ha ritkán veszed, de oké, van ilyen verzió is, mint a tied. De nem ez az átlag. :)

2020. febr. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
78%

“ Akik a kontaktlencsékről írtok: Milyen 90 meg 100 ezrekről beszéltek???

Amit én hordok, PureVision lencse, ahogy már írtam, 11.000 Ft egy félévben.”


A purevision pont nem egy annyira jó lencse

Én biofinitiyt használok ill napinak acuvee moistot (kb 1 havi kell belőle évente)

Biofinity 12 pár 28k—-> Biofinity E ennek kicsit több, mint duplája és mást nem bír a azemem, csak ezt

Emellé 12 doboz folyadék 27k

Vizsgálat 2*5k

Megfelelő szappan, fertőtlenítő: 3-4 k

Papírtörlő 5k

Szemcsepp 6-8k



“Folyadék is alig kell, évente ha rendelek egy 1000 Ft-osat,”


Ezt a fæszságot meg ne hangoztasd! Az a te problémád, hogy meg akarsz vakulni, de annak, aki betartja a használati utasítást, annak egy flakon folyadék 1 havi adag:

Kiveszed a tartóból leöblíted

Kiveszed a szemedből leöblíted

Tárolod benne

2020. febr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!