Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem kedvelik a páromat, mert...

Nem kedvelik a páromat, mert nincs diplomája, polgári foglalkozása. Ezzel a kialakult helyzettel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

A páromnak nincs végzettsége, mint már írtam a kérdésben fent. Fiatalok vagyunk, 21-23 évesek. Ő tényleg fiatalon a hobbijából kiépítette a karrierjét, mondhatni egy brandet maga köré. Jól keres, sokszor tényleg annyi munkája, dolga van, hogy én is látom, hogy a nap 24 órája kevés neki.

De a szüleim meg csak azzal jönnek, hogy miért nem megy el tanulni, igenis felvételizzen valahová, meg mit akar így az életben... Már most olyan kapcsolatai vannak, és ezáltal olyan tudása, hogyha a jelenlegi dolgai nem működnének, vagy megunná ezt, akkor is elmehetne dolgozni szinte bárhová ezen a területen. Igazából megcsinálta a szerencséjét, nagyon kevés embernek adatik meg az ilyen fiatalon, mint neki. Jól él, van autója, lakása (bár az utóbbi a szüleitől). A munkáját imádja, van lehetősége általa utazni, bejárni a világot. Ő is tudja, hogy több lábon kell állnia, ezért vannak befektetései, tesz félre minden jövedelméből. Szóval amiért pl nem egy könyvelő, nem jelenti, hogy egész nap a kanapén feküdne chipset zabálva.


A szüleim egyszerű emberek, anyukám tanár, apa egy helyi cégnél dolgozik. Ők pl azt sem tudták elképzelni, hogy valaki az internettel pénzt keressen, nemhogy megéljen általa. Nekik a nővérem barátja az isten, mert jogász lesz és hogy az egy igazi szakma, nem ilyen humbug... De közben azt nem látják, hogy a nővérem barátja még 23 évesen is otthon él a szüleivel, zsebpénzt kap és legutóbb mondta, hogy ő esélyt sem lát arra, hogy 25 éves kora előtt külön tudjon költözni egy saját otthonba.


2020. febr. 18. 10:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
17%

"Ők pl azt sem tudták elképzelni, hogy valaki az internettel pénzt keressen, nemhogy megéljen általa."


Igazán én sem, mármint hogy BECSÜLETES módon meg tudjon valaki az internetböl élni!

Miért nem írod le, mivel foglalkozik a barátod, ha annnyira rendben van?

2020. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 A kérdező kommentje:

Influencer


Bár ő maga is utálja ezt a szót, és tudom, hogy rengeteg emberből ellenérzéseket vált ki. Nem akartam, hogy jöjjenek a bugyuta kérdések, hogy "akkor influenzás?", "jaa szóval semmit nem csinál" és hasonlók. Véleményvezér, de ha valaki kérdezi, általában annyit mond, hogy vállalkozó.

2020. febr. 18. 10:41
 3/102 anonim ***** válasza:
64%
Semmit nem kell kezdeni vele, csupán el kell fogadni. Engem is zavarna, minden mas ertelmes szulovel egyutt, ha a gyerekem olyasvalakivel lenne, akinek nincs szakmaja es ilyen homalyos munkaja van...
2020. febr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 anonim ***** válasza:
81%
Influencer.... Ja, az mas. Az aztan komoly munka. Nem olyan, hogy holnap vege lesz. Anyám borogass....
2020. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 anonim ***** válasza:
83%
Bocs de ez tényleg nem munka! tizenéves tinilányok nyomják és szintén ilyenek a követők is.
2020. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 anonim ***** válasza:
84%
És ezáltal milyen hatalmas tudásra tett szert, amivel bármilyen ehhez kapcsolódó területen el tud helyezkedni? Mellesleg nem értem, hogy az miért akkora érdem, hogy van lakása, ha a szüleitől kapta és miért kevesebb ezáltal a nővéred barátja mert 23 évesen még nincs saját lakása? Ebben az esetben megértem a szüleidet.
2020. febr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 anonim ***** válasza:
76%
Hú, de gáz.
2020. febr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 A kérdező kommentje:

Na, pont ezért nem akartam leírni...

Megél belőle? Igen, ráadásul elég jól (a szüleim fizetésének a többszörösét kapja meg akár egy megkeresés által).

Szereti csinálni? Igen.


Egy munkánál szerintem ezek a legfontosabb tényezők, nem az, hogy milyen papír kell hozzá.


És szerintem itt sokan le lennének fagyva, ha eléjük tennének 16-18 órányi nyersanyagot, hogy tessék, vágj belőle egy olyan 12-15 perces videót, ami eléri azt a szintet, hogy nyilvánossá lehessen tenni, érdekeljen is másokat és minőségi legyen. Mert ehhez tudás kell, bármennyire is azt hiszik mások, hogy ez megvan fél óra alatt. Persze van olyan is, aki elvállal mindent, igénytelen tartalmat posztol. De a barátom nem ilyen. Szóval kérlek, ne ítélkezzetek úgy, hogy semmit nem tudtok róla. Azt is leírtam, hogy vannak egyéb befektetései is, pont azért, hogyha váltani szeretne, legyen mihez nyúlni, hová fordulni.

2020. febr. 18. 10:50
 9/102 anonim ***** válasza:
90%
Akkor egy médiás suliba akár OKJ-s elmehetne, ha úgyis keni vágja a dolgokat vagy webdesign vagy valami. Az influencereknek előtt utóbb befellegzik
2020. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 anonim ***** válasza:
86%

A konkrét esetben nem a diploma hiánya zavarja őket, hanem az, hogy e munka nem biztosít megélhetést, egyik pillanatról a másikra vége lehet bármi miatt a népszerűségnek, ez nem biztos megélhetési forrás. Ez aggasztja őket, nem más.

Mikor a kérdést megláttam, azt gondoltam: valaki olyanról fogok leírást olvasni, aki mondjuk fizikai munkát végez, stb, de hogy szakmája sincs és ilyen illuzorikus népszerűség-imidzset építget, melynek bármikor vége lehet ki tudja milyen okból, ez problémás.

Szóval itt nem a diploma hiánya zavarja őket.

2020. febr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!