Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem kedvelik a páromat, mert...

Nem kedvelik a páromat, mert nincs diplomája, polgári foglalkozása. Ezzel a kialakult helyzettel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

A páromnak nincs végzettsége, mint már írtam a kérdésben fent. Fiatalok vagyunk, 21-23 évesek. Ő tényleg fiatalon a hobbijából kiépítette a karrierjét, mondhatni egy brandet maga köré. Jól keres, sokszor tényleg annyi munkája, dolga van, hogy én is látom, hogy a nap 24 órája kevés neki.

De a szüleim meg csak azzal jönnek, hogy miért nem megy el tanulni, igenis felvételizzen valahová, meg mit akar így az életben... Már most olyan kapcsolatai vannak, és ezáltal olyan tudása, hogyha a jelenlegi dolgai nem működnének, vagy megunná ezt, akkor is elmehetne dolgozni szinte bárhová ezen a területen. Igazából megcsinálta a szerencséjét, nagyon kevés embernek adatik meg az ilyen fiatalon, mint neki. Jól él, van autója, lakása (bár az utóbbi a szüleitől). A munkáját imádja, van lehetősége általa utazni, bejárni a világot. Ő is tudja, hogy több lábon kell állnia, ezért vannak befektetései, tesz félre minden jövedelméből. Szóval amiért pl nem egy könyvelő, nem jelenti, hogy egész nap a kanapén feküdne chipset zabálva.


A szüleim egyszerű emberek, anyukám tanár, apa egy helyi cégnél dolgozik. Ők pl azt sem tudták elképzelni, hogy valaki az internettel pénzt keressen, nemhogy megéljen általa. Nekik a nővérem barátja az isten, mert jogász lesz és hogy az egy igazi szakma, nem ilyen humbug... De közben azt nem látják, hogy a nővérem barátja még 23 évesen is otthon él a szüleivel, zsebpénzt kap és legutóbb mondta, hogy ő esélyt sem lát arra, hogy 25 éves kora előtt külön tudjon költözni egy saját otthonba.


2020. febr. 18. 10:35
 71/102 anonim ***** válasza:
81%
Igazából amin én aggódnék, az a világaitok közötti különbség. Egy egyetemet végzett embernek nem feltétlenül tud szellemi társa lenni valaki, aki reklámozással foglalkozik, de műveltséget nem szerzett. Tisztában vagyok vele, hogy manapság a diploma nem egyenlő azzal, hogy valaki csúcsértelmiségi, ugyanakkor a végzettségeitek között elég nagy a szakadék ahhoz, hogy én, ha a szülőd lennék, esetleg ezen aggódnék. Én sem értem, miért kell ennyit nyűglődni azon, hogy majd 10 év múlva mi lesz, meg hogy az influencerkedés nem munka. Ha keres annyit, hogy legyen jópár tízmilliója befektetve, plusz egy-két vállalkozás, akkor ennyi. Szerintem nem a megélhetés itt a legnagyobb kérdés. Én tényleg azon gondolkodnék el egy kicsit a helyedben, hogy hogyan lehet a világainkat szinkronba hozni. Nem minden a pénz. (Remélem, nem érted félre, nem azt akarom sugallni, hogy a párod biztos buta, hanem, hogy ha én a szülőd lennék, talán ez az egy dolog aggasztana. De a döntést neked kell meghozni, az ő véleményükkel neked nem kell foglalkozni.)
2020. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/102 anonim ***** válasza:
84%
#70 csak egy cseppet egyszerűbb a váltás ha van valami a tarsolyodban lásd Viszkok Fruzsi (és az influencer múlt nem biztos hogy elég!)
2020. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/102 anonim ***** válasza:
28%
#72 A vállalkozás világában senkit nem érdekel a diploma és a múlt (már ha nem ahhoz kötött a tevékenység). Ha alkalmazottként akarna elhelyezkedni, ahhoz már elképzelhető, hogy kevés lesz, bár attól függ, milyen terület, mert például a médiába könnyebb bejutni így, mint teljesen kívülről.
2020. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/102 mindennevfoglalt9999 ***** válasza:
74%

Egyszerűen nem értem, hogy nem veszik észre sokan, hogy saját maguknak mondanak ellen egy kommenten belül. Azt írják, hogy miért nem megy el egy tv-hez dolgozni.

Akkor ha a tv-ben csinálná ezt 20-ad annyi pénzért, akkor az már munka lenne.

Azt írják, hogy nem csinál semmit, csak felvesz videót, megvágja és kiteszi. Akkor a tv-ben dolgozók nem csinálnak semmit, csak felveszik a tartalmat, megvágják, és lejátszák a tv-ben?:)


Miért baj, hogy valaki azt csinálja, amit szeret? Nem értem meg, ha valaki nem szenved a munkában, az nem is munka?

Jó, akkor hívjuk pénzkereseti tevékenységnek, teljesene mind1.

Amúgy nem tudom hány fős követőtábora van, de egy 100 000-es táborral, amiből itthoni s van jópár, simán össze lehet szedni éves szinten 10 milliót, ha csak 8-10 évig csinálja, már többet keresett, mint egy tanár egész életében.

2020. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/102 mindennevfoglalt9999 ***** válasza:
82%

#71 Igen, ez mondjuk igaz, hogy a diploma abból a szempontból lehet érdekes, hogy vszű műveltséget jelez. Ha te diplomás vagy, akkor vszű egy 8 általánost végzettel, nem sok értelmes dologról tudnátok beszélni.

De azért érettségije gondolom megvan, ha megvan a közös érdeklődési kör, közös értékrend, akkor nem lehet gond. Együtt élnek, ezt nekik kell érezni. Ha a kérdezőnek jó, akkor senkinek semmi köze hozzá.


Nem a szülőknek kell együtt élni vele. A legnagyobb gondot én ott látom, hogy a szülők egyáltalán nem is nyitottak rá, hogy átbeszéljék a dolgokat. De gondolom ez is abból fakad, hogy abban az időben, kb meg se kérdezték, hogy kivel akarsz összeházasodni, csak a szülők megbeszélték egymás közt.


Hát változik a világ...

Reméljük azért megértik, hogy ezzel csak a saját lányukat marják el maguk mellől. És ha tényleg segíteni akarnak, és azt gondolják, hogy nekik van igazuk, akkor is nagyobb eséllyel tudnának segíteni, ha a lányukkal beszélnek, mintha évente 2-szer találkoznak, húsvétkor meg karácsonykor.

2020. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/102 anonim ***** válasza:
32%
De ez nem munka kislány, ez max egy hobbi. Pillanatok alatt vége lesz és ott lesz csupasz seggel. Mig a jogasz gyerek 30 eves korara mar ugyesz/biro is lehet. Nem mindegy.
2020. febr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/102 anonim ***** válasza:
82%
Ki a pasija tudja valaki?
2020. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/102 anonim ***** válasza:
90%
Én a Henryre tippelek, ő sokat utazik és olyan 23-25os korosztaly
2020. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/102 Garott válasza:
81%

Ok akkor nézzük ezt a témát nem boomerként, mint a hozzászólók többsége. Ezzel a munkával az a veszély, hogy baromi instabil. Ez egyáltalán nem látszik, de bármikor történhet olyan változás, amivel a keresete jelentős részét elveszti egyik napról a másikra. A youtube mindig módosítgatja például a keresési és szabályozási feltételeit, és volt már olyan módosítás (nem is egyszer), amikor még a felkapott videósok is elvesztették a bevételük 30-40 %-át mert más lett a keresési modellje. Pont ezek a cégek minden országból ütve vannak, így folyamatosan módosítják a szabályzataikat, aminek az eredményét nagyrészt mindig a tartalomkészítők szívják meg. Így azt meg tudom érteni, hogy egy ilyen munkánál mindig ott van kérdésként, hogy mi lesz holnap.


Az amúgy, hogy valakinek legyen egy tartalék szakértelme amit vészhelyzetben be tud vetni, az sosem gond. Én vágóként dolgoztam de amikor volt időm akkor elvégeztem egy plusz iskolát, amivel gázszerelői végzettségem is lett. A kettő nem is lehetne egymástól messzebb, de így én is nyugodtabb vagyok, hogy ha valami miatt épp nincs munka, megint változnak a jogszabályok, vagy esetleg jön egy újabb válság, akkor van egy másik lehetőség, ahonnan pénzt tudok szerezni.


Persze a te szituációdban ez mindegy, mert a szüleid nem ezért aggódnak, hanem azért mert egy elavult társadalmi képben magukhoz viszonyítva gondolják azt, hogy mi a sikeres, és hogy szerintük mi a jó. Csak azt teheted, hogy nem figyelsz rájuk, láthatóan itt már túl nagy a generációs szakadék.

2020. febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/102 anonim ***** válasza:
91%

Én megértem a szülők fenntartásait, pedig nem vagyok idős (23 éves vagyok). Nekem szülőként azzal lenne bajom, hogy írtad a párod sokat utazik. Így kb egyedül fogod nevelni a gyerek(ek)et.

A másik probléma pedig az influenszerkedéssel, hogy megvan rá az esély, hogyha bebukik a sok munkát kínáló "kedves" ismerős eltűnik. Nem akarok ítélkezni, de sajnos esélyes, hogy van, akit addig érdekel a párod, amíg sikeres.

És sajnos sok munkánál számít a végzettség is, hiába van gyakorlatod, ha nincs végzettséged. (Tudom miről beszélek, buktam el így állást, holott ott voltam gyakorlaton, és két hétre voltam a záróvizsgáktól. De az adott pillanatban, mikor jelentkeztem, még nem volt meg a diplomám, ergo nem teljesítettem a kritériumokat).

2020. febr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!