Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem kedvelik a páromat, mert...

Nem kedvelik a páromat, mert nincs diplomája, polgári foglalkozása. Ezzel a kialakult helyzettel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

A páromnak nincs végzettsége, mint már írtam a kérdésben fent. Fiatalok vagyunk, 21-23 évesek. Ő tényleg fiatalon a hobbijából kiépítette a karrierjét, mondhatni egy brandet maga köré. Jól keres, sokszor tényleg annyi munkája, dolga van, hogy én is látom, hogy a nap 24 órája kevés neki.

De a szüleim meg csak azzal jönnek, hogy miért nem megy el tanulni, igenis felvételizzen valahová, meg mit akar így az életben... Már most olyan kapcsolatai vannak, és ezáltal olyan tudása, hogyha a jelenlegi dolgai nem működnének, vagy megunná ezt, akkor is elmehetne dolgozni szinte bárhová ezen a területen. Igazából megcsinálta a szerencséjét, nagyon kevés embernek adatik meg az ilyen fiatalon, mint neki. Jól él, van autója, lakása (bár az utóbbi a szüleitől). A munkáját imádja, van lehetősége általa utazni, bejárni a világot. Ő is tudja, hogy több lábon kell állnia, ezért vannak befektetései, tesz félre minden jövedelméből. Szóval amiért pl nem egy könyvelő, nem jelenti, hogy egész nap a kanapén feküdne chipset zabálva.


A szüleim egyszerű emberek, anyukám tanár, apa egy helyi cégnél dolgozik. Ők pl azt sem tudták elképzelni, hogy valaki az internettel pénzt keressen, nemhogy megéljen általa. Nekik a nővérem barátja az isten, mert jogász lesz és hogy az egy igazi szakma, nem ilyen humbug... De közben azt nem látják, hogy a nővérem barátja még 23 évesen is otthon él a szüleivel, zsebpénzt kap és legutóbb mondta, hogy ő esélyt sem lát arra, hogy 25 éves kora előtt külön tudjon költözni egy saját otthonba.


2020. febr. 18. 10:35
 61/102 anonim ***** válasza:
99%

Nem olvastam végig minden választ,így lehet már írták az enyémet hasonlót.

Én anyaként úgy gondolkodom,ha a lányomnak tetszik egy ilyen êlet,akkor nem szólnék bele,ha ezt választaná. Viszont azt szeretném,hogy az én gyerekem el legyen olyan szakmája,esetleg képesítése,hogy ha ne adj Isten becsődölne a párja az ideiglenes "vállalkozásával". Ne arra alapozzon,hogy így vállaljon gyereket. A másik,ami még szemet szúrt,az hogy nagyon sok időt elvesz az életéből ez az egész. Nem biztos,hogy hosszútávon ez kifizetődô.

2020. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/102 anonim ***** válasza:
81%

Ez kb. olyan mulandó foglalkozás, mint a divatmodell. Eltelik pár év, és jönnek a fiatalabbak-szebbek-mutatósabbak.


Huszon-harminc év fölött senki nem dől be az ilyen influenszer véleményeknek!


Senki nem lesz kíváncsi egy negyvenes észosztóra 10 év múlva...

2020. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/102 A kérdező kommentje:

"ha a lányomnak tetszik egy ilyen êlet,akkor nem szólnék bele,ha ezt választaná"


Nem tetszik, vagyis sosem élnék így, hogy rögzítve van X idő az életemből. Sőt, olyan szinten nem érdekelt, hogy amikor a barátommal megismerkedtünk, nem tudtam, hogy ő ilyen szinten népszerű. Nem szerepelek egyik nyilvános közösségi felületén sem, nem vagyok ott a videókban. Az én Instagramom privát, csak a közeli barátok, családtagok követhetnek, láthatják a dolgaimat. És nekem ez így teljesen megfelel. Most fogok végezni a BSc-n, utána kezdem a mesterképzést egy teljesen más területen.

2020. febr. 18. 14:09
 64/102 anonim ***** válasza:
76%

Véleményvezér

Mi is neked se tetszik. Problem?

2020. febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/102 anonim ***** válasza:
100%

A webshopot ne keverjük ide, mert akik ezt csinálják, azok jó esetben konyítanak valamit az informatikához+az üzlethez.

Kérdező, egy vállalkozás (itt: az influencerkedés) jövője nagyon képlékeny, és ha befuccsol, megnézheted magad (mondja ezt nagybátyám aki 20 éve vállalkozó, és alapból egy zseni kiváló üzleti érzékkel). Én a helyében valamit csinálnék távoktatásban (média/gazdaság/ami érdekli, akár sima bölcsészdiploma, de nem kell hogy feltétlen diploma legyen).

A kapcsolatrendszer mindig jól jön majd,de mi van akkor ha belefárad/belefásul az influencerkedésbe? Van olyan ismerősöm aki 15 év után fáradt bele abba amit csinál (gyerekkora óta az volt az álma), és most váltott szakmát (ami lazán kapcsolódik a régihez). Azóta kivirult, és boldogan dolgozik.

2020. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/102 anonim ***** válasza:
92%

"Ha nekem volna egy videócsatornám, és előadókat keresnék rá, akkor kérdés nélkül felvennék egy néhai sikeres influenszert."


Mert a tiniket egy tulkoros, levitézlett ex influencer fogja érdekelni, ugye? 😅

2020. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/102 anonim ***** válasza:
79%

"de mi van akkor ha belefárad/belefásul az influencerkedésbe?"


Ha eddig ügyes volt (és nyilván az volt, ha sikeres abban, amit csinál), akkor tíz év múlva még ügyesebb lesz. Tehát látni fogja a trendeket, és vált olyanra, ami jobban megy.


A legtöbb sikeres vállalkozó ezt csinálja, csak ez nehezen felfogható annak, aki nem érzékeli a változásokat, nem értékeli a tapasztalatot, és nem hisz a fejlődésben.

2020. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/102 anonim ***** válasza:
38%

"Mert a tiniket egy tulkoros, levitézlett ex influencer fogja érdekelni, ugye?"


Bármit előadhat, meglesz hozzá a videós tapasztalata.

Az, hogy most influenszer, nem azt jelenti, hogy 100 év múlva is csak az lehet.

2020. febr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/102 anonim ***** válasza:
100%
#67 itt nem egészen a trend követéséről van szó. Hanem hogy ezt az egészet kényszerből kelljen csinálnia, holott elege van. Ezt a követők és észreveszik és/vagy az ember lelki/testi egészsége rámehet
2020. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 anonim ***** válasza:
62%

"ezt az egészet kényszerből kelljen csinálnia, holott elege van"


Hány ilyen ember van, ráadásul a legtöbbjük alkalmazottként dolgozik.

Akkor majd vált. feltalálja magát. Erről is szól a vállalkozás világa.

2020. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!