Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem kedvelik a páromat, mert...

Nem kedvelik a páromat, mert nincs diplomája, polgári foglalkozása. Ezzel a kialakult helyzettel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

A páromnak nincs végzettsége, mint már írtam a kérdésben fent. Fiatalok vagyunk, 21-23 évesek. Ő tényleg fiatalon a hobbijából kiépítette a karrierjét, mondhatni egy brandet maga köré. Jól keres, sokszor tényleg annyi munkája, dolga van, hogy én is látom, hogy a nap 24 órája kevés neki.

De a szüleim meg csak azzal jönnek, hogy miért nem megy el tanulni, igenis felvételizzen valahová, meg mit akar így az életben... Már most olyan kapcsolatai vannak, és ezáltal olyan tudása, hogyha a jelenlegi dolgai nem működnének, vagy megunná ezt, akkor is elmehetne dolgozni szinte bárhová ezen a területen. Igazából megcsinálta a szerencséjét, nagyon kevés embernek adatik meg az ilyen fiatalon, mint neki. Jól él, van autója, lakása (bár az utóbbi a szüleitől). A munkáját imádja, van lehetősége általa utazni, bejárni a világot. Ő is tudja, hogy több lábon kell állnia, ezért vannak befektetései, tesz félre minden jövedelméből. Szóval amiért pl nem egy könyvelő, nem jelenti, hogy egész nap a kanapén feküdne chipset zabálva.


A szüleim egyszerű emberek, anyukám tanár, apa egy helyi cégnél dolgozik. Ők pl azt sem tudták elképzelni, hogy valaki az internettel pénzt keressen, nemhogy megéljen általa. Nekik a nővérem barátja az isten, mert jogász lesz és hogy az egy igazi szakma, nem ilyen humbug... De közben azt nem látják, hogy a nővérem barátja még 23 évesen is otthon él a szüleivel, zsebpénzt kap és legutóbb mondta, hogy ő esélyt sem lát arra, hogy 25 éves kora előtt külön tudjon költözni egy saját otthonba.


2020. febr. 18. 10:35
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/102 anonim válasza:
82%
Na most már tényleg őszintén érdekelne, hogy ki ez a csávó xd
2020. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/102 anonim ***** válasza:
100%

hmm a szakmájával nincs semmi baj,deee:

igenis nem ártana tanulnia, mert a papír felmutatása hatalom, akárki akármit mond. Mindig jól tud kinézni, ha az ember fel tud mutatni mást is teszem azt végzettséget.

tegyük fel, hogy ebből meg tud élni,de az egyik legelső sminkes influencer idővel saját márkát hozott létre stb. és most több boltja van, szóval az inlfuencer csak ugródeszka,de másra nem jó. Tudni kell ezt a lehetőséget kihasználni,de nem árt tanulni, fejlődni, egyetemet végezni mellette és természetesen ebből a szakmából amit most űz többet is kihozni, mint azt hogy most jelenleg sok szerződése van és sokat utazik.

2020. febr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/102 mindennevfoglalt9999 ***** válasza:
43%

"Szerintem pl egy web desingner, programozó, marketinges tudás nem veszne el, hisz most is tudná hasznosítani ezeket pl."


Akkor nézegess sok 90-es években készült honlapot.

[link]

Nagy sikerei lennének a megrendelők között az ilyeneknek, biztos vagyok benne.

2020. febr. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/102 anonim ***** válasza:
88%
Nem olvastam el a hozzaszolasokat, de a szüleid aggodalmaval picit egyet tudok érteni. Elmondom miért. Most fiatal a párod, de gondolni kell arra is hogy egyszer megunja ezt a munkát.. Vagy kioregszik belőle, stb. Kell 1 olyan szakma amivel később boldogulni tud. Én tudod hogy jártam? Elvegeztem 1 főiskolát.. Allamvizsga, minden.. De a nyelvvizsgat sose tettem le, ezért nem tudtam sokáig maradni a kedvenc munkahelyem, mert kozszfera volt és diplomával a dupláját kereshettem volna... Lusta voltam és most iszom a levét. Szóval... Hidd el, kell valami végzettség előbb utóbb...
2020. febr. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/102 anonim ***** válasza:
88%
Relatív fiatal vagyok, de az influencerség szerintem sem munka, legfeljebb hobbi.
2020. febr. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/102 anonim ***** válasza:
13%

"Igazából amin én aggódnék, az a világaitok közötti különbség. Egy egyetemet végzett embernek nem feltétlenül tud szellemi társa lenni valaki, aki reklámozással foglalkozik, de műveltséget nem szerzett. Tisztában vagyok vele, hogy manapság a diploma nem egyenlő azzal, hogy valaki csúcsértelmiségi, ugyanakkor a végzettségeitek között elég nagy a szakadék ahhoz, hogy én, ha a szülőd lennék, esetleg ezen aggódnék."


Hm. Anno a gyermekorvosunk férje asztalos volt.

2020. febr. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/102 Skorpió87 ***** válasza:
41%
Lehetne ilyen-olyan végzettsége, és munkanélküli. Szerintem az a lényeg, hogy mindig csináljon valamit az ember. Legyen nyitott a világra. Nincs ezzel semmi baj. Egyébként fiatal, bármit kezdhet még az életével. (Ahhoz, hogy tanult, diplomás ember legyen, fiatal. 30 év körül kellene válogatnod. Ott biztos akadna....)
2020. febr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/102 Skorpió87 ***** válasza:
0%
Ja és jól kereső egy cégnél...
2020. febr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/102 anonim ***** válasza:
100%

"A szaros kis tanári diplomájára veri magát? Mindig is azok mentek tanárnak, akik hülyék voltak, és máshova nem vették fel őket. A tanári szakma pedig a legalja volt mindennek és szerintem még most is az!"


Már megbocsáss,de hivatástudatról még nem hallottál? Arról tudod, hogy valaki ezt szereti csinálni. Nem mellesleg nem igaz, hogy csak a hülyék mennek oda. Rengeteg szakra 280 a ponthatár, nincs olyan, hogy a tanári a legalacsonyabb az összes közül.

A tárgyak sem könnyűek, egy kémia tanár hallgató pl a vegyeszekkel, vegyészmérnökökkel tanul együtt. Igen mélyen meg kell érteniük azokat a területeket, amiket választanak. Nem értem ezt a lenézést, ha nem lennének tanárok, te sem írogatnál itt, mert nem tudnál írni sem. Hmm...


Off vége


Kérdező : hogy kit választasz párodnak, az a te döntésed. A szüleidnek nincs joguk minősíteni. Ugyanakkor neked sincs jogod itt vicceskedni a nővéred pasijáról, mert csúszik az egyetemen meg zsebpénzt kap. Ha te elvarod, hogy a szüleid ne szóljanak bele a párod életébe, akkor az a minimum, hogy te is tiszteletben tartod pl a tesód párjának a donteseit. Nagyon a magas lóról beszélsz, mert a te párodnak most bejött. Magas lóról könnyű nagyot esni.

2020. febr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/102 anonim ***** válasza:
0%

Rengeteg szakra 280 a ponthatár, ez a dicsekvés része?

Az a full 2-es, 3-as érettségi igaz?

Tehát akkor mégiscsak a hülyék járnak oda?

2020. febr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!