Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem kedvelik a páromat, mert...

Nem kedvelik a páromat, mert nincs diplomája, polgári foglalkozása. Ezzel a kialakult helyzettel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

A páromnak nincs végzettsége, mint már írtam a kérdésben fent. Fiatalok vagyunk, 21-23 évesek. Ő tényleg fiatalon a hobbijából kiépítette a karrierjét, mondhatni egy brandet maga köré. Jól keres, sokszor tényleg annyi munkája, dolga van, hogy én is látom, hogy a nap 24 órája kevés neki.

De a szüleim meg csak azzal jönnek, hogy miért nem megy el tanulni, igenis felvételizzen valahová, meg mit akar így az életben... Már most olyan kapcsolatai vannak, és ezáltal olyan tudása, hogyha a jelenlegi dolgai nem működnének, vagy megunná ezt, akkor is elmehetne dolgozni szinte bárhová ezen a területen. Igazából megcsinálta a szerencséjét, nagyon kevés embernek adatik meg az ilyen fiatalon, mint neki. Jól él, van autója, lakása (bár az utóbbi a szüleitől). A munkáját imádja, van lehetősége általa utazni, bejárni a világot. Ő is tudja, hogy több lábon kell állnia, ezért vannak befektetései, tesz félre minden jövedelméből. Szóval amiért pl nem egy könyvelő, nem jelenti, hogy egész nap a kanapén feküdne chipset zabálva.


A szüleim egyszerű emberek, anyukám tanár, apa egy helyi cégnél dolgozik. Ők pl azt sem tudták elképzelni, hogy valaki az internettel pénzt keressen, nemhogy megéljen általa. Nekik a nővérem barátja az isten, mert jogász lesz és hogy az egy igazi szakma, nem ilyen humbug... De közben azt nem látják, hogy a nővérem barátja még 23 évesen is otthon él a szüleivel, zsebpénzt kap és legutóbb mondta, hogy ő esélyt sem lát arra, hogy 25 éves kora előtt külön tudjon költözni egy saját otthonba.


2020. febr. 18. 10:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/102 anonim ***** válasza:
93%

Néhány éve én is felültem erre az influencer vonatra. Facebookon és instan is sok-sok ezren követtek.

Nagyon káros dolognak tartom ezt utólag. Nem reális ez a világ, rengeteg érdekember kerül az ember életébe és rámegy a valódi kapcsolatokra ez a feltűnési viszketegség.

Azt meg gondolom említenem sem kell, hogy a lőtéri kutyát nem érdeklem, mióta töröltem a profilomat (Facebookon csak a követőket). Egy kezemen meg tudom számolni hányan kerestek meg az utóbbi években, hogy mi van velem. Úgy, hogy előtte napi szinten ezres nagyságrendű likeokat kaptam és rengetegen írtak, nem győztem olvasni.

Ez nem egy valódi világ.

Gondolom hallottatok páran, hogy hétvégén öngyilkos lett egy angilai műsorvezető. Előtte közvetlenül instán kirakott egy mosolygós képet a kutyájával. A 2 millió követője elé.

Ezt a munkát amit a barátod csinál nem lehet örökre csinálni. Én nem nézem le az időt amit belefektet, de azt nem árt látni hogy több jövő áll a tesód barátja előtt. Szerintem jogos, hogy a szüleid nem díjazzák. Egy mezei szakma sosem árt.

2020. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/102 A kérdező kommentje:

Nem szólok le senkit sem, nem kell kiforgatni a szavaimat. :)

De akkor rendben, itt egy kis háttérinfó a tesóm barátjáról: 3 év csúszásban van az egyetemen, 24 éves kora helyett 27 évesen fog végezni (később kezdte, mielőtt valaki belekötne, hogy 5 éves a képzés). De már annyira elege van az egészből, hogy többször voltak megjegyzései, hogy ő nem is fog ezen a területen dolgozni. Tehát akkor kérdem én, miért szenvedteti magát? A csúszások miatt töbsször voltak olyan félévei, amikor 2-3 előadása volt csak, mégsem ment el sehová dolgozni, inkább panaszkodott, hogy elege van az egyetemből, mert csak szivatják. De igen, ez a jövőkép sokkal jobb, mint a barátomé!!:)

És nem, ez nem rosszindulat, mert a tesómmal és a barátjával is jó a kapcsolatom, sőt, ők legalább érdeklődnek, és nem beszólogatnak 0 ismeret nélkül. Egyszerűen azt nem értem, hogy miért biztosabb az ő jövőjük, amikor a barátjával egy moziba alig tudnak elmenni, mert a srác szülei nem szeretik, ha este megy valahová, nem adják oda neki a kocsit, zsebpénzmegvonással fenyegetik és hasonlók... 23 évesen!

2020. febr. 18. 12:45
 43/102 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem az influencerkedéssel sincsen semmi baj. Nem az én világom, mert nem kedvelem a médiát, de gyakorlatilag az az új csatorna, amelyen kitermelődnek a celebek.


Ha van követőtábora, akkor az nem ér véget csak úgy, hirtelen (mint például egy tévéből ki tudnák rúgni valamilyen botrány miatt, aztán nem merné semelyik másik sem alkalmazni).


Nekem is nehéz megemészteni, hogy pl. egy dél-koreai diák dollármilliókat keres azzal, hogy élőben vacsorázik a YouTube-on (annyi magányos gyerek követi) - no nem irigységből, hanem annak okán, hogy ez lehetséges.


Az internet és a vele járó célközönség mérete sok mindent átalakít az üzleti életben. Még a szakmaibeliek is kapkodják a fejüket, így ne csodálkozzunk azon, ha egy negyven-ötven évvel ezelőtt érettségizett ember nem tud mit kezdeni ezzel a jelenséggel.

2020. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/102 anonim ***** válasza:
88%
Azzal számodra nem lesz jobb, hogy tesód barátját próbálod degradálni, ezzel nem lehet szembehelyezni azt, hogy ezt a munkát nem lehet örökké csinálni és ha nincs szakmája az embernek, lehetnek nehézségei.
2020. febr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/102 anonim ***** válasza:
72%

"ezt a munkát nem lehet örökké csinálni"


Ha elég befektetése lesz, akkor nem is kell. :) Ez a jó benne.

2020. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/102 anonim ***** válasza:
85%

Polgári foglalkozásnak nem mondanám ai influencerkedést.

A tesód barátja azért pazarolt el annyi évet, mert közben meggondolta magát.


Én elhiszem, hogy sok idő még összevág egy 10 perces videót. De pl tv-nél is dolgozhatna ennyi erővel.


Azért lesz életképesek tesód barátja, mert ő elmegy kétkezi munkára a te párod meg beleszokott a kényelembe és a luxusba és nem biztos hogy elmenne árut tölteni.


Te mennyit teszel a jövőtökért vagy csak élvezed?

A befektetés meg a megtakarítás külön fogalom. A befektetéssel be lehet bukni megtakarítással nem.

Csak gondolj bele,hogy kérnek tőle befektetési alapon x millát, mert hú de jó lesz a biznisz aztán hopp" nem jött össze." Sokan így húzzák le a másikat nem árt vigyázni.


Elszórja a pénzt feleslegesen.

2020. febr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/102 anonim ***** válasza:
91%

" beszólogatnak 0 ismeret nélkül"

Mit gondoltál? Ki írsz no name-ben valamit és leírjuk a saját véleményt...

Még ha a barátodnak soha életében nem lesz gondja a pénzzel akkor is azt mondom neked szerintem nagyobb az arcod a semmire mert ugye ezeket nem te érted el. Te csak fürdözől a fényében.

2020. febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/102 anonim ***** válasza:
88%

"Én elhiszem, hogy sok idő még összevág egy 10 perces videót. De pl tv-nél is dolgozhatna ennyi erővel."


Kit érdekel, mennyi időt tölt vele? Anyagi szempontból az a lényeg, hogy mennyi értéket (= pénzt) kap cserébe. A tévénél mint alkalmazott, nagyságrendekkel kevesebbet, sokkal több munkáért. Cserébe még a feletteseitől függne.


"A befektetés meg a megtakarítás külön fogalom. A befektetéssel be lehet bukni megtakarítással nem."


Ez igaz, nálad a pont. Pongyolán fogalmaztam. Természetesen sok múlik azon, mennyi pénzt takarít meg. Ha felelőletlenül elszórja, akkor később bajban lehet. Ugyanakkor ha ebben ennyire sikeres volt, semmi akadálya nincs annak, hogy felépítsen egy másik bizniszt.

2020. febr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/102 anonim ***** válasza:
76%

Én csak azt nem értem, hogy az neked mitől lenne jobb, ha a nővéred barátját is piszkálnák..amúgy te sem élnél még külön, ha nem lenne a barátodnak lakása, úgyhogy nem hiszem, hogy ekézned kellene őt.


Amúgy meg, szerintem az influencerkedés nem munka. Persze, az tény, hogy tudni kell jól csinálni, és az is, hogy nem mindenki tudná csinálni, meg sok idő jól megvágni egy anyagot. De valahogy számomra ez nem teljesítmény, nem érdem. Lehet, hogy van jövőképe a barátodnak, meg befektetései stb., de szerintem az is fontos, hogy az ember tanuljon és képezze magát, ebben a szférában pedig ez igencsak véges. Mert oké, hogy tud videókat vágni, és esetleg érdekes tartalmat gyártani, de emögött nincs valódi tudás, ez nem szakma. Szerintem a szüleidnek is ezzel van baja. Egy jogász diplomával ezer és egy helyen el lehet helyezkedni, viszont végzettség nélkül nem, mert ez egyáltalán nem ad akkora tudást, ami kisegíthetné a jövőben. És ahogy mar előttem is írták: a legtöbb influencernek van végzettsége, nyilván befektetéseik is, de ezek bármikor befuccsolhatnak, és akkor ott a diploma. De végzettség és/vagy érdembeli tapasztalatok nélkül nem fog tudni elhelyezkedni. Ha az én párom is ezt csinálná, mindenképpen szorgalmaznám, hogy szerezzen egy szakmát, mert kereshet bármennyit, tök mindegy, engem frusztrálna, hogy nincs végzettsége. Sosem lehet tudni.

2020. febr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/102 anonim ***** válasza:
40%

"Én elhiszem, hogy sok idő még összevág egy 10 perces videót. De pl tv-nél is dolgozhatna ennyi erővel."

Jó vicc... tévét lassan már csak hatvan fölöttiek néznek. Ennyi erővel mondhatnád egy taxisnak, hogy jó, jó, de hajthatna lovaskocsit is...

2020. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!