Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha apám nevelőszülőkhöz ad...

AbysmalChaos kérdése:

Ha apám nevelőszülőkhöz ad mire számítsak?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Nem vagyok buta. Magatartásom nem rossz, inkább magamra vagyok veszéllyel, másra nem.

Apámmal sokszor veszekedünk. Iskolába bukásra állok. Pánikbeteg és depressziós vagyok már 3 éve. Gyógyszereket szedek.

Pár napja apám elkezdte mondogatni hogy bevisz és lemond a gyámságáról. Nem viccel és nem fenyegetőzik, már nagyszülők előtt is mondogatta. Ha ez esetleg megtörténne mire számítsak? Milyen környezetben fogok élni és egyáltalán nekem van beleszólásom melyik városban menjek nevelőotthonba vagy nem én döntöm el? Emellett jómódú családból származom csak én vagyok ilyen egyedül. Igazából higyjétek el tudom képzelni mennyire rossz... Voltam pszichiátrián már 2 hetet és gondolom hasonló lenne.



2020. febr. 25. 19:05
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%

Nem kerülsz nevelőszülőkhöz, nevelőotthonba kerülhetsz max.

Onnan kikerülve kapsz pénzt az életkezdéshez. De ha van más rokon, ott előbb helyeznek el

2020. febr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Miért voltál a pszichiátrián? Van egyéb betegséged? Jártál már terápiára, vagy csak gyógyszerekkel tömnek a depresszió miatt? Mert ha "csak" pánikbeteg vagy apukádak inkább egy pszichológushoz kellene elvinnie. Nem mondom hogy ez semmi, de egy jómódú családnak nem kellene hogy akadály legyen egy terápia kifizetése egy jó pszichológusnál.

Az a veszekedés tárgya hogy bukásra állsz? Hány tantárgyból?

2020. febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz, pszichiátrián meg öngyilkossági kísérlet miatt voltam rokonaim meg nem biztos hogy sikerülhet mivel apám azt mondja nem engedi hogy más vigyázzon rám a családon belül
2020. febr. 25. 19:54
 4/38 A kérdező kommentje:
Adhd, pánikbetegség, depresszió, dührohamok, labilitás, onkárosító életmód;drogok, alkohol.
2020. febr. 25. 19:55
 5/38 anonim ***** válasza:
61%
Hát ilyen apával nem csoda... Normális felnőtt nincs, aki szeret és elfogad?
2020. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
82%
Figyelj srác, szerintem próbálj meg leülni apáddal megbeszélni a dolgot. Tudom, nem egyszerű, de egy próbát megér. Csak nyugodtan, kiabálás nélkül. Jobb ezt megbeszélni, mielőtt bármilyen lépésre sor kerülne. te is kezdeményezheted. Nem nyalizni kell, értelmesen, normálisan megbeszélni.
2020. febr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű az élet egy adhd-s mellett. De szükség lenne szülői támogatásra. Nem említetted anyukádat. Úgy érzem valami oknál fogva ő nem él veletek. Apukádak se lehet könnyű nézni higy a fia drogozik és semmi jövő elé néz mert megbukik az iskolában. Legalább az iskolát elvégezhetnéd hogy legyen egy szakmád ha munkát keresel. A gyógyszernek és a terápiának is segítenie kellene. Legalább is azt hittem.

Lehet hogy nem is gondolja olyan komolyan apád, csak most el van keseredve.

Van hogy akkora a feszültség, hogy már nem tudnak a felek két normális mondatot váltani. Mindenféleképpen jó lenne egy higgadt beszélgetés.

2020. febr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg lemond rólad, nincs többé beleszólása, hogy hová és kihez küldenek. Akkor hivatalosan idegenné válik neked. De rokonhoz csak olyanhoz küldhetnek, aki pl. nem fél a dühkitöréseidről, amiről írtál.
2020. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek az utolsóval. Abszolút ellenzem apád ötletét, de kik vagyunk mi, hogy bele lássunk az ő fejébe? Ki tudja, hogy mi zajlik le benne? Sok hülye döntés születik végső elkeseredettségből. Lehet nem tudja mit kezdjen veled és azt hiszi más jobban tudna kezelni téged, jobb hatással lenne rád.
2020. febr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ezekkel az ijesztő paraméterekkel nem tudom, milyen család merne befogadni. Kellene gondolkoznod azon, hogy ha most nem is, de változás nélkül nagykorúvá válva valószínűleg tényleg kitesz apád otthonról, és akkor a jelen tüneteid, dührohamok, iszákosság, drogok, senki sem fogad magához. Hogy mi lesz a jövőd. Hogyan képzeled a 18. életéved után, mit fogsz enni, hol fogsz melegedni, honnan lesz a ruha, amit felveszel.
2020. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!