Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha apám nevelőszülőkhöz ad...

AbysmalChaos kérdése:

Ha apám nevelőszülőkhöz ad mire számítsak?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Nem vagyok buta. Magatartásom nem rossz, inkább magamra vagyok veszéllyel, másra nem.

Apámmal sokszor veszekedünk. Iskolába bukásra állok. Pánikbeteg és depressziós vagyok már 3 éve. Gyógyszereket szedek.

Pár napja apám elkezdte mondogatni hogy bevisz és lemond a gyámságáról. Nem viccel és nem fenyegetőzik, már nagyszülők előtt is mondogatta. Ha ez esetleg megtörténne mire számítsak? Milyen környezetben fogok élni és egyáltalán nekem van beleszólásom melyik városban menjek nevelőotthonba vagy nem én döntöm el? Emellett jómódú családból származom csak én vagyok ilyen egyedül. Igazából higyjétek el tudom képzelni mennyire rossz... Voltam pszichiátrián már 2 hetet és gondolom hasonló lenne.



2020. febr. 25. 19:05
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
76%

Nem lehet csak úgy lemondani egy 16 éves gyerekről, a gyerek nem használt zokni. Apád csak fenyegetőzik, mert buta és tehetetlen. Az, hogy a nagyszülők előtt is mondta, nem jelenti a dolog komolyságát.

A pszichológussal beszéltél erről? Gyanítom, hogy a gyógyszereid nem jók, megfelelő gyógyszerezéssel nem lennének tüneteid. A primitív, agresszív apád helyett a szakemberekkel kommunikálj, azok értelmesebbek. Panaszolj el az orvosnak és pszichológusnak mindent! Nem vagy felelős azokért az úgymond bűnökért, amiket az apádnak nevezett lény a fejedhez vág. Megfelelő segítségre lenne szükséged, hiszen még gyerek vagy.

Mi okozza a tanulási nehézségeidet? Olyan szakmára kényszerített, ami nem érdekel téged?

Igen fontos kérdés, hogy mi van anyukáddal, és hogy mennyire támogatók a nagyszüleid?

2020. febr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet így lemondani a gyerekéről.
2020. febr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Anyám meghalt rákban már egy ideje.

És mint mondtam másnak még nem ártottam fizikailag, nem vagyok másra veszéllyel.

2020. febr. 25. 22:31
 14/38 anonim ***** válasza:
46%

Fordulj a pszichológusodhoz és pszichiáteredhez, apád nem tud mit kezdeni a sajátos nevelési igényű gyerekével, mert primitív. Neki is segítségre van szüksége.

Jó lenne, ha azért magad is kezedbe vennéd a sorsod irányítását, pl nem drogoznál, nem innál, viszont tanulnál. Mindjárt jobb lenne a helyzet.

2020. febr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

Anyukád miatt részvétem.

Meg értem, hogy apudnak se egyszerű, de így hangoztatni, hogy lemond rólad...

Az biztos, hogy 2 év múlva szóba nem állnék vele.

2020. febr. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
64%
Mert az úgy működik ám, hogy bemegyek a gyámügyre, mondván nincs kedvem nevelni a gyereket, vigyétek nevelőszülőhöz.. Drága faterodnak kötelességei vannak feléd. Bár ha ilyen se.ggfej az apád, akkor nem is csoda hogy ennyi bajjal küzdesz.
2020. febr. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
95%
A lényeg: akármit is pofázzon, ez nem így megy. Nem azért kerülnek k a családból a gyerekek mert a selejt apjuknak kényelmes, hanem elveszik őket a veszélyeztető szülőktől. Magyarán a "nincs kedvem nevelni meg eltartani" nem indok a nevelőszülőhöz kerülésre.
2020. febr. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Engem azért tettek be mert 14 évesen nem írtam alá,hogy 18 éves koromig dolgozok s fizetem a rezsi rám eső részét,na az a 4 év érdekes volt, nem választhattál, egy 3 ágyas szobába laktam, ki lehetett járni, de vissza kellett menni, másik suliba kerültem mert ügye 40km-re volt az otthon.
2020. febr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Hát édesapám rendőr szóval nem hiszem hogy nagy probléma lenne neki ezt elintézni
2020. febr. 26. 10:56
 20/38 A kérdező kommentje:
Járok pszichoterápára a gyógyszereken nem kell változtatni
2020. febr. 26. 10:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!