Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha apám nevelőszülőkhöz ad...

AbysmalChaos kérdése:

Ha apám nevelőszülőkhöz ad mire számítsak?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Nem vagyok buta. Magatartásom nem rossz, inkább magamra vagyok veszéllyel, másra nem.

Apámmal sokszor veszekedünk. Iskolába bukásra állok. Pánikbeteg és depressziós vagyok már 3 éve. Gyógyszereket szedek.

Pár napja apám elkezdte mondogatni hogy bevisz és lemond a gyámságáról. Nem viccel és nem fenyegetőzik, már nagyszülők előtt is mondogatta. Ha ez esetleg megtörténne mire számítsak? Milyen környezetben fogok élni és egyáltalán nekem van beleszólásom melyik városban menjek nevelőotthonba vagy nem én döntöm el? Emellett jómódú családból származom csak én vagyok ilyen egyedül. Igazából higyjétek el tudom képzelni mennyire rossz... Voltam pszichiátrián már 2 hetet és gondolom hasonló lenne.



2020. febr. 25. 19:05
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
55%
Végül is senki sem kényszerít téged, hogy igyál meg drogozz. Hagyd abba, akkor nem leszel kirakva. Ha meg kiraknak, és intézetbe kerülsz, ott úgysem lesz miből piálni-drogozni.
2020. febr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
44%
zaciskent keszulj fel par dologra ha intezetbe visznek akkor a drog es a szokesek es a kur-valkodas lesz a sorsod aztan nagy esellyel sittre mesz ha neveloszulokhoz akkor ott eselyed lesz a normalis eletre ha rajtad kivul nem lesz ott 2-5 gyerek meg es nem ciganyok vesznek ki mert akkor ugyanaz lesz mint ha intezetben vagy nagykorusagig. De mielott barki tiltakozik statisztika es sajat tapasztalat alapjan beszelek. zacisok 98 % sittre kerul es rendszeres drogproblémáik vannak. szoval ha eszed van leulsz apaddal es valtoztatsz dolgaidon. melle ezeket a szarokat amiket nyomsz magadba elfelejted mert csak kába leszel de semmit nem hasznal mert amig nem valtasz addig marad a depi ongyi stb
2020. febr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól lennél gyógyszerezve, akkor jól is éreznéd magad, és nem lennének drog és alkoholproblémáid? Ahhoz, hogy rosszul érezd magad, nem kell gyógyszer. Te a gyógyszer mellé iszol? És miből szerzed be a drogot? Ez most is fennáll? A félrecsúszásod időben hogy viszonyul anyukád halálához? Már az ő életében fennállt? A nagyszüleid nem jobbak az apádnál?
2020. febr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
De jobb lenne csak mamám beteg másik ugye még apa ágon van ezért ha apám kirakna nem hiszem hogy anyja befogadna. Emellett nem rendszeresen drogozok meg nem káros adagban...
2020. febr. 27. 08:13
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel ne áltasd magad, hogy nem káros adagban, minden drogozás káros. Azért próbálj meg beszélgetni az apai nagyanyáddal. És kövess el mindent, amit tudsz, hogy normalizálódjon az életviteled.
2020. febr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
37%
Hát de figyelj már, azért te erre rászolgáltál. Még most is azt nézed, hogy majd te eldöntöd, hogy hova mennél, meg nem is olyan nagy meg káros az a drogmennyiség, ahelyett, hogy azt néznéd, hogy akkor ez egy utolsó utáni lehetőség a fejlődésre. Kinek lenne kedve már egy ilyenhez? Fizeti az orvosod, a gyógyszered, te meg dühöngsz meg önpusztítasz tovább. Meddig kell ezt tűrni? Ki bír egy ilyen borderline-szerűvel élni?
2020. febr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó tökmindegy milyen életet élek mert szerintem nem fogom megérni a 30at se, inkább itt arról van szó mi lesz akkor ha apám lemond rólam hogy nevelőszülőkhöz vagy otthonba kerülök és nekem mennyire van beleszólásom
2020. febr. 28. 22:00
 28/38 anonim ***** válasza:
Otthonba kerülsz és semennyi beleszólásod nincs.
2020. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Akik azt írják, hogy a szülő nem sétálhat be a gyámügyhöz, hogy elhelyezzék akár a fent említett okokból a gyereket, az téved. Tapasztalatból tudom, hogy DE. Annyi, hogy havonta kell fizetnie a szülőnek egy meghatározott összeget a gyerek után! Igenis kérheti a szülő a gyermek családból való kiemelését, persze ez nem egyik napról a másikra megy! Ami szinte biztos, hogy egy 16 éves, problémás gyereket nem nevelőszülőkhöz, hanem gyermekotthonba fogja elhelyezni a területileg illetékes tegyesz, a gyereknek nincs beleszólása melyik városba kerüljön. Annyi, hogy a gyerek abban a megyében kerül elhelyezésre, amelyikben a szülője él. A 16 évesen a rendszerbe kerülő gyerek nem kap életkezdésit mivel minimum 3 évet kell a rendszerben lennie 18 éves koráig valakinek ahhoz, hogy egy minimális járjon (kb másfél millió forint, amit csak lakhatásra lehet felhasználni), annyi, hogyha intézetbe, gyermekotthonba kerül, akkor nyitnak egy számlát az otthonvezető és a gyerek nevére közösen és arra megy a havi családipótlék, amit 18 évesen megkap, de ha nevelőszülőknél lenne elhelyezve pl, akkor az sincs, mert abban az esetben nevelőszülő kapja meg! Viszont 18 évesen még mindig mehet utógondozóotthonba, bár azt most nem tudom mennyi ideig lehet igénybevenni, mert mióta én kikerültem csökkentették az időt és más vonatkozik pl arra, aki dolgozik és más arra, aki tanul még! Szóval igenis érdemes komolyan venni a fenyegetést. Ha drog, vagy bármilyen függőség áll fent érdemes lenne az apáddal megbeszélni, hogy elvonóra mész, ha tényleg jó módban éltek, akkor érdemes minél jobb elvonót keresni, de arra neked is hajlanod kell, nem elég a segítség, ha te nem akarod, hogy segítsenek rajtad, akkor legjobb helyen sem fognak tudni segíteni! Ha rendbe akarod hozni az életed, akkor kérj segítséget. Nyilván a jelenlegi helyzetedhez hozzájárul anyukád elvesztése is, ami nem csak neked fájhat, hanem apukádnak is!

Ja és bizony abba is beleszólhat apukád, hogy a családon belül ne helyezhessenek el! Nálam sem engedték a szüleim, hogy a családon belül maradhassak.

2020. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
#29-es válaszoló vagyok. Még annyi, hogy meghatároznak bizonyos időnként láthatást (ez az idő sok mindentől függ), amire vagy elmegy apukád, vagy nem. Ha oda kerülne a sor, a gyámügyön egyébként bármilyen kérdésedre válaszolni fognak. Azt azért ne hidd, hogy apukádnak olyan könnyű ez a helyzet. Úgy érzi megbukott szülőként és utolsó "eszköze" ez a lépés lenne, hogy valaki segítsen helyre hozni az életed, mert nem szeretne egyrészt idejekorán eltemetni és nem szeretné végignézni a lecsúszásodat! Szerintem megérthető, csak nézd egy kicsit az ő szemszögéből magadat. Van egy fia, aki lecsúszik a lejtőn, ő próbált visszarángatni, te dacból még inkább ellenállsz, csakhogy ellentmondhass apádnak és méginkább lejjebb csúszol. Őt akarod büntetni tudatalatt ezzel a viselkedéssel, de jobb, ha tudod, hogy CSAK MAGADDAL SZÚRSZ KI! A saját jövődet vágod épp el. Persze ő is szenved, így valahol célbaér a büntetésed, de az legyen a szemed előtt, hogy csak magaddal tolsz ki. Én ugyan nem drogoztam, nem ittam, de súlyos depresszióm (és más finomságok) volt hosszú évekig, a gyógyszerek egy idő után nem értek semmit, vagy csak arra voktak jók, hogy leszedáljanak. Kb hazajártam az OPNI-ba (ha nem ismered a helyet, mert még kicsi voltál, amikor bezárták, keress rá neten), de egyszer csak azt mondtam, elég volt és leraktam az összes szar bogyót és egyedül felálltam. Nehéz volt? Iszonyúan! Szenvedtem? Nagyon! De akartam és megcsináltam. Fel a fejjel, nem olyan rossz az életed, mint most hiszed. Nekem tudod mi segített elsősorban? Az, hogy az intézetben, meg a környezetemben bizony láttam, megtapasztaltam, hogy másoknak mennyivel szarabb az életük és mégis boldogabbak, mint én! Állj fel és ne apád ellen küzdj, hanem magadért apáddal közösen! Persze, ha neked így jó, akkor írhat neked bárki, bármit, addig nem fogsz változtatni, amíg nem kapsz egy rohadt nagy pofont az élettől!
2020. ápr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!