Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom fia nem akar dolgozni....

Párom fia nem akar dolgozni. Ha munkára akarjuk kényszeríteni öngyilkossággal zsarol Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Párom egyedül nevelte fel a gyerekeit.

Lány 22 éves,fia 19.

A gyerek 15 évesen otthagyta az apját és a nagymamához költözött.16 évesen a párom tudta nélkül az iskolát is otthagyta. Azóta lézeng. Később miután a párom vállalkozó lett az én közreműködésemnek köszönhetően, a gyerek visszaköltözött hozzá.

De dolgozni nem akar.

A párom fizette az albérletet és tartotta el a léhűtő gyerekeit.

Aztán megunta. Visszaadta az albit,kivágta a gyerekeket és hozzámköltözött.

A fia azóta se dolgozik.

Egy-egy hétre megy el. Ha a munkahelyen ráparancsolnak, vagy otthon,hogy nem tartja el senki,akkor öngyilkossagot kovet el.

Mar totál ki vagyunk keszulve miatta.

Mert a kapcsolatunk is tönkremegy.

Nekem van egy egyetemista lanyom,aki dolgozik iskola mellett és egy sérült kisfiam,akivel ápolásin vagyok otthon.

De az ő gyerekei egeszsegesek,megsem dolgoznak,csak koveteloznek es zsarolnak.

És az a baj,hogy amíg mindenki tolerálja ezt,addig semmi nem fog változni.

Nalunk nem divat,hogy vki nem dolgozik.

45 éves vagyok.14 éves koromban is dolgoztam nyári munkán,hogy zsebpénzem legyen.

Próbálta a párom belevenni a gyereket a vállalkozásba,de azt mondta ő nem kapar falat,műszakozni se akar,semmit.

Délig döglik..csavarog,bulizik,drogozik.

A nagymama,meg az anyja támogatja..minthogy elzavarnák dolgozni.

Közben minket is csesztetnek,hogy támogassuk a gyereket.

És a parommal nagyon inog a kapcsolatunk

Minek tartsak el egy felnőtt embert?

Beszeltunk pszichiaterrel,azt mondta semmi baja a gyereknek..az öngyilkossági kísérlet csak figyelemfelkeltő lázadás,igenis munkára kell bírni..nem szabadna engedni neki.


2020. febr. 27. 06:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
58%

Ez a fiú szinte még gyerek. Lázad. Főleg ellened, amilyen stílusod lehet hallod.

Neked nincs is beleszólàsod, hogy az apja mit fizet neki, meg mit nem, ha neki ez így jó, akkor túl van tárgyalva. Ha meg neked nem jó, akkor keress másik pasast. Ennyi.

2020. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 A kérdező kommentje:
Mivel együtt élünk és minden kiadás és bevétel közös így van jogom beleszólni mindenbe. Ja..és a lakás az enyém..
2020. febr. 28. 13:07
 43/74 A kérdező kommentje:
19 éves már nem gyerek. Ennyi idősen már dolgoztam az iskola nellett..a lányom szintén. Engem nem kellett tutujgatni.
2020. febr. 28. 13:08
 44/74 anonim ***** válasza:
72%

hááát 19 évesen gyerek DE:

Mivel ott hagyta az iskolát, ezért már nem lehet gyerekként kezelni, ha volt annyi esze, hogy félbehagyja a tanulmányait akkor menjen melózni és ne lógassa a tökeit. Kérdezőnek adok igazat egy alkoholista,drogos suli kerülőt nem kell támogatni-.-"


Tapasztalatból írom aki azt mondja öngyilkos lesz, az sosem lesz igazából az. Olyan ismerősöm aki tényleg meg akart halni,direkt nem szólt róla, mert nem akarta, hogy megmentsék...

2020. febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
78%

Ha ennyire nagy jogod van beleszólni, akkor miért csak itt nagy a szád?

Álljàl eléje, a fiú elé meg az apja elé, aztán mondjad hogy vagy elmegy dolgozni, és fizet a közösbe, vagy menjen ahova akar. Mit vársz, mi itt milyen tanácsot fogunk adni?

2020. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
100%
Süt az írásodból, hogy gyűlölöd ezt a fiút, gondolom életre során csekély törődést is kapott, hiába volt támogatva anyagilag. A probléma mélyebb eredetű.
2020. febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 A kérdező kommentje:

Próbáltunk beszélni vele. Csak pofánröhögött. És azt hangoztatja,hogy azért vannak a szülők,hogy eltartsák..

Ja..de meddig? Élete végéig? Vagy mit gondol az ilyen!?

2020. febr. 28. 14:28
 48/74 anonim ***** válasza:
91%
Mit gondol az ilyen? Miért nem kerdezedeg őt? Komolyan nem értelek, hogy felnőtt anya lètedre, ide jössz panaszkodni és ócsàrolni a párod gyerekèt. Ezt nektek kell tudni megoldani, de ha a párodnak ez jó így, pénzeli, akkor te nem fogsz tudni mit tenni.
2020. febr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező már az ahogy írsz arról a gyerekről, meg ahogy azt forszírozod hogy a párod gyereke vagy másé az visszataszító. Ha 19 évig nevelsz egy gyereket utána nem az a kérdés hogy a tied és segíted. Ennek a gyereknek problémája van azt kellene kideríteni, hogy mi. Ahogy írod ápolásin vagy a beteg gyerekkel nem tudom talán a huszonpárezer forintos jövedelmed miatt akarod elérni, hogy a párod inkább a te gyerekeidre költsön? Nem tudom mi az igazság de elég gyanús a szándék.
2020. febr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
73%
28 vagyok, kozfoglalkoztatott jelenleg. Nyugdíjas szüleim még eltartanak, mert 54-bol nem tudok a kidasokhoz hozzá járulni
2020. febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!