Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom fia nem akar dolgozni....

Párom fia nem akar dolgozni. Ha munkára akarjuk kényszeríteni öngyilkossággal zsarol Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Párom egyedül nevelte fel a gyerekeit.

Lány 22 éves,fia 19.

A gyerek 15 évesen otthagyta az apját és a nagymamához költözött.16 évesen a párom tudta nélkül az iskolát is otthagyta. Azóta lézeng. Később miután a párom vállalkozó lett az én közreműködésemnek köszönhetően, a gyerek visszaköltözött hozzá.

De dolgozni nem akar.

A párom fizette az albérletet és tartotta el a léhűtő gyerekeit.

Aztán megunta. Visszaadta az albit,kivágta a gyerekeket és hozzámköltözött.

A fia azóta se dolgozik.

Egy-egy hétre megy el. Ha a munkahelyen ráparancsolnak, vagy otthon,hogy nem tartja el senki,akkor öngyilkossagot kovet el.

Mar totál ki vagyunk keszulve miatta.

Mert a kapcsolatunk is tönkremegy.

Nekem van egy egyetemista lanyom,aki dolgozik iskola mellett és egy sérült kisfiam,akivel ápolásin vagyok otthon.

De az ő gyerekei egeszsegesek,megsem dolgoznak,csak koveteloznek es zsarolnak.

És az a baj,hogy amíg mindenki tolerálja ezt,addig semmi nem fog változni.

Nalunk nem divat,hogy vki nem dolgozik.

45 éves vagyok.14 éves koromban is dolgoztam nyári munkán,hogy zsebpénzem legyen.

Próbálta a párom belevenni a gyereket a vállalkozásba,de azt mondta ő nem kapar falat,műszakozni se akar,semmit.

Délig döglik..csavarog,bulizik,drogozik.

A nagymama,meg az anyja támogatja..minthogy elzavarnák dolgozni.

Közben minket is csesztetnek,hogy támogassuk a gyereket.

És a parommal nagyon inog a kapcsolatunk

Minek tartsak el egy felnőtt embert?

Beszeltunk pszichiaterrel,azt mondta semmi baja a gyereknek..az öngyilkossági kísérlet csak figyelemfelkeltő lázadás,igenis munkára kell bírni..nem szabadna engedni neki.


2020. febr. 27. 06:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
79%
Hol az anyja? Ő miért nem beszélget el vele? Barát, rokon, testvére, mama ...valaki nincs, aki hatna rá?
2020. márc. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 A kérdező kommentje:

Anyjanal lakik. De ott is balhezik.

Mert az anyja elettarsa se viseli el,hogy nem dolgozik. Es ugye az anyja se dolgozik.Egy fizetesbol elnek 3-an

Senki nem tud hatni ra

2020. márc. 2. 20:00
 63/74 anonim ***** válasza:
71%

"Mert az anyja élettársa se viseli el,hogy nem dolgozik. És ugye az anyja se dolgozik.Egy fizetésből élnek 3-an"

Most nem azért,de innentől kezdve akkor mit csodálkozol ezen a srácon? Persze,hogy nem dolgozik,hiszen ezek szerint az anyjától is ezt a példát látta (és feltételezem anyja sem tegnap óta nem dolgozik),hogy minek dolgozni,majd a hülye élettársa eltartja. Amúgy utálhatod ahogy akarod,de nem a srácra kéne haragudnod,meg mutogatnod! Ezt igenis a SZÜLEI cseszték el! És igen,mindketten! A srác csak azt engedi meg magának,amit feltételezem neki is megengedtek. Gondolom minden rá volt hagyva eddig is,itt az eredmény! Nekem már ott kezdődik a gond,hogy 16(!!)évesen otthagyta a sulit. Na ezt nekem már nem hagyták volna otthon!. Én 19 évesen érettségiztem(5 éves gimibe jártam)az utolsó évem nagyon rosszul ment,nem is volt biztos,hogy le tudok érettségizni az osztályommal. Felhoztam a szüleimnek,hogy nem lehetne-e,hogy tényleg évet ismételjek és 1 évvel később érettségizzek le és akkor majd lehet jobb jegyekkel tudom befejezni a sulit? Egyből közölték,hogy felejtsem el. Szedjem össze magam,amennyire lehet és igenis csináljam meg a többiekkel együtt az érettségit. Szóval,ha én csak úgy otthagytam volna a sulit 16 évesen,szerintem a szüleim saját maguk rángattak volna vissza az iskolapadba. Párod fiánál mit szóltak,amikor ő otthagyta a sulit? Sz@rt mindenki bele,vagy mi?

A másik meg,hogy a párodnak össze kéne ülni a kedves fia családjával és odacsapni az asztalra,hogy itt zárja el akkor most mindenki a pénzcsapot és,ha megy kunyerálni a srác,akkor ne adjanak neki! Ennyi! Egyszer úgyis elfogy a pénze és akkor kénytelen lesz menni valahova!


Amúgy meg ettől függetlenül akkor is azt kell mondjam,hogy a stílusod és a vele szemben való hozzáállásod egyszerűen bicskanyitogató és visszataszító! Nagyon is látom magam előtt,hogy viselkedsz Te vele évek óta! Kb mint az én mostohaanyám velem évek óta! Süt a gyűlölet belőled felé! Ha meg otthon is tényleg így beszélsz vele,akkor nagyon meglepődök,hogy a párod még melletted van,mert ha én lennék a helyében,biztos,hogy vágnálak ki,mint macskát kakkantani,ha ilyen stílusban beszélsz a fiával. Mert ne felejtsd el,hogy lehet,hogy elzüllött és meghülyült,de akkor is a párod gyereke! És még egyszer mondom,köszönje meg magának részben,hogy a gyerek ilyen lett! Az meg marhára senkit nem érdekel,hogy Te bezzeg dolgoztál 14 éves korod óta,meg a (gondolom hú de tökéletes) lányod is dolgozik egyetem mellet. Én meg pl csak 21 évesen,amikor elkezdtem az OKJ-t akkor kezdtem dolgozni és akkor is csak 1-1 napot havonta(hétvégeként) nagy nehezen,mert az elsőéves órarendem egyáltalán nem tette lehetővé,hogy dolgozzak suli mellett! Most akkor kössem fel magamat én is?

A másik! Azt írod,nincs semmi baja egészségileg(akár fizikai,akár mentális) a párod fiának. De ez tuti biztos? Vagy ezt is csak azért könyvelted el,mert utálod? Csak mert magamból kiindulva én most pl jelenleg 4 hónapja munkanélküli vagyok és nem vagyok rá büszke(még mielőtt leoltasz,nem büdös a munka nekem sem !),de nagyban egészségügyi okai is vannak ennek(amivel sajnos 14 éves korom óta küzdök),mert ugyan nem minden napra kihatóak a problémáim,de sajnos gyakran van,hogy annyira rosszul vagyok,hogy tényleg nem tudok bemenni dolgozni(és akár napokra ki is esnék munkából),ezt meg ugye nyilván nem tolerálják sehol,így nagy bajban vagyok azzal,hogy munkát találjak,illetve inkább,hogy megtartsam!

2020. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 A kérdező kommentje:

Nincs baja. Agybaja van.

Arra van energiája hogy bulizzon igyon a haverokkal. Dolgozni nincs?

Nalam nem is lakhatna.

Nalam nem csinalhatna ezt.

Es az anyjat pont miatta rugtak ki a munkahelyerol.

2020. márc. 5. 20:09
 65/74 A kérdező kommentje:

Szomorú,hogy a gyerek az érzelmi zsarolással próbál elérni dolgokat.

Ha nyalják a valagát csak kárt csinálnak

Soha nem lesz belőle ember

Igenis meg kell tanulnia h penzbol el mindenki

Es nem fog az olebe hullani

De ahhoz az kell h meg legyen leckeztetve

A szulei sajnos rahagytak h otthagyta az iskolat..de nem is tudtak rola,mert akkor a nagymama kegyeltje volt..a parom ugy tudta meg,hogy nem folyositottak csaladit..es ahelyett hogy felpofozta volna rahagyta

Engem felpofoztak volna

2020. márc. 5. 20:34
 66/74 A kérdező kommentje:

Öngyilkos lett.

Sokat nem ért el vele.

Ezt választotta.

Könnyebb volt mint dolgozni menni..

Csak megkeseritette a családja életét. Az anyja tönkrement az apja(párom) alkoholista lett újra.

Nekem viszont ebből elég volt.

Én rendesen neveltem a gyerekeimet.

Ők tudni fogják mi a munka.

2020. máj. 25. 22:19
 67/74 anonim ***** válasza:
81%

Azért jó könnyen lerázod magadról, hogy öngyilkos lett. Pedig te is sokat hozzátettél, hogy "ezt válassza". Hidd el, senki sem lesz öngyilkos jó dolgában, csak úgy, mert ezt választja. Ahelyett, hogy azt hajtottad volna, mint egy mantra, hogy munka, munka, akár segíthettél volna is neki (nem pénzzel).

Én megmondtam, hogy az ilyen fenyegetőzést komolyan kell venni, mert előbb-utóbb sikerül neki. De most már mindegy. Csak a saját gyerekeiddel ne cseszd így el.

2020. máj. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem mindazoknak, akik szerették őt.
2020. máj. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem.
2020. máj. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
92%

Várható volt, valószínűleg mentális baja volt,az meg hogy a pofátokba röhögött a pénz/munka kérdésben csak bizonyíték rá, próbált valamilyen módon szabadulni a vitás helyzetből.


Megjegyezném ez a nemdolgozik akkor ne is foglalkozzunk vele ne segítsünk neki/ne pénzeljük a te sérült gyerekedre is igaz, ha véletlen nem lesz munkaképes fizikailag vagy akár mentálisan akkor remélem betartod a saját debil mentalitásod alapján hozott szabályokat és hagyod megdögleni!



Ja igen és egy igazi ostoba szaralak vagy azt azért remélem tudod!

2020. júl. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!