Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom fia nem akar dolgozni....

Párom fia nem akar dolgozni. Ha munkára akarjuk kényszeríteni öngyilkossággal zsarol Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Párom egyedül nevelte fel a gyerekeit.

Lány 22 éves,fia 19.

A gyerek 15 évesen otthagyta az apját és a nagymamához költözött.16 évesen a párom tudta nélkül az iskolát is otthagyta. Azóta lézeng. Később miután a párom vállalkozó lett az én közreműködésemnek köszönhetően, a gyerek visszaköltözött hozzá.

De dolgozni nem akar.

A párom fizette az albérletet és tartotta el a léhűtő gyerekeit.

Aztán megunta. Visszaadta az albit,kivágta a gyerekeket és hozzámköltözött.

A fia azóta se dolgozik.

Egy-egy hétre megy el. Ha a munkahelyen ráparancsolnak, vagy otthon,hogy nem tartja el senki,akkor öngyilkossagot kovet el.

Mar totál ki vagyunk keszulve miatta.

Mert a kapcsolatunk is tönkremegy.

Nekem van egy egyetemista lanyom,aki dolgozik iskola mellett és egy sérült kisfiam,akivel ápolásin vagyok otthon.

De az ő gyerekei egeszsegesek,megsem dolgoznak,csak koveteloznek es zsarolnak.

És az a baj,hogy amíg mindenki tolerálja ezt,addig semmi nem fog változni.

Nalunk nem divat,hogy vki nem dolgozik.

45 éves vagyok.14 éves koromban is dolgoztam nyári munkán,hogy zsebpénzem legyen.

Próbálta a párom belevenni a gyereket a vállalkozásba,de azt mondta ő nem kapar falat,műszakozni se akar,semmit.

Délig döglik..csavarog,bulizik,drogozik.

A nagymama,meg az anyja támogatja..minthogy elzavarnák dolgozni.

Közben minket is csesztetnek,hogy támogassuk a gyereket.

És a parommal nagyon inog a kapcsolatunk

Minek tartsak el egy felnőtt embert?

Beszeltunk pszichiaterrel,azt mondta semmi baja a gyereknek..az öngyilkossági kísérlet csak figyelemfelkeltő lázadás,igenis munkára kell bírni..nem szabadna engedni neki.


2020. febr. 27. 06:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
91%
Megéri, hogy egy ilyen kölök miatt rámegy az egész kapcsolat, vagy inkább segítséget kérni érné meg jobban szakembertől? Szerintem megérné segítséget kérni.
2020. febr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 A kérdező kommentje:

A pszichiáter nem hagyta figyelmen kívül.

Ez csak zsarolás,figyelemfelkeltés,hogy ne kelljen dolgoznia.

Féltékeny mert az apja új életet kezdett egy olyan nővel,akinek gyerekei vannak.

Az a baja,hogy neki dolgoznia kell és nem kap csak úgy tízezreket.

Hogy mi lettünk az apja úgymond új családja

De ők felnőttek

Miert kellene eltartani?

Ha tanulna,mas lenne a gelytet

2020. febr. 27. 09:56
 13/74 A kérdező kommentje:

*helyzet' akart lenni.

De se nem tanul se nem dolgozik.

Ha nem mutat hajlandóságot,minek követelőzik.

2020. febr. 27. 09:57
 14/74 A kérdező kommentje:

Ja igen..a párom előtt volt egy nyugodt életem. A gyerekei már elejétől kezdve nem fogadtak el. Őket otthagyta az anyjuk.

Az apjuk kínlódott velük..hallottam hogyan beszéltek az apjukkal és semmit nem segítettek sosem. A párom 52 éves. Mi van ha lerobban? Mert lelkileg már nem bírja.

Mi lesz a kölykével? Mert én nem tartom el! Nincs szükségem a párom pénzére,mert előtte is jól éltem a gyerekeimmel,de ő mégis mindent odaad,legalább félre tudom tenni öreg napjaira,ha vmi baja lesz a hülye gyereke miatt.

2020. febr. 27. 10:04
 15/74 anonim ***** válasza:
35%
Menjünk le a gyökerekig.A te párválasztásod az oka mindennek.
2020. febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
97%
inkább az okát kéne kideríteni, és feloldani, amiért így viselkedik, és nem megy neki a munka...
2020. febr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
82%
A viselkedése engem emlékeztet a borderline-ok viselkedésére. A pszichiátere elég ellenséges vele a leírás szerint, és a bordik azok, akik meg tudják utáltatni magukat a pszichiáterekkel is.
2020. febr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
25%

Én se voltam 15-16 évesen egy güzü, de ahhoz soha nem volt pofám, hogy ne járjak el valamerre tanulni, vagy dolgozni. Most is a kettőt együtt csinálom.


Ha ennyire nem partner a megoldásban és ennyire altruistáskodni akar, csinálja, de nélkülem. A jelek szerint az ultimátummal csak még inkább te lennél a fekáliás valagú, így inkább lezárnám ezt az egészet a párommal, csináljon a gyerekeivel, amit ő jónak lát, másokra rátukmálás nélkül.

2020. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 A kérdező kommentje:

Az a helyzet,hogy szerintem ennek a gyereknek semmi baja nincs. Próbálja kijátszani az egész családot. Mindenkit palira vesz..főleg a nagymamát..utána amikor elérte a célját meg röhög a markában.. Aki abból csinál viccet,hogy kezelik a pszichiatrián és fotókat küld az öngyilkossági kísérlete utáni kezelésekről röhögve a haverjainak,az csak játék. Így akarja a szüleit zsarolni,hogy eltartsák.

És az a baj, hogy a párom lánya is el kezdett követelőzni. Közölték,hogy az a dolga a szülőnek,hogy eltartsa a gyerekeit.

Ja..csak nem élete végéig..és nem a felnőtteket

2020. febr. 27. 11:07
 20/74 A kérdező kommentje:

Szerintem ez főleg rámirányul. Bele vannak betegedve,hogy én vagyok.

Pedig örülhetnének,hogy az apjuk 6 év egyedüllét után talált egy társat,akire számíthat és nem csalja meg..nem úgy mint az anyjuk..

Amúgy próbált a párom ismerkedni előttem,de mindkét hölgy elmenekült..a gyerekei miatt..mostmár meg is értem őket

2020. febr. 27. 11:11
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!