Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom fia nem akar dolgozni....

Párom fia nem akar dolgozni. Ha munkára akarjuk kényszeríteni öngyilkossággal zsarol Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Párom egyedül nevelte fel a gyerekeit.

Lány 22 éves,fia 19.

A gyerek 15 évesen otthagyta az apját és a nagymamához költözött.16 évesen a párom tudta nélkül az iskolát is otthagyta. Azóta lézeng. Később miután a párom vállalkozó lett az én közreműködésemnek köszönhetően, a gyerek visszaköltözött hozzá.

De dolgozni nem akar.

A párom fizette az albérletet és tartotta el a léhűtő gyerekeit.

Aztán megunta. Visszaadta az albit,kivágta a gyerekeket és hozzámköltözött.

A fia azóta se dolgozik.

Egy-egy hétre megy el. Ha a munkahelyen ráparancsolnak, vagy otthon,hogy nem tartja el senki,akkor öngyilkossagot kovet el.

Mar totál ki vagyunk keszulve miatta.

Mert a kapcsolatunk is tönkremegy.

Nekem van egy egyetemista lanyom,aki dolgozik iskola mellett és egy sérült kisfiam,akivel ápolásin vagyok otthon.

De az ő gyerekei egeszsegesek,megsem dolgoznak,csak koveteloznek es zsarolnak.

És az a baj,hogy amíg mindenki tolerálja ezt,addig semmi nem fog változni.

Nalunk nem divat,hogy vki nem dolgozik.

45 éves vagyok.14 éves koromban is dolgoztam nyári munkán,hogy zsebpénzem legyen.

Próbálta a párom belevenni a gyereket a vállalkozásba,de azt mondta ő nem kapar falat,műszakozni se akar,semmit.

Délig döglik..csavarog,bulizik,drogozik.

A nagymama,meg az anyja támogatja..minthogy elzavarnák dolgozni.

Közben minket is csesztetnek,hogy támogassuk a gyereket.

És a parommal nagyon inog a kapcsolatunk

Minek tartsak el egy felnőtt embert?

Beszeltunk pszichiaterrel,azt mondta semmi baja a gyereknek..az öngyilkossági kísérlet csak figyelemfelkeltő lázadás,igenis munkára kell bírni..nem szabadna engedni neki.


2020. febr. 27. 06:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 A kérdező kommentje:
Nem huszonpárezer a jövedelmem..sokkal több,mint a páromé..de ahhoz itt senkinek nincs köze..az volt a kérdés,hogy mit lehet tenni egy ilyen léhűtő kölyökkel,akinek valőszínűleg az a terve,hogy élete végéig eltartsák..mit képzel ez a generáció? Engem agyoncsapott volna apám annak idején,ha ilyen kijelentést teszek..
2020. febr. 28. 18:57
 52/74 anonim válasza:
97%
Értem, hogy nincs köze hozzá senkinek mindenesetre furcsának tartom, hogy az ápolási segély melletti 4 órás munkával mivel annyi van törvényileg meghatározva, te a férjed jövedelmének többszörösét keresed.
2020. febr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
100%

"Ennek a sz..házinak is két jól irányzott pofon kellene"


A társad fiáról beszélsz, az megvan?

Ha az apjának ez így jó, akkor semmi közöd hozzá. Mit nem értesz?

2020. febr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
75%
Ez a gyerek igenis BETEG! Nem is csoda! Elég sz...R élete volt, nem kapott sehol igazi szeretetett. Az anyja is eldobta,hát csoda ha ilyen lett??? Belőled meg süt a gyülölet! Igazi mostoha vagy! Semmi empátia nincs benned, semmi segítő szándék! Hát hogy beszélsz te róla?! A kutyával nem beszélünk így. Szállj ki a kapcsolatból, jobb volt nekik is nélküled! Szegény gyerek!
2020. márc. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
72%

Segíteni csak azon lehet aki akar tenni valamit.

A fiatalember élősködni akár csak, és aki nem sajnálja a kis parazitát rögtön rossz ember.

Ismerek több embert aki nehéz körülmények közt nőttek fel, szerető szülő nélkül, mégsem lett élősködő egyikből sem.

2020. márc. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 A kérdező kommentje:

Igen..beteg az agya. Aki úgy gondolkozik,hogy tartsák el a szülei..lassan a gyereknek kell a szüleiről gondoskodni.

Segíteni pedig csak annak lehet,aki engedi.

Rengeteg munkahelyre elvittük..sehol nem viselték el egy hétnél tovább. Ott is játszotta a hattyú halálát,hogy rá nem lehet szólni..miért ki ő?? Az Atyaúristen?

Egy semmirekellő..ugyanúgy,mint a mai generáció többsége..nem én vagyok az egyetlen olyan szülő,aki az ilyet nem tolerálja..nem is kell messzire mennem..a szomszédom ugyanezért kidobta a fiát..és mostmár én is belátom,hogy jól tette

2020. márc. 2. 11:35
 57/74 anonim ***** válasza:
100%

Én mostmár biztos vagyok benne hogy csak provokàlsz itt mindenkit.

Ha mégsem, akkor én komolyan sajnállak, amiért ekkora belső nyugtalansàgod van, hogy csak itt nagy a szád, és otthon kuss a neved a pároddal szemben :D

2020. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 A kérdező kommentje:

Nem provokálok.

És otthon is nagy a szám

Mert nem értem meg,hogyan lehet ilyen egy felnőtt ember gondolkodása.

Én 19 évesen már együtt voltam a lányom apjával. Iskolába jártam,dolgoztam. 20 évesen összeköltöztem vele. 23 éves koromra meg volt mindenem,ami a családalapításhoz kellett. És nem a szüleim tették a valagam alá,hanem nindenért megdolgoztam és vettem fel hitelt,hogy saját lakásom legyen.

2020. márc. 2. 14:34
 59/74 anonim ***** válasza:
100%
Mégis kuss a neved otthon, mert a nagy szád ellenére, senkit se érdekel otthon a véleményed. Nem?
2020. márc. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 A kérdező kommentje:

De érdekel.

Mert nem támogatjuk. A párom sem ad neki semmit.

Csak épp ezért zsarol minket az öngyilkossággal.

És nem lehet munkára bírni.

Azt akarja hogy mi tartsuk el

Ha meg a szülők ellenszegülnek fut a nagymamához..

Aztán ha ott is ellenszegülnek zsarol mindenkit

Igy nem lehet viselkedni

Dolgoznia kellene. Nem élősködni és zsarolni mindenkit.

Már a barátai is elfordultak tőle,mert azokat is ki akarta használni

Nem hiszem,hogy velünk lenne itt a baj

A gyereknek a gondolkodása nem normális

Nincs célja..csak a buli,a csavargás,meg a pia,drog és ugye az,hogy ehhez vki támogatást adjon..ja és őt mindenki hagyja békén délig aludni stb..

2020. márc. 2. 14:54
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!