Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom fia nem akar dolgozni....

Párom fia nem akar dolgozni. Ha munkára akarjuk kényszeríteni öngyilkossággal zsarol Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Párom egyedül nevelte fel a gyerekeit.

Lány 22 éves,fia 19.

A gyerek 15 évesen otthagyta az apját és a nagymamához költözött.16 évesen a párom tudta nélkül az iskolát is otthagyta. Azóta lézeng. Később miután a párom vállalkozó lett az én közreműködésemnek köszönhetően, a gyerek visszaköltözött hozzá.

De dolgozni nem akar.

A párom fizette az albérletet és tartotta el a léhűtő gyerekeit.

Aztán megunta. Visszaadta az albit,kivágta a gyerekeket és hozzámköltözött.

A fia azóta se dolgozik.

Egy-egy hétre megy el. Ha a munkahelyen ráparancsolnak, vagy otthon,hogy nem tartja el senki,akkor öngyilkossagot kovet el.

Mar totál ki vagyunk keszulve miatta.

Mert a kapcsolatunk is tönkremegy.

Nekem van egy egyetemista lanyom,aki dolgozik iskola mellett és egy sérült kisfiam,akivel ápolásin vagyok otthon.

De az ő gyerekei egeszsegesek,megsem dolgoznak,csak koveteloznek es zsarolnak.

És az a baj,hogy amíg mindenki tolerálja ezt,addig semmi nem fog változni.

Nalunk nem divat,hogy vki nem dolgozik.

45 éves vagyok.14 éves koromban is dolgoztam nyári munkán,hogy zsebpénzem legyen.

Próbálta a párom belevenni a gyereket a vállalkozásba,de azt mondta ő nem kapar falat,műszakozni se akar,semmit.

Délig döglik..csavarog,bulizik,drogozik.

A nagymama,meg az anyja támogatja..minthogy elzavarnák dolgozni.

Közben minket is csesztetnek,hogy támogassuk a gyereket.

És a parommal nagyon inog a kapcsolatunk

Minek tartsak el egy felnőtt embert?

Beszeltunk pszichiaterrel,azt mondta semmi baja a gyereknek..az öngyilkossági kísérlet csak figyelemfelkeltő lázadás,igenis munkára kell bírni..nem szabadna engedni neki.


2020. febr. 27. 06:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
79%
A következőt tenném: beszélnék férfival, hogy ez a helyzet nem elfogadható, és vagy a léhűtő gyereke kezét engedi el, vagy az enyémet. Ha utóbbira szavaz, akkor költözzön el egy héten belül. Ennyi. Egy olyan dolog miatt vagy frusztrált, amire nincsen ráhatásod. Semmi értelme. Apuci döntsön, és utána viselje a döntése következményeit.
2020. febr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
81%

Ha a párom kölke ilyen lenne, be nem tehetné a lábát a házamba. Ha a párom mellé állna, mehetne utána nyugodtan.


Én is utáltam, gyűlöltem a családi vállalkozást, ezért is mentem el máshova dolgozni. Ez eddig oké. Ha nekem szájalna valaki öngyilkosságról, megadnám neki az egyik volt kollégám számát, vállon veregetném és rávágnám az ajtót. Sok sikert.

2020. febr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
95%

Az biztos, hogy valamit sürgősen lépnetek kell, az nem járja, hogy rámegy a kapcsolatotok, a pénzetek és még ne adj isten az egészségetek is egy olyan gyerekre(aki felnőtt!), aki még arra sem hajlandó, hogy dolgozzon.


Mondd meg a párodnak, hogy beszélgessen el még egyszer a gyerekkel, ha semmi eredmény, akkor válasszon, vagy őt vagy téged. Ilyen helyzetben nincs más megoldás.

2020. febr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
87%
Én mondjuk elmennék családterápiára, de nem veled, hanem az eredeti család, a nagymamával az élen.
2020. febr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
88%

#29 én meg olyat ismertem, aki 3x próbálkozott, de továbbra is mindenki leszarta, csak csesztették, de valós segítséget nem adott neki senki. Negyedjére aztán véletlenül sikerült neki.


Ne egy-egy eset alapján vonjunk le általános következtetéseket. Nem lehet megmondani (pláne így neten keresztül), hogy ez a fiú mit fog lépni, ha kiteszik a szűrét. Aki azt mondja, meg tudja mondani, az hazudik.


Egyet viszont tudok: az senkin nem segít, ha kiteszik az utcára.

2020. febr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
19%

27/35 Időpont tegnap 13:41

Nagyon fontos dolgot írt. A kérdezőből süt az utálat, gyűlölet a gyerekek iránt.


És nem, nem tudjuk, hogy mi volt előbb!

2020. febr. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
16%
Ha nem kamu a kérdés, akkor először is egy dns-teszttel tisztáznám a dolgot, hiszen lehet, hogy semmi köze hozzájuk.
2020. febr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 A kérdező kommentje:

Azt mondta a párom már mindegy a dns teszt..sajatjakent nevelte fel őket.

De megtörtént az amire szamitani lehetett

Megint nyalja mindenki a gyerek segget

Kifizettek a 24ezer forintos telefonszamlat is helyette..ő meg röhög a markába..minek menne dolgozni..úgyis talál balekot aki eltartja..később az ilyen majd egy nőn fog élősködni

2020. febr. 28. 10:01
 39/74 A kérdező kommentje:

És még jó,hogy megutálok valakit,aki tönkre akarja tenni a kapcsolatom.

A sajat gyerekeimnek megmondtam,hogy az eletembe nem szolhatnak bele..hat akkor egy idegen gyerek végképp nem!

2020. febr. 28. 10:06
 40/74 anonim ***** válasza:
86%
Nem a gyerek az, aki tönkreteszi, hanem a párod, aki hagyja
2020. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!