Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is verekedett már össze a...

Más is verekedett már össze a szüleivel?

Figyelt kérdés
Engem lelkileg sokszor bántottak és mindig úgy éreztem, hogy nem értenek meg és fullasztóak nekem. Több vita már verekedesig fajult miután már torkig voltam és kitort belőlem az elnyomás és a düh. Eléggé bánom, azóta elkoltoztem, de a szüleim azóta egyáltalán nem beszélnek velem, pedig nem gondolom, hogy mindenről én tehetnek. Sajnos hiába próbálnám rendbehozni ezt az egészet, mert ők nem fognak megvaltozni és újra és újra azt a tehetetlen dühöt váltják ki belőlem, amiert folyton küzdöttem a teljes elfogadasukert.. Mennyire megbocsáthatatlan amit tettem? Tisztában vagyok vele, hogy elég nagy tiszteletlenseg amit csináltam, de egyszerűen a viselkedesuk ezt váltotta ki belőlem és azért sem mernek újra közelebb kerülni hozzájuk, mert újra ezt váltanak ki és a legrosszabb az, hogy még csak nincsenek is tisztában vele, hogy mit okoznak bennem ezzel. Valahol szeretem őket, de megmergeztek az életem. Mindenki azt mondja, hogy ne foglalkozzak velük és eljem az életem és építsen fel.. Hagyjam őket mert hogy nem fognak megvaltozni. De elképzelni sem tudom, hogy egyedül hogy fogok mindent megteremteni magamnak. Ismerkedni sem merek mert félek ha valaki ezt megtudja rólam akkor annyira elitelne, hogy nem lenne kíváncsi többet rám és nem akarna egy ilyen problémás lányt magának..

2020. febr. 28. 14:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
81%

Engem anyám már 6 éves koromban dobált tányérokkal és poharakkal, ha valamiért ideges lett...

Sokszor csak mellém dobta, sosem sérültem meg. De arra emlékszem, hogy nagyon nagyon féltem...

Utána mindig sírva kért bocsánatot, meg akkoriban még volt hogy játékboltba vitt utána.

Nagyon szerettem, ezért soha nem mondtam senkinek hogy mit csinál néha...

Egyszer tényleg balesetből, egy ilyen sólámpa a fejemre esett a polcról, akkor korházba kerültem, és emlékszem hogy valaki megkérdezte hogy anyám szokott e bántani (már nem emlékszem, hogy ki és milyen szituációban) és azt mondtam, hogy soha.


12 éves koromra már volt olyan szituáció, hogy anyám konyhakéssel fenyegetett, mert például betegen nem akartam iskolába menni, de hozzá meg jött volna a barátja, és zavartam volna... Amikor 39 fokos lázzal, 12 évesen egyedül mentem a gyerekorvoshoz, ott is magyarázkodnom kellett, hogy ez hogy fordúlhatott volna elő.


Anyám barátja nem szeretett engem, gyakran szakított anyámmal (mindenféle hülyeségen összekaptak), ilyenkor anyám engem hibáztatott és bottal elvert.

12-13 éves, fiú gyerekként nagyon megalázó volt, meg tudtam volna magam védeni, de mégsem tettem.

Ilyenkor már nem volt lelkiismeret furdalása sem anyámnak, sőt... Teljesen meggyőzte magát arról, hogy minden problémájának okozója én vagyok.

Később otthoni megeggyezés alapján, tehát nem hivatalósan a félig-meddig alkoholista apámhoz költöztem, pontosabban az anyai nagymamámhoz, mert Ő is ott lakott.

Akkor tudtam meg, hogy mi is az igazi szeretet és nem érzelmi zsarloás...

Persze Ők sem voltak minta emberek, sokkal jobb embernek gondolom Őket mint anyámat.


De amúgy anyámmal sem szakítottam meg teljesen a kapcsolatot, csak nem beszélünk sűrün.


Pár éve, az anyai nagypapám testvérénél hozott ki úgy a sodromból, hogy megvertem.

Nem nagyon, de kicsavartam a kezét, meg ilyesmi... De nem érte 8 napon túl gyógyuló sérülés elvileg.

Amúgy ekkor is Ő pofozott meg elsőnek, szóval talán jogilag nem is követtem el semmit, nem tudom...

Viszont a "család" az rám lett mérges és engem akartak leállítani, mintha én kezdtem volna... Pedig csupa értelmiségi, jogász és tanár akikből áll.


Az oké, hogy pontosan nem tudják, hogy milyen volt a gyerekkorom, de ott és akkor a tanúja voltak az eseményeknek, látták anyám állapotát.


Szóval amikor mégis mellé álltak, hirtelen gyilkos indulat fogott el és mindenkit le tudtam volna mészárolni...

Szerencsére, inkább eljöttem magamtól.

2020. febr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
65%
Amikor nekem nem tetszett valami,elhúztam otthonról máshová lakni,nem süllyedtem le volna erre a szintre.Kíváncsi lennék mit mondana erre a másik oldal is.Te meg kezeltesd magad.
2020. febr. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
72%

17 évig tűrtem alázatosan és szótlanul, hogy verjenek. Fakanál, szíj, ököl... Mikor hogy. Sokszor felvállaltam a verést a testvérem hülyeségéért is, mert 6 évvel volt fiatalabb nálam és gyenge volt mint a harmat... Az utolsó alkalommal, amikor kezet emeltek rám, valami nagyon elszakadt bennem és nekik mentem. Én is ezt a tehetetlen dühöt éreztem, amit te most. Akár egy sarokba szorított állat, ami bármit megtenne a szabadságáért. Nem kiabáltam, csak kicsavartam az apám karját és a falhoz szorítottam. Nagyon halkan és világosan megmondtam, ha még egyszer megüt, ne merjen elaludni, mert akkor elvágom a torkát... Soha többé nem mertek megverni és 18 évesen lelépten onnan.

Ez 30 éve volt, azóta sem felejtettem el, mit éreztem akkor. És igen, ők nem változtak meg azóta sem. A te szüleid sem fognak. Inkább építs fel egy saját életet!


Ahhoz meg, hogy valakiben újra bízni tudj, olvass önismereti könyveket, vagy kérj segítséget pszichológustól. Most romokban vagy, azért nem látod a lehetőségeidet, de majd később jobb lesz!

2020. febr. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
95%

Egy alkesz faterral nehéz. Amikor késsel jött a családjára fenyegetőzni full beb•szva, akkor azért elagyabugyáltam, hogy ezt mégegyszer meg ne merje tenni...

Szóval verekedés nem volt. Inkább csak verés.

2020. febr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
98%
A kérdező már írt ki nem egy kérdést, nagy nehezen derült csak ki, hogy nem egyszer megverte az anyját. Az itteni sztorikkal ellentétben, az anyja fizikailag nem bántalmazta...kibékülni pedig azért szeretne, mert anyagi támogatásra szorul..
2020. febr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
97%

#15

Persze, hogy ő írta ki a kérdéseket, csak most letagadja.

Ugyanaz a sztori, ugyanaz a stílus.

2020. febr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
76%

"De elképzelni sem tudom, hogy egyedül hogy fogok mindent megteremteni magamnak."


Lány létedre egy agresszív állat vagy, aki fel sem fogja, hogy mit tett és továbbra is kellene a megvert szüleid pénze.



"Ismerkedni sem merek mert félek ha valaki ezt megtudja rólam akkor annyira elitelne, hogy nem lenne kíváncsi többet rám és nem akarna egy ilyen problémás lányt magának"


Ha nem változol meg, akkor neked nem párod lesz, hanem börtönőröd!!

2020. febr. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Nem tagadok le semmit, azért annyira nem vagyok elkeseredve, hogy többször kiirjak egy kérdést, ennyire azért nem fogom égetni magam, hogy többször kiirjak egy amugyis kellemetlen sztorit Istenem..


Nekem amúgy a nagyapám alkoholista.. Mikor nálunk lakott, azzal fenyegetőzött, hogy rankgyujtja a házat amíg alszunk..

2020. febr. 29. 00:22
 19/33 A kérdező kommentje:
Nincs szükségem a szüleim pénzre, amúgy sincs nekik szóval. Megvagyok anyagilag egyedül, inkább csak az a bántó, hogy képes volt minden így elfajulni és nem nem azzal kezdődött a sztori, hogy random osszeverekedtunk. Ez vissza megy már 10 éves koromra, amikor minden elkezdett gyulni bennem. Biztos nem fogok visszamenni hozzájuk, csak gyerekként a szüleimet istenitettem és azt hittem egy tökéletes család vagyunk. Ma meg már nemtudom felfogni hogy fajulhatott minden idáig. Durva..
2020. febr. 29. 00:27
 20/33 anonim ***** válasza:
80%
Tényleg fel kéne dolgoznod ezt az egészet. Pszichológus elkelne.
2020. febr. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!