Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem lehet elfogadni,...

Miért nem lehet elfogadni, hogy engem nem érdekel semmi sem és nem szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés
Az érettségi évében is tudtam, hogy én nem szeretnék továbbtanulni. Nem láttam semmi értelmét, mert nem volt semmi sem, ami érdekelt volna. Viszont a családom és a tanáraim is ki voltak miatta akadva, mind azt mondták, hogy dehogynem, valamit muszáj választani, tovább kell tanulni, mindenki továbbtanul, biztosan van valami, ami nekem is tetszik és egy kicsit érdekel. Akkor közösen kiválasztottunk egy képzést, felvettek, de nem kezdtem el. Nagy volt a harag, kiabálás, veszekedés stb., de ezt akkor elfogadták a szüleim. Viszont mondták, hogy akkor most kaptam egy kis haladékot és a következő felvételi időszakig tényleg próbáljam meg kitalálni, hogy mit szeretnék tanulni és jelentkezzek újra. Eltelt az az idő is és én ugyanúgy nem jutottam előrébb, ugyanúgy nem találtam semmit sem, ami megfogott volna és ugyanúgy nem szerettem volna továbbtanulni. Viszont végül mégis beadtam a jelentkezésem, felvettek, elkezdtem és most azon a szakon tanulok. Csinálom, de igazából nem érdekel, nem szeretem és nincsen vele semmi célom sem. Ott szeretném hagyni. Viszont emiatt ugyanúgy áll a bál otthon, mert mindenképpen kell tanulni valamit, kell valamilyen végzettség, egy diploma vagy valami szakma stb., stb... Viszont én tényleg nem szeretném, mert semmi sem érdekel és ezt nem értik meg.
2020. febr. 29. 17:41
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
76%

Érettségivel sosem lesz normális munkád, elmehetsz gyárba 3 műszakba, nem hiszem hogy ilyen életet szeretnél. Csinálj egy okj-t (vagy akárhogy hívják most), vagy legyen legalább egy diplomád, hogy irodai munkát végezhess. Hogy akarsz így eltartani egy családot, vagy lakást venni?

Hidd el, pár év múlva bánni fogod, hogy nem tanultál. Elhiszem hogy nem akarsz semmivel foglalkozni, de az élet nem arról szól.

2020. márc. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
88%
De, pont hogy jó neki a gyár meg a három műszak. Éppen hogy azt akarja, amibe nem kell belefektetni semmit.
2020. márc. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
85%
Nem fog a kérdező megállni ezen a szinten, nem túl sok idő után az önfenntartást is abba fogja hagyni, ahogy a tanulást is, azzal, hogy nem kényszeríti magát olyan munkára, ami nem érdekli. Ez a mostani beállítottsága csak az odavezető fázis.
2020. márc. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
97%

"Rengetegféle képzés van, rengetegféle munka van stb., nem tudnék kiszűrni egyet sem."

Nem kell szűrögetni - csinálni kell. Bármelyiket.

Eddig miket dolgoztál már? És miért váltottál egyikről a másikra (ha többféle munkád is volt)?

2020. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 A kérdező kommentje:

38 - Nem akartam elviccelni azt a kérdést, csak szerintem tényleg nem lehet belőle komoly következtetéseket levonni. Gyerekként körülbelül minden akartam lenni, ami a világon létezik és nem volt semmilyen tartós, permanens vágyam. Ha valahol láttam vagy hallottam valamit, akkor az volt a sláger egy darabig, majd jött egy másik szakma, ami átvette a helyét. Viszont, hogy akkor mondjak pár példát is: például akartam orvos lenni, állatorvos, pilóta, autószerelő, tolmács, nyomozó, tanár, cukrász, művész(kb. minden), sportoló (többféle), tehát minden. Jelenleg angol-orosz szakon tanulok (nem tanári).

39,40 - Én nem kütyüvel a kezemben nőttem fel... 20 éves vagyok, szóval én még eleve nem is rögtön ebbe születtem bele, középiskola előtt kaptam először mobiltelefont és számítógépet, sosem játszottam videójátékokkal sem és hasonlók. Nekem még a szüleim is csináltak saját készítésű játékokat, vidéki városban élünk, gyerekként mindig kint játszottunk az udvaron és a környéken, szakkörökre is kellett járnunk, sportolni stb., szóval tényleg nem kütyüvel a kezemben nőttem fel.

41 - Nem tervezek lakást venni és nem szeretnék családot, de amúgy valahol nevetségesnek tartom, hogy sokan ezzel jönnek mintha ez lenne az élet értelme. Eleve szerintem nem önmagában a végzettségtől függ, hogy ki mennyi pénzt tud keresni. A szomszédunk 28 évesen egy gyárban dolgozik nyolc osztállyal és többet keres, mint az anyukám 40 éves munkaviszony után, több diplomával, továbbképzésekkel stb. Apukámnak van három szakmája, mindegyikben dolgozott, viszont már hosszú évek óta egy teljesen más területen dolgozik, mert abban több lehetőség van és jobban megfizetik. Az egyik testvéremnek van egy gazdasági diplomája és nem talál szakmájának megfelelő munkát, így kénytelen elvállalni mást, míg az ugyanilyen egyetemet végzett (de diplomát nem szerzett) unokatestvérem a volt férje révén kapott egy szakmai pozíciót.

43 - Nem lenne bajom azzal sem, ha valamibe bele kell fektetni időt, munkát, energiát, pénzt stb., csak szerintem ezt nem érdemes vakon csinálni. Miért dolgozzak most valami miatt, miért költsek most valamire feleslegesen, ha nincsen vele célom?

44 - Dolgoztam már pékségben és dolgoztam az egyik rokonunk vállalkozásában (turizmus - nyaralók, ingatlanok, vendéglátás). Diákmunkák közül voltam címerezni és gyümölcsöt szedni, illetve korrepetáltam diákokat. Mindig azt csináltam, ami éppen volt, szóval nem tudatosan vagy tervezetten döntöttem.

2020. márc. 1. 14:56
 46/63 anonim ***** válasza:
97%
Az angol-orosz szakot nagyon sok területen lehet hasznosítani, ha egy jobb üzletben vagy eladó, máris nagyon jól jön, de bármilyen irodába kerülsz, ott is, sőt, ha éppen más munkád nincsen, körbeemilezed a könyvkiadókat, hogy angol fordítást vállalsz, adnak próbamunkát, és máris lehet egy mellékállásod tartalékban.
2020. márc. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
94%

akartam orvos lenni, állatorvos, pilóta, autószerelő, tolmács, nyomozó, tanár, cukrász, művész(kb. minden), sportoló (többféle), tehát minden. Jelenleg angol-orosz szakon tanulok (nem tanári). korrepetálsz

- tehát egy halvány emberekkel foglalkozó vonal látszik

(csak egy kis adalék a saját életemből: 7 évesen tanító akartam lenni, 13 évesen hősi halott, 14 évesen sirály, 16 évesen grafikus... sok hányattatás és tanulás után vannak olyan munkáim, ahol ezeket az erőket használom:)... persze gazdag nem lettem, de éhen sem veszek)

(a sirályhoz: [link] )


nagyon fontos, hogy az életutad NE a kereseti lehetőség szabja meg, mert én pl nem tudok elképzelni olyan fizetést, amiért bérszámfejtő lennek, vagy bármi, ami NEM ÉRDEKEL)

angol-orosz: jó, csak kellene mellé valami szakterület, mert az az idő elmúlt, hogy a bölcsész-nyelvszakosok abból élnek, hogy a műszakiak nem hajlandók nyelvet tanulni...

Szociológia?

ehhez egyébként nagyon hasznos lenne egy 3 műszakos gyártósori kiképzés.

2020. márc. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
98%
Akkor az a terved, hogy egyedülálló maradsz, a szüleidnél laksz és mindig abban dolgozgatsz, ami épp az orrod elé kerül?
2020. márc. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
96%
"14 évesen sirály" - :D
2020. márc. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
97%

"Jelenleg angol-orosz szakon tanulok (nem tanári)."

Hát pedig ha már ott vagy, érdemes lenne a tanárit is megcsinálni. Aközben tanulnál némi pszichológiát is, ami hasznos lehet ahhoz is, hogy tisztába jöjj saját magaddal.


"20 éves vagyok ... nem szeretnék családot"

De nagyon-nagyon jó eséllyel egyszercsak majd szeretnél. Elő kéne készíteni a terepet, hogy ha majd szeretnél, akkor meg is tehesd. Mellesleg szerelmes (de úgy igazán) voltál már? Azért sem jó, ha csak otthon ülsz, mert akkor nem tud rád találni a szerelem, ami pedig iszonyat nagy hajtóerő tud lenni minden szempontból. Kár lenne kihagyni.


"Mindig azt csináltam, ami éppen volt, szóval nem tudatosan vagy tervezetten döntöttem."

Ez valahol tök jó, hogy ilyen rugalmasan állsz hozzá, de azért egy egész életet úgy leélni, hogy mindig a körülmények döntenek, hogy mindig csak sodródsz az árral, nem egy életbiztosítás... Meg várhatóan nem is leszel mindig ilyen fene rugalmas, mert ez nagyrészt az életkorodból adódik most. És mi van, ha majd éppen nem lesz semmi munka?Mióta kikerültél az iskolapadból, nagy kereslet van a munkaerő iránt, ilyenkor könnyű, de lehet megint olyan durva munkanélküliség, mint mondjuk 30 évvel ezelőtt. Akkor mit fogsz csinálni, ha semmi se adódik majd, vagy ha minden állásra huszan fognak sorbaállni - és mindenki másnak lesz legalább valamiféle (bármilyen) végzettsége, csak neked nem? Esélyed se lesz, hogy legalább egy interjúra behívjanak, ha már a papírjaidból látszik, hogy gyengébb láncszem lennél a cégnél, mint a többi jelentkező, mert még annyi kitartás sincs benned, hogy valami papírt szerezz - pedig a leveledből, amit az álláspályázatra írsz majd, le fog ríni, hogy agyilag teljesen rendben vagy. Vagy ha közben mondjuk olyan egészségügyi problémád lesz, ami miatt nem vállalhatsz majd el bármit, akkor nem lenne jó valami papír? Hát de. Kapd össze magad.

2020. márc. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!