Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem lehet elfogadni,...

Miért nem lehet elfogadni, hogy engem nem érdekel semmi sem és nem szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés
Az érettségi évében is tudtam, hogy én nem szeretnék továbbtanulni. Nem láttam semmi értelmét, mert nem volt semmi sem, ami érdekelt volna. Viszont a családom és a tanáraim is ki voltak miatta akadva, mind azt mondták, hogy dehogynem, valamit muszáj választani, tovább kell tanulni, mindenki továbbtanul, biztosan van valami, ami nekem is tetszik és egy kicsit érdekel. Akkor közösen kiválasztottunk egy képzést, felvettek, de nem kezdtem el. Nagy volt a harag, kiabálás, veszekedés stb., de ezt akkor elfogadták a szüleim. Viszont mondták, hogy akkor most kaptam egy kis haladékot és a következő felvételi időszakig tényleg próbáljam meg kitalálni, hogy mit szeretnék tanulni és jelentkezzek újra. Eltelt az az idő is és én ugyanúgy nem jutottam előrébb, ugyanúgy nem találtam semmit sem, ami megfogott volna és ugyanúgy nem szerettem volna továbbtanulni. Viszont végül mégis beadtam a jelentkezésem, felvettek, elkezdtem és most azon a szakon tanulok. Csinálom, de igazából nem érdekel, nem szeretem és nincsen vele semmi célom sem. Ott szeretném hagyni. Viszont emiatt ugyanúgy áll a bál otthon, mert mindenképpen kell tanulni valamit, kell valamilyen végzettség, egy diploma vagy valami szakma stb., stb... Viszont én tényleg nem szeretném, mert semmi sem érdekel és ezt nem értik meg.
2020. febr. 29. 17:41
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
89%
Benne épp az a lényeg, h. nem képes az előrelátásra. Hiába győzköditek, az az agyfunkciója nincs meg neki. Ahogy valószínűleg a mások iránti érdeklődés is hiányzik, ezért nem tervez partnert. Ne csesztessétek, elég baj ez neki.
2020. márc. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék a szüleimmel élni egyedülállóként stb., ezt nem tudom, hogy mégis mi alapján lehet kikövetkeztetni abból, amit írtam. Szeretnék majd egy saját, önálló életet kialakítani magamnak. A gyerekeket nem szeretem és emiatt nem tudom elképzelni, hogy én bármikor is gyereket vállaljak, viszont ettől párkapcsolatra még van igényem (a jelenlegi párommal is együtt vagyunk kb. 1,5 éve).

Ha átmennék a tanári képzésre, akkor az még majdnem +5 év lenne, mert újra kellene jelentkeznem, nem tudnám minden tárgyamat elfogadtatni és a pedagógiás tárgyaik nyilvánvalóan mind hiányoznak is. Viszont eleve nem szeretnék tanár lenni, tanítani, semmilyen ambícióm nincsen ezen irányba. A szociológia sem érdekel. Semmi.

2020. márc. 1. 21:01
 53/63 anonim ***** válasza:
42%
A párodat ezek szerint nem zavarja, hogy alkalmi vagy segédmunkásként élnél mellette, ha jól értem. Benne sincs ambíció, érdeklődés. Amúgy ez egy sima, átlagos magyar panel élet, nagyon sokan élnek így.
2020. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
94%

"Nem szeretnék a szüleimmel élni egyedülállóként stb., ezt nem tudom, hogy mégis mi alapján lehet kikövetkeztetni abból, amit írtam.

Nem abból következtettünk rá, amit írtál, hanem abból, amit csinálsz, meg amit nem csinálsz.


"Szeretnék majd egy saját, önálló életet kialakítani magamnak."

Nincsen majd, csak most. És ha most nem teremted meg a feltételeit annak, hogy "majd" kialakítsd az önálló életedet, akkor hogy fogod megcsinálni? Ahhoz most kell megszerezned azokat a végzettségeket, amiket majd akkor el fognak várni tőled - és minél előbb elkezdeni gyűjtögetni azt a több éves tapasztalatot, amire majd szintén szükséged lesz ahhoz, hogy megszerezd azt a zsírosabb állást, aminek a segítségével majd ki fogod tudni alakítani magadnak az önálló életet.


"A gyerekeket nem szeretem és emiatt nem tudom elképzelni, hogy én bármikor is gyereket vállaljak, viszont ettől párkapcsolatra még van igényem (a jelenlegi párommal is együtt vagyunk kb. 1,5 éve)."

Lehet, hogy most még a párod se akar gyereket, de néhány év múlva majd egyre jobban akar (így vannak bekötve a nők, valószínűleg ő se kivétel), és akkor majd vagy elveszíted őt, vagy hirtelen hárman-négyen lesztek. Hogy fogtok megélni mondjuk csak egy 50 nm-es panelban? Érdemes lenne ilyenekről beszélgetni vele is, ha komoly kapcsolat.

2020. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
68%
Lehet élni szegény emberként is, szakma nélkül, nem arról van szó, ez nem baj, viszont azért ez a személyiség, aki vagy, ez, hogy is mondjam, nem normális. És megakadályozza, hogy egy jobb életminőségen élj, mint egy szakmát szerezni is képtelen primitív segédmunkás. Közben láthatóan intelligens vagy, de valójában nincs szükséged az eszedre. Nem akarod használni. Olyan vagy, mint egy alapjában szép nő, de akinek ez nem érdekes, és nem fürdik, nem jár fodrászhoz, nem csináltatja meg a fogát, ha elromlik, mert neki így is jó, és néhány év alatt egy lepukkant roncs lesz belőle, mert nem érdekli, hogy néz ki. Te az elméddel teszed ugyanezt.
2020. márc. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
87%

Nem olvastam el minden választ, de hasonló helyzetben vagyok én is.

Fogalmam sincs mit szeretnék csinálni. Én szeretnék ugyan tanulni valamit, de fogalmam sincs hogy mit...

Azon túl, hogy biztos munkahelyem van már évek óta, ahol egyébként időnként török felfelé, bedolgoztam magam az évek során magasabb szintre, nem élvezem...

Mi is önállóak vagyunk a ferjemmel, ő is dolgozik, de neki van is ehhez egy szakmája és mellette gyógymasszőrnek is tanul. Büszke vagyok rá hogy ő tudja mit szeretne kezdeni az életével, mivel szeretne foglalkozni, hogy ambiciózus. Én is lelkes lennék, de még így 26 évesen se tudom mit szeretnék csinálni...

Akár nyugdíjba is mehetnék a munkahelyemen persze idővel, ha még lesz nyugdíj... De basszus ennyi telik tőlem? Jó lenne valami maradandót alkotni, valamit úgy végezni hogy közben szívemet lelkemet beleadom és idős koromban úgy emlékeznék vissza, hogy az büszkeséggel töltsön el. De nekem még nem jött az ihlet.

Az is lehet később te tudni fogod mihez van kedved, csak még nem találkoztál a hivatásoddal.

2020. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
43%

"a ferjemmel ... Jó lenne valami maradandót alkotni, valamit úgy végezni hogy közben szívemet lelkemet beleadom és idős koromban úgy emlékeznék vissza, hogy az büszkeséggel töltsön el. De nekem még nem jött az ihlet."

Gyerekek.

2020. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim válasza:
11%

Kedves Kérdező! Itt már megint bűzlik a lesajnálás meg a rosszindulat. Szerintem nem vagy mentális beteg...Egyszerűen ez van, hidd el rengetegen járnak a cipődben..Nem értem, hogy az emberek szemszögéből az miért nem élet kialakítás,hogy dolgozol és ezzel pénzt gyűjtesz akár a jövődre.

Ezeknek az embereknek had meséljek egy barátomról, aki tizenévesen otthagyta a sulit (a kérdező tiszteségesen elvégezte..) és elment dolgozni. Mai napra családfenttartó és egy megbecsült munkaerő. Szereti is azt amit csinál. Idén vesznek saját házat.

Úgy dönts, ahogy neked a legjobb..

2020. márc. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
ha annyira nem érdekel, menj a híd alá, egyél földi gilisztát
2021. jún. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
Miért olyan hihetetlen hogy nem tudja valaki, mivel akar foglalkozni? Bárki bármit mondjon, nem egyszerű a döntés. A felnőttek, a "nagybetűs élet" és az iskola világa pedig igencsak el van határolódva egymástól. Burokban élsz 18 évig, majd hirtelen kilöknek az életbe, hogy csinálj amit akarsz, válassz a 220 szakma közül valamit, de igazából egyik szakmát sem ismered.
2021. jún. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!