Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem lehet elfogadni,...

Miért nem lehet elfogadni, hogy engem nem érdekel semmi sem és nem szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés
Az érettségi évében is tudtam, hogy én nem szeretnék továbbtanulni. Nem láttam semmi értelmét, mert nem volt semmi sem, ami érdekelt volna. Viszont a családom és a tanáraim is ki voltak miatta akadva, mind azt mondták, hogy dehogynem, valamit muszáj választani, tovább kell tanulni, mindenki továbbtanul, biztosan van valami, ami nekem is tetszik és egy kicsit érdekel. Akkor közösen kiválasztottunk egy képzést, felvettek, de nem kezdtem el. Nagy volt a harag, kiabálás, veszekedés stb., de ezt akkor elfogadták a szüleim. Viszont mondták, hogy akkor most kaptam egy kis haladékot és a következő felvételi időszakig tényleg próbáljam meg kitalálni, hogy mit szeretnék tanulni és jelentkezzek újra. Eltelt az az idő is és én ugyanúgy nem jutottam előrébb, ugyanúgy nem találtam semmit sem, ami megfogott volna és ugyanúgy nem szerettem volna továbbtanulni. Viszont végül mégis beadtam a jelentkezésem, felvettek, elkezdtem és most azon a szakon tanulok. Csinálom, de igazából nem érdekel, nem szeretem és nincsen vele semmi célom sem. Ott szeretném hagyni. Viszont emiatt ugyanúgy áll a bál otthon, mert mindenképpen kell tanulni valamit, kell valamilyen végzettség, egy diploma vagy valami szakma stb., stb... Viszont én tényleg nem szeretném, mert semmi sem érdekel és ezt nem értik meg.
2020. febr. 29. 17:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
78%
Miért nem lehet elfogadni? Azért, mert valamit kezdened kell magaddal, olyan nincs, hogy semmi nem érdekel! Gondolom, szellemileg ép vagy, nem vagy autista sem, más kifogás nem lehet. A haszontalan, semmirekellő, mihaszna embereknek nincs helye sehol sem hosszú távon.
2020. febr. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
81%
Azért nem fogadják el, mert ők tartanak el. Akkor pedig van beleszólásuk az életedbe. A megoldás tehát az, hogy állj a saját lábadra, tartsd el magad a munkádból, és akkor senki se szólhat bele az életedbe, hiszen felnőtt ember vagy.
2020. febr. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
71%
Érettségivel maximum közmunkára mehetsz. Vagy gyártósori operátornak, azt még valahol meg is fizetik. Viszont ha nincs motivációd semmihez, nem hiszem hogy a monoton szalagmunka fogja meghozni a kedved.
2020. febr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
77%
Az emberek nagy része nem azért dolgozik, mert élvezi, hanem mert ruha nélkül fázna, ingyen viszont nem kap ruhaneműt. Étel nélkül nagyon hamar meg lehet éhezni, de munka nélkül nincs pénzed, a boltban meg semmiért nem adnak ennivalót. A szüleid nem akarják a halálukig a szádba rakni a kaját meg a fenekedre húznia nadrágot, el kell tartanod saját magadat. Egy lakásban sok pénz a rezsi, biztos nem hallottál még róla, hogy a meleg az forintokból lesz. Segédmunkásként semmire sem lesz pénzed, nyomorogni fogsz. A szüleidnek meg már herótja van az eltartásodtól.
2020. febr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
93%

Úgy tényleg nincs értelme tanulni, hogy egyáltalán nem érdekel. Akkor el kell menni dolgozni és amellett keresni, hogy mi érdekel, és OKJ-n elvégezni hozzá a tanulmányokat.

Valamit mondj kérlek, ami érdekel. És mi szerettél volna lenni 3 éves korodban- vagy a legkorábbi emléked szerint?

2020. febr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
100%

Írj egy kicsit magadról és majd ötletünk, hátha akad mégis, ami érdekel. Pl. van-e bármi hobbid? egyedül szeretsz lenni vagy emberek között? üldögélnél, beszélgetnél vagy erdőt járnál? másokkal szeretnél foglalkozni vagy magadat kifejezni? inkább arról tanulnál, mit csináltak mások vagy valami gyakorlati dolgot szeretnél?

Szerintem nincs olyan ember, akit nem érdekel semmi, vagy ha tényleg így van, akkor depressziós és mondjuk felkelni sincs kedve, meg enni se, na meg netezni se. :) Az más kérdés, ha nem szeretsz tanulni. Ezt - amint írták - szükséges rosszként kell felfogni annak érdekében, hogy később olyan munkád legyen, amit nagyobb részt szeretsz és több legyen a választék. Valamennyi arányú nemszeretem tevékenység minden tanulnivalónál meg minden munkahelyen lesz. Olyan nincs, hogy az ember csak azt csinálja mindig, amihez épp kedve van. De érdemes kis önismerettel arrafelé menni, ahol a mérleg még a jókedv irányába billen. Ha nem tanulsz, pont azt a lehetőségedet veszíted el, hogy legyen választásod, választékod és ne csak olyat dolgozz egész életedben, ami nem érdekel.

2020. febr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
100%
Mit dolgoztál? Munkaterületen van olyan ami érdekel? Vannak olyan munkakörök amik nem igényelnek végzettséget, de meglehet őket szeretni/lehet fejlődni bennük - sőt akár jól is keresni, de az életben akármilyen területet választasz, csak akkor keresel majd jól ha jó vagy benne és fejlődni tudsz, azt meg csak tanulás árán lehet.
2020. febr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
100%

Te figyelj, én sem vagyok kifejezetten "szerelmes" a szakmába, amit tanulok, de egyébként érdekel, fejlődöm valamennyire, érzem, hogy bőven lehet jövőm ezzel a diplomával. (Villamosmérnöki kar)


... Nem én vagyok az, aki már tízévesen rádiókat, meg egyéb áramköröket gányolt, de egy alapot mégis csak ad majd az egyetem.


Jó esetben 1-2 év és végzem, most már csak a megváltozott felvétel rendszer miatt sem hagyom abba. (Van két nyelvvizsgám is, de nincs emelt érettségim)


Édesanyámnak kifejezetten hálás vagyok (ha ezt sokszor nem is tudom megfelelően kifejezni), ugyanis támogat abban, hogy ne üres kézzel, hanem egy értékes szakmával kezdhessem a nagybetűs életet.


19F

2020. febr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
95%

Ja igen, a #11 válaszára reagálnék...


Magasan funkcionáló autista vagyok (hálistennek nincs róla papírom), az autizmussal küzdő emberek jelentős része azért nem nyáladzó fogyatékos.


Illetve egyéb betegségekkel is lehet többnyire teljes életet élni.


Csak akarni kell.


De a kérdező nem igazán akar semmit.

2020. febr. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
39%

"De a kérdező nem igazán akar semmit."

Azért nem akar semmit, mert mindennel el van látva, és baromi kényelmes neki az otthoni állóvíz. De tulajdonképpen nem is ő tehet róla, hanem a szülei, akik nem arra nevelték, hogy 18 éves korától majd felnőtt ember lesz már, egy felnőtt ember meg nem élősködik mások nyakán, hanem minimum beszáll a rezsibe, meg ilyen apróságok. De nyilván anyagilag nincsenek rászorulva, hogy a kérdező dolgozni menjen, úgyhogy... És ha a szülők hozzáállása nem változik, akkor akár élete végéig is ellesz otthon a kérdező. Némi "bál" még belefér cserébe azért, hogy csak lógathatja a lábát még ki tudja, meddig...

2020. febr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!