Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Liberális vagy konzervatív...

Liberális vagy konzervatív nevelés?

Figyelt kérdés

Liberális alatt azt értem hogy: Érezze az átmenetet a gyerek és a felnőtt kor között (hagyja hogy kamaszodjon, kicsit szabadabban kezelik), hagyja hogy legyen barátja/barátnője, hagyja hogy (szünetben/hétvégén) fent maradjon tovább mint hétköznap, fontos hogy mi érdekli, hagyja hogy azzal foglalkozzon amivel csak akar, legyen önmaga... stb...stb...

Konzervatív: A gyerek az gyerek, a felnőtt az felnőtt, és nincs átmenet (pl.kamasz, ifjú, tini), nagyon fontos a szülői tekintély, a tini is és a kamasz is gyerek, 8-kor ágy, a gyerek nem egyenrangú a felnőttel (nem dolgozik, nem csinál semmit csak tanul ezért fogadjon el mindent), a gyerek ne "szerelmeskedjen" (tini is gyerek) ráér még, foglalkozzon akkor is ha más érdekli a korának megfelelő dolgokkal...stb...stb... Szerintetek inkább melyik a helyesebb??



2020. márc. 1. 16:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 A kérdező kommentje:
Jó érdeke, de nem kell mindig pontban 13+-os gyereknek 8-kor lefeküdni mert már nem igényel annyi alvást mint egy 8 éves. Hétvégén meg minek ha úgy is addig alszik amíg akar.
2020. márc. 1. 19:57
 22/77 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül a szexre gondolok szerelmeskedés alatt, hanem magát a kapcsolatot, szerintem 14 éves kor felett ha nagyon hosszú ideje együtt vannak, és szeretik egymást, és védekeznek akkor szerintem semmi akadája.
2020. márc. 1. 20:00
 23/77 anonim ***** válasza:
90%

18 Soha nem aludtam el akkor, amikor el lettem kuldve aludni, mondjuk 10 eves koromban 20 evvel ezelott meg nem volt mobilom, de volt elemlampa es konyv :) Anyam meg nyilvan nem ult az agyam mellett es figyelt, alszom-e mar. Tok mindegy, mikor kuldesz agyba egy gyereket, ha nem akar, nem alszik. Ocsem anno labujjhegyen szokott at hozzam kisgyerek koraban alvasido utan, hogy mit csinalok, maradhat-e, nem almos, stb...

Egyebkent szerintem eleg liberalis neveltetesben reszesultem, fuggetlenul attol, hogy este 9-kor agyba lettunk kuldve kisebb koromban, es semmi karom nem szarmazott belole. (Egyebkent meg idovel rajon az ember, ha nem alszik, akkor masnap szar lesz, es szerintem a tapasztalatok utjan tanulas szinte mindig tobbet er, mint az eleve tiltas.) Azt ne szamoljuk karnak, hogy vannak emberek, akiknek nem tetszik a gondolkodasom a temaban :D

2020. márc. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 A kérdező kommentje:
Mint mondtam én inkább a kamaszokról kérdeztem. Engem nagyon konzervatívan neveltek és tudom milyen sz@r az hogy már azért is mert lányokkal beszélgettem repült a pofon, minden nap (még 14 éves kor felett is) 19:30-kor alvás volt (és nyilván nem igényeltem annyi alvást már, és elpazarolt idő volt az időmből), ha bármi olyan könyvet olvastam ami idősebbeknek volt pl.: filozófia, elvették és azt mondák hogy "mejek kisautózni".
2020. márc. 1. 20:18
 25/77 A kérdező kommentje:
Ja és minden nap szinte elmondták hogy "amíg az én házamban laksz..." volt amikor már szinte úgy kezeltek mintha a tulajdonuk lennék. Úgy neveltek mintha még mindig a 19. században élnénk.
2020. márc. 1. 20:19
 26/77 anonim ***** válasza:
13%
Konzervatív.
2020. márc. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 Fizikakedvelő ***** válasza:
42%

#22:

Kedves kérdező!

Véleményem szerint a kérdés megfogalmazása és az általa biztosított keretek engedhetnek utat a félreértésnek,egymás mellett való elbeszélésnek. A konzervatívnak nevezett nevelés valójában a szó eredeti,politikamentes jelentéséhez való visszanyúlás(az állapotok konzerválása,szigorú megtartása),ami azonban nem feltétlen az egyetlen járható út(és szerintem ezt sok jobboldali,"konzervatív" szülő elismeri). A liberális nevelés pedig szigorúan véve nem a jelenleg felfutóban lévő elgondolások alapján történik,hanem már jó ideje meglévő józan eszű értékekre épülve(pl:gyermek és felnőttkor közti átmenet).

2020. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
37%
A liberális, de bizonyos határokkal. Szóval vannak azért követelmények is, nem foglalkozhat mindenki azzal, amivel akar, ha nem teremtette meg ennek feltételeit korábban.
2020. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 A kérdező kommentje:
De miért jó a konzervatív nevelés? A kamasznak csak a kárára megy.
2020. márc. 1. 20:38
 30/77 anonim ***** válasza:
75%

"régen természetes volt a babázás/kisautózás akár még 12 éveseknek is, ma már ez inkább egy kicsit banális"

1. Nem tudod, mit jelent a "banális" szó.

2. Nézd meg, hogy nem pont babáznak/kisautóznak-e a telefonjukon/számítógépükön a 12 évesek, és meglátod, hogy de, azt is csinálják (az egyéb típusú játékok mellett).

2020. márc. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!