Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Liberális vagy konzervatív...

Liberális vagy konzervatív nevelés?

Figyelt kérdés

Liberális alatt azt értem hogy: Érezze az átmenetet a gyerek és a felnőtt kor között (hagyja hogy kamaszodjon, kicsit szabadabban kezelik), hagyja hogy legyen barátja/barátnője, hagyja hogy (szünetben/hétvégén) fent maradjon tovább mint hétköznap, fontos hogy mi érdekli, hagyja hogy azzal foglalkozzon amivel csak akar, legyen önmaga... stb...stb...

Konzervatív: A gyerek az gyerek, a felnőtt az felnőtt, és nincs átmenet (pl.kamasz, ifjú, tini), nagyon fontos a szülői tekintély, a tini is és a kamasz is gyerek, 8-kor ágy, a gyerek nem egyenrangú a felnőttel (nem dolgozik, nem csinál semmit csak tanul ezért fogadjon el mindent), a gyerek ne "szerelmeskedjen" (tini is gyerek) ráér még, foglalkozzon akkor is ha más érdekli a korának megfelelő dolgokkal...stb...stb... Szerintetek inkább melyik a helyesebb??



2020. márc. 1. 16:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 A kérdező kommentje:
Az utolsóval egyet értek. De milyen feltételkre gondolsz? Én ezt úgy értettem hogy ha pl. érdekli a történelem, és ezzel szeretne foglalkozni, akkor ebbe a szülei ne szólhassanak bele.
2020. márc. 1. 20:42
 32/77 anonim ***** válasza:
0%

"Hétvégén meg minek ha úgy is addig alszik amíg akar."


"Mit kockáztatunk a hétvégi éjszakázással és mi az a “szociális jetlag”?

Az úgynevezett „szociális jetlag”, vagyis a hétvégi „éjszakázás” egy friss tanulmány szerint kifejezetten káros az egészséges alvási ciklusra, így az általános egészségi állapotunkra is. A „Sleep” című amerikai folyóiratban közölt friss tanulmány alapján a felborult alvásciklus hosszú távon növeli az elhízás és a cukorbetegség kialakulásának valószínűségét."

[link]

2020. márc. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 A kérdező kommentje:
Utolsó előttivel, mert írtak az óta. Tudom mi az, és beszéltem már sok 12 évessel és meglepett hogy már ilyennel foglalkozik.
2020. márc. 1. 20:44
 34/77 A kérdező kommentje:
Na, ne hozd már nekem itt a tudóst, sokan fentmaradnak és mégsem cukorbetegek. Egyébként is az a lényeg hogy kialudja magát, ha úgy tetszik aludhat délig is.
2020. márc. 1. 20:46
 35/77 anonim ***** válasza:
0%

"milyen feltételkre gondolsz?"


Arra, hogy teljesítette azt, ami megengedi számára a lazítást. Tehát gyerekként elvégezte a kötelezőket, felnőttként pedig szerzett annyi pénzt, hogy már nem kell azzal foglalkoznia többé. Csinálhat, amit akar.


Engem például annak idején a zoológia, később a repülés és a foci érdekelt hihetetlen módon, de nagy baj lett volna, ha teljesen elhanyagolom az összes többi tanulmányomat.


Nem kedvelem a mai oktatást, de azt elég meredek dolognak tartom, ha egy gyerek csak azzal foglalkozik, amivel akar. Még korai.

2020. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 A kérdező kommentje:
Te ez alatt hány éveseket értesz?
2020. márc. 1. 20:52
 37/77 anonim ***** válasza:
36%

a gyerek gyerek és a felnőtt a felnőtt és pont. Felnőttként nekem kell eldönteni a fontos dolgokat a gyerek életében akkor is ha ez róla szól (pl. iskola) és persze ő döntheti el (bizonyos normák között) hogy mit akar felvenni stb.

A gyereknek a korlátok kellenek csak a szülők azzal takaróznak, hogy dehát ő már egy kis felnőtt. De az az igazság hogy a nevelés nem léte sokszor lustaságból fakad vagy tehetetlenségből és ilyenkor kijelentik, hogy " de ő csak liberálisan nevel".

Mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja csak utólag ne mutogasson másokra, hogy "ezért és ezért lett ilyen a gyerekem és nem én miattam" -.-"

2020. márc. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
29%

"szerintem 14 éves kor felett ha nagyon hosszú ideje együtt vannak"

És mégis mennyi az a "nagyon hosszú ideje"? Két hete? :DD


"és szeretik egymást"

Saját magukat is szeretniük és tisztelniük kellene annyira, hogy nem ugranak bele mindenféle "nagyon hosszú" (= pár hetes, pár hónapos) kapcsolatba már 14 évesen, hanem legalább a 18 éves korukig tartó éveket arra használják, hogy megismerjék saját magukat is, meg a potenciális partnert is, és majd csak akkor fekszenek le egymással, ha már valóban felelősséget tudnak vállalni ennek a következményeiért is, bármik legyenek is azok (a lelki következményektől kezdve a nemi betegségeken át a nem kívánt terhességig).


"és védekeznek"

Te még úgy tudod, hogy van 100%-os védekezési módszer? Ha nem, akkor mégis miért képzeled, hogy a kamaszok érdeke, hogy esetleg már 14 évesen abortuszra menjenek, vagy 14 évesen gyereket szüljenek ill. gyerekük szülessen?


"szerintem semmi akadája"

akadálya akadálya akadálya akadálya akadálya akadálya akadálya akadálya akadálya akadálya akadálya akadálya akadálya akadálya akadálya akadálya


Hány éves vagy? 14? Van róla halvány fogalmad, hogy milyen biokémiai folyamatok mennek végbe a szervezetben, amikor valaki lefekszik valakivel? Nézz utána, érdemes.

2020. márc. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 A kérdező kommentje:
Nyilván nem azt mondom hogy hanyagoljon el minden mást, hanem hogy a szülő ne szoljon bele abba hogy miket olvas, és mivel tölti a szabadidejét.
2020. márc. 1. 20:54
 40/77 A kérdező kommentje:
Hónapok, vagy évek óta.
2020. márc. 1. 20:56
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!