Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Liberális vagy konzervatív...

Liberális vagy konzervatív nevelés?

Figyelt kérdés

Liberális alatt azt értem hogy: Érezze az átmenetet a gyerek és a felnőtt kor között (hagyja hogy kamaszodjon, kicsit szabadabban kezelik), hagyja hogy legyen barátja/barátnője, hagyja hogy (szünetben/hétvégén) fent maradjon tovább mint hétköznap, fontos hogy mi érdekli, hagyja hogy azzal foglalkozzon amivel csak akar, legyen önmaga... stb...stb...

Konzervatív: A gyerek az gyerek, a felnőtt az felnőtt, és nincs átmenet (pl.kamasz, ifjú, tini), nagyon fontos a szülői tekintély, a tini is és a kamasz is gyerek, 8-kor ágy, a gyerek nem egyenrangú a felnőttel (nem dolgozik, nem csinál semmit csak tanul ezért fogadjon el mindent), a gyerek ne "szerelmeskedjen" (tini is gyerek) ráér még, foglalkozzon akkor is ha más érdekli a korának megfelelő dolgokkal...stb...stb... Szerintetek inkább melyik a helyesebb??



2020. márc. 1. 16:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
15%

"Te ez alatt hány éveseket értesz?"


Általánosságban írom, nyilván ahogy növekszik, úgy tágul ki a saját felelősségének határa is. Nem szeretem azt az álláspontot, hogy 18 évtől felfelé mindent szabad, az alatt pedig kuss.


Ez butaság.


Mondjuk 14 évtől felfelé engednék egyre több beleszólást abba, hogy mi érdekli őket, bár itt még nagyon képlékeny a dolog, úgy látom a kevés gyereken, akit ismerek. Ezért is fontos, hogy minél több mindennel megismerkedjen, bár sokkal érdekesebben és hasznosíthatóbb módon tanítanám a tantárgyakat, mint jelenleg.


És az is nagyon fontos, hogy a gyerek maga fedezze fel az ismereteket és az összefüggéseket, ne beseggelnie kelljen, majd visszaböfögnie, mint egy gépnek.


De itt már nagyon elmentünk oktatáskritikai irányba.


Azt tudom, hogy annak idején, amikor Angliában meglátogattam egy ottani barátomat (15 voltunk akkor), megdöbbentett, hogy pl. egyáltalán nem tanul már történelmet, mert "nem vette fel". Ezt például nem tartom szerencsésnek.

2020. márc. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 A kérdező kommentje:
29 éves vagyok, és már házas.
2020. márc. 1. 20:58
 43/77 A kérdező kommentje:
Utolsóval egyet értek teljes mértékben.
2020. márc. 1. 21:01
 44/77 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom hogy ebből a kettőből amit leírtál inkább a liberális nevelés a célravezető. De egy picit úgy érzem hogy amit liberálisnak mondasz az inkább már alap szinte ma. Azért az hogy lehessen párja valakinek vagy ne kelljen este 8-kor lefeküdnie tiniként az számomra természetes. A liberálisat is ki lehetne jobban sarkítani és lehet túlzásba vinni. (például drogozzon, igyon a gyerek amennyit szeretne) Tehát azt gondolom én is hogy a két szemléletet ötvözni célszerű, talán picit a liberálishoz közelebb.
2020. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 Fizikakedvelő ***** válasza:
36%
#29:Véleményem szerint téged eléggé elvakultan neveltek,legalábbis leírásaid alapján. A konzervatív fogalomra való tekintettel viszont had válasszam külön a komzervatív értékek átadását célzó nevelést(ez nem feltétlen vallásos/"vallásosan nemzeti",lehet akár a regionális földrajz/kultúra ismerete,becsületben tartása) a kategorikus tilásba belemerevedő gyerekesen bigott neveléstől.
2020. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
40%

"ne hozd már nekem itt a tudóst, sokan fentmaradnak és mégsem cukorbetegek. Egyébként is az a lényeg hogy kialudja magát, ha úgy tetszik aludhat délig is."

Ja, a tudományt csak így, egy mozdulattal dobjuk ki az ablakon, majd te megmondod, hogy mi a lényeg, ugye? Mégis milyen alapon? Ha csak azért írtad ki a kérdést, hogy önigazolást találj, akkor kár beléd a szó...

2020. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 A kérdező kommentje:
A fél világ pl.: Olaszország, Görögország, Spanyolország stb... Jártam és akkor élnek igazán, mert máskor nagyon meleg van. Ha ez igaz lenne akkor nem is élnének letin emberek, az a lényeg hogy teljes fázisokat aludjon, és ne legyenek azok megszakítva, és a REM stádium elérkezhessen és befejeződhessen ha már itt ilyen nagy tudósok vagyunk.
2020. márc. 1. 21:07
 48/77 anonim ***** válasza:
77%

"szerintem 14 éves kor felett ha nagyon hosszú ideje együtt vannak"

És mégis mennyi az a "nagyon hosszú ideje"?"

"Hónapok, vagy évek óta."

14 évesen évek óta? Szerinted a 14 éveseknek hány százaléka szerelmes (vegyük a minimumát annak, hogy "évek", tehát) két éve ugyanabba a valakibe?

Annak, hogy "hónapok" meg két hónap a minimuma. Két hónap meg mennyit ér? Mondjuk 9.-ben új iskolába kerül 14 évesen, megismer valakit, első látásra szerelem, és szerinted az őszi szünetben már minden rendben van, ha védekeznek?

Remélem, még jó ideig nem lesz gyereked...

2020. márc. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 A kérdező kommentje:
Amikor amerikában este van, nálunk reggel, tehát akkor ők már rég cukorbetegek lennének.
2020. márc. 1. 21:10
 50/77 A kérdező kommentje:
Neked remélem hogy nem, te nem ember központú, hanem fanatikus konzervatv vagy.
2020. márc. 1. 21:12
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!