Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Liberális vagy konzervatív...

Liberális vagy konzervatív nevelés?

Figyelt kérdés

Liberális alatt azt értem hogy: Érezze az átmenetet a gyerek és a felnőtt kor között (hagyja hogy kamaszodjon, kicsit szabadabban kezelik), hagyja hogy legyen barátja/barátnője, hagyja hogy (szünetben/hétvégén) fent maradjon tovább mint hétköznap, fontos hogy mi érdekli, hagyja hogy azzal foglalkozzon amivel csak akar, legyen önmaga... stb...stb...

Konzervatív: A gyerek az gyerek, a felnőtt az felnőtt, és nincs átmenet (pl.kamasz, ifjú, tini), nagyon fontos a szülői tekintély, a tini is és a kamasz is gyerek, 8-kor ágy, a gyerek nem egyenrangú a felnőttel (nem dolgozik, nem csinál semmit csak tanul ezért fogadjon el mindent), a gyerek ne "szerelmeskedjen" (tini is gyerek) ráér még, foglalkozzon akkor is ha más érdekli a korának megfelelő dolgokkal...stb...stb... Szerintetek inkább melyik a helyesebb??



2020. márc. 1. 16:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 A kérdező kommentje:
Igen, van a barátom akinek a lánya 2 éve együtt van egy fiúval és igen szexeltek már. Mind a ketten 14 évesek, és nem bánták meg.
2020. márc. 1. 21:13
 52/77 anonim ***** válasza:
0%

"A fél világ pl.: Olaszország, Görögország, Spanyolország stb... Jártam és akkor élnek igazán, mert máskor nagyon meleg van."

(Néha visszaolvashatnád, hogy milyen értelmetlen mondatokat raksz össze...)

Ezek egész más éghajlatú országok.

Mikor "akkor" élnek igazán? Miről beszélsz? Az éjszakáról?

Nekik más az életritmusuk. De rájuk is igaz, hogy a hétvégén is ugyanabban a ritmusban jó élniük, mint hétköznap. És nem azért, mert én mondom, hanem ott a cikk. Te legalább egy ilyesmi cikkel alá tudod támasztani, amit írsz, vagy csak úgy beszélsz bele a levegőbe? Pl. ezt:

"az a lényeg hogy teljes fázisokat aludjon, és ne legyenek azok megszakítva, és a REM stádium elérkezhessen és befejeződhessen"

"sokan fentmaradnak és mégsem cukorbetegek"

Azt írja a cikk, hogy

"a felborult alvásciklus hosszú távon növeli az elhízás és a cukorbetegség kialakulásának valószínűségét"

Hosszú távon (tehát nem kamasz korukban, hanem később). Az esélyét.

2020. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 Fizikakedvelő ***** válasza:
47%
#50:Kérdező, az álláspontod véleményes. Nem hiszem,hogy az általad felsorolt pontokat(a kérdés szövegében) feltétlen jónak és követendőnek tekinti 64%-os felhasználó,szimplán a hevességedet árnyalta. Vajon a korai együttlét hátrányaira felhívni a figyelmet gonosz dolog? Szerintem nem.
2020. márc. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 A kérdező kommentje:
Náluk is hétköznap napközben van az iskola és a munka. Tehát tárgytalan...
2020. márc. 1. 21:21
 55/77 A kérdező kommentje:
Figyu, nyilván ott sem mindenki van fent. Tehát nem az egész nemzetet fedi le az életstílus.
2020. márc. 1. 21:23
 56/77 anonim ***** válasza:
23%

"te nem ember központú, hanem fanatikus konzervatv vagy"

Aha, biztos nem az emberekről beszélek, amikor azt mondom, hogy jól teszik, ha hétvégén is vigyáznak az alvásciklusukra, meg biztos nem az emberekről beszélek akkor se, amikor a 14 éveseket, akiknek még nincs kialakult személyiségük, stabil önértékelésük, önbecsülésük, féltem a túl korai szex rövid és hosszú távú hatásaitól.

Nem az a te bajod, hogy konzervatívak voltak a szüleid, hanem hogy nem voltál velük jó viszonyban. És ez annyira rányomta a bélyegét az életedre, hogy a végén majd képes leszel még te belehajszolni a saját gyerekeidet valami szexuális kapcsolatba csak azért, mert az úgy kúl, meg mert mások már 14 évesen túl voltak mindenen.

2020. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 A kérdező kommentje:
Jó, oké. Nem kell minden fiatalnak rögtön mindenkivel együtt lenniük, de ha megbízhatóak, és értelmesek, én simán megengedném (persze nem 1 hónapos kapcsolatban). Szerintem az a lényeg hogy ne bánja meg később.
2020. márc. 1. 21:26
 58/77 A kérdező kommentje:
Én megbízok a fiamban/lányomban annyira hogy tudja mit csinál. Ha meg nem megpróbálom észérvekkel lebeszélni róla, és nem tíltani mint valami diktátor.
2020. márc. 1. 21:28
 59/77 A kérdező kommentje:
Nagyon nem korszerű, és progressziv az amiről te beszélsz.
2020. márc. 1. 21:31
 60/77 anonim ***** válasza:
23%

"Mind a ketten 14 évesek, és nem bánták meg.

...

ha megbízhatóak, és értelmesek, én simán megengedném"

Amelyik 14 éves megbízható meg értelmes, annak nem a szexen jár az esze.


"(persze nem 1 hónapos kapcsolatban)"

Hanem két hónaposban, tudom... Mégis mennyi különbség van egy egyhónapos meg egy kéthónapos kapcsolat között (főleg 14 éves korban, amikor azt se tudják, hogy miket lenne fontos megtudniuk egymásról, mielőtt eldöntik, hogy egymáshoz valók-e vagy nem)?


"Szerintem az a lényeg hogy ne bánja meg később.

És ha 14 évesen nem bánja, hogy 14 évesen lefeküdt valakivel, akkor már szerinted az a "nem bánta meg" kategória... Évekkel később fogja megbánni!


"Én megbízok a fiamban/lányomban annyira hogy tudja mit csinál."

Egyelőre meg se született, azt se tudod, hogy mennyire lesz értelmes, mennyire lesz megbízható, milyen emberek és események fogják alakítani az életét 14 éves koráig...


"Ha meg nem megpróbálom észérvekkel lebeszélni róla"

Úgy érted, "Ha meg nem,(vessző)..."? Tehát ha nem fogsz megbízni benne, akkor jössz majd az észérvekkel? Én is észérvekkel jövök, mégis leperegnek rólad...


"Nagyon nem korszerű, és progressziv az amiről te beszélsz."

Nem is azért mondom, mert be akarok vágódni nálad. :) Nem is neked írom igaziból, mert rád úgysincs hatással. Másoknak viszont jól jöhet, akik még olvassák, mert érdekli őket a téma, és akik elég nyitottak a fősodratútól eltérő véleményre is (hogy ne mondjam: elég liberális gondolkodásúak, toleránsak, stb.).

2020. márc. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!