Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti helyesnek tartjátok ezt a...

Ti helyesnek tartjátok ezt a szülői viselkedést?

Figyelt kérdés
Adott egy szülő, aki úgy éli az életét, hogy 5 évig dolgozik egy jó helyen, összegyűjt több millió forint megtakarítást, majd elege lesz az egészből, felmond és hónapokig nem dolgozik, ami alatt feléli az összegyűjtött pénzét. Amikor már kevés pénze van, akkor megint elmegy dolgozni, és ez így ismétlődik. Ezáltal mindig van pénze, nem él rosszul, amit akar meg tud venni és nem szorul a gyerekeire. De nem tud összerakni egy nagyobb összeget a gyerekeinek az életben való elindulásához. Itt leszögezném, hogy nem támogatom azt az elvet, hogy mindent toljunk a gyerek hátsója alá és vegyük el ezzel a motivációját. És mielőtt ezzel jönnétek leírom, hogy nem várok el semmit a szüleimtől. Csak olyankor elszomorodom, amikor hallom, hogy másnak mondjuk segítenek a házvásárlásba egy nagyobb összeggel. Jól esett volna nekem is, ha nem kellett volna diákhitelt felvenni, vagy ha picit segítenek és nem 150 lenne a törlesztője a házamnak, habem csak 100. Szóval ez így rendben van mások szerint vagy azért kellene segíteni a gyerekeket az életben?
2020. márc. 3. 12:22
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
Igen, helyes. Nyilván nem hulye emberről van szó, aki minimálbért keres, hiszen ha 5 év alatt pár millát gyűjt, akkor jól jövedelmező munkákat vállal.
2020. márc. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
86%

Az ő dolga,én megértem.

Mondjuk szerintem teljesen lenullázni magát nem éppen jó,mert akkor mindig kényszernek éli meg,hogy újból munkába áll.


Azt már kevésbé,hogy ilyen mentalitással minek vállal gyereket valaki,hiszen azon is lehetne rengeteget spórolni.

2020. márc. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
5%
Ha tényleg így él akkor készülj fel hogy kB lóf@$z nyugdíjat fog kapni és segítségre fog szorulni. Akkor majd lesz alkalmad meghálálni azt a sok segítséget amit kaptál.
2020. márc. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

19es, elváltak, a másik szülő dolgozik, de nem keresett sokat soha. 20as, nagyon sajnálom. Jó egészséget neked!


Jó nyugdíjat fog kapni, emiatt nem aggódom, magánnyugdíj pénztárt is fizet és mindig jól keresett.

2020. márc. 3. 13:53
 25/47 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég megosztó téma.

Sem én, sem az öcsém nem kaptunk semmit az életkezdéshez, "csak" a szeretetteljes, gondos nevelést. Nekem nem is hiányzik. Sosem jutott eszembe emiatt keseregni.

És az is az igazság, hogy amit manapság spórolni tudok a megélhetés mellett, abból a saját álmaimat szeretném megvalósítani. Nekem is csak egy életem van.

A gyerekem mindent megkap, amit meg tudok neki adni, amit nem, azt mindig elmondom indoklással. Ha tehetős lennék, adnék neki, jut is, marad is alapon.

De vagyok annyira önző, hogy 50 évesen, ha a gyerekem kirepül, végre elkezdhessek megint magammal foglalkozni.

2020. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
98%
24: Szóval egyedül felnevelt és úgy érzed, hogy nem segített semmit? Nekem is elváltak a szüleim, anyukám nevelt, apukám nem foglalkozott velem. Én inkább büszke vagyok anyukámra, hogy egyedül fel tudott nevelni. Mert nagyon nem egyszerű. Anyagilag sem. De még csak a logisztikát, gyerekfelügyeletet megoldani sem.
2020. márc. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
66%

De miért kellett 3 gyereket bevállalnod ha aztán meg amiatt sírsz hogy nem támogat?


Te mennyivel támogatod őt havonta?

2020. márc. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
26os, nem. Pont, hogy nem ő nevelt, hanem Anyám, aki mindig keveset keresett.
2020. márc. 3. 15:23
 29/47 A kérdező kommentje:
27es, ne haragudj, de hogy jön ez ide? Azért vállaltam 3 gyereket, mert ennyit szerettünk volna. Hogy jön ez Apámhoz? Gondolom kötekedni szeretnél, de jobb lenne, ha nem tennéd.
2020. márc. 3. 15:24
 30/47 anonim ***** válasza:
48%
Én nem akarok kötekedni, de mi jogon várod el az ingyé pénzt ha te nem támogatod? Meg hiteles házba 3 gyereket nagy bátorságra vall, főleg ha közben remegsz apád pénzéért.
2020. márc. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!