Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti helyesnek tartjátok ezt a...

Ti helyesnek tartjátok ezt a szülői viselkedést?

Figyelt kérdés
Adott egy szülő, aki úgy éli az életét, hogy 5 évig dolgozik egy jó helyen, összegyűjt több millió forint megtakarítást, majd elege lesz az egészből, felmond és hónapokig nem dolgozik, ami alatt feléli az összegyűjtött pénzét. Amikor már kevés pénze van, akkor megint elmegy dolgozni, és ez így ismétlődik. Ezáltal mindig van pénze, nem él rosszul, amit akar meg tud venni és nem szorul a gyerekeire. De nem tud összerakni egy nagyobb összeget a gyerekeinek az életben való elindulásához. Itt leszögezném, hogy nem támogatom azt az elvet, hogy mindent toljunk a gyerek hátsója alá és vegyük el ezzel a motivációját. És mielőtt ezzel jönnétek leírom, hogy nem várok el semmit a szüleimtől. Csak olyankor elszomorodom, amikor hallom, hogy másnak mondjuk segítenek a házvásárlásba egy nagyobb összeggel. Jól esett volna nekem is, ha nem kellett volna diákhitelt felvenni, vagy ha picit segítenek és nem 150 lenne a törlesztője a házamnak, habem csak 100. Szóval ez így rendben van mások szerint vagy azért kellene segíteni a gyerekeket az életben?
2020. márc. 3. 12:22
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
93%

Attol fugg. En mint kovetendo pelda nem tartom helyesnek. De mas a megitelesem, ha (es errol nem biztos, hogy tudsz vagy nem irtal) a szuloknek van egeszsegpenztaruk, nyugdijmegtakaritasuk es eletbeiztositasuk vagy legalabb az egyik vagy mas hasonlo lekotott nem felelheto tartalek. Mert ebben az esetben ez azt jelenti, hogy azert valamennyi ongondoskodas, elorelatas megiscsak van bennuk.

Amugy a szulok is csak emberek. Nalunk a szuleim megmondtak, hogy ok is egy lakasra valot tudtak hitelbol osszehozni, aztan torlesztettek a hitelt kozben minket gyerekeket felneveltek (volt eleg ennivalo, tiszta, szep ruhank, evente csaladi nyaralas, karacsonyra szulinapra kivanhattunk ajandekot igaz akkoriban se ajfon se videojatekok playstation meg 50.000 forintos cipok nem voltak blablabla) iskolaztattak. Megmondtak szeretnek, ha tovabbtanulnank, ha felsooktatasba bejutnank es diplomasok lennenk igy eselyesebbek tobbet keresni, jobban elni felnott korunkban. Emelle azonban mondtak sajnos mast nem fogak tudni adni, azert eljunk a diploma lehetosegevel, mert ok ezen felul autot, lakast, hazat, milliokat kezesseget nem tudnak adni. Ezt en mar 14 evesen felfogtam es tanultam. Persze kesobb valtozott a helyzet, lett masodik ingatlanjuk, de valas es csaladi tragediak is tortentek. Sok ido eltelt mire a szuleim anyagialg nagyobb osszeggel besegitettek keres nelkul...alig akartam elfogadni. Hiszen ok se esznek orokke fiatalok es egezsegesek, dolgoztak rengeteget a legszebb eveiket bulizas es kulfoldi utak helyett velunk toltottek, es miert kivannam, hogy a mi munkaba allasunk utan is nekunk sporoljanak nekunk eljenek es rank aldozzak a megtakaritasaikat?

Sokakat hallottam az egyetemen, hogy kapott ingatlant 18. szulinapra, de kozben megis elegedetlen volt es még tobbet akart. Nem mondom, hogy nem jutott eszembe, hogy bezzeg, ha gazdagabb csaladba szuletek bele, akkor milyen jo lett volna, hogy kapok lakast vagy autot, de mindig azt ereztem, akkor nem becsulnem meg azt amit elertem, hogy akkor lehet egy mas szemelyisegem lenne es nem lennek ilyen amilyen.

Tehat lehet en nem mutatnek ilyen peldat a gyerekeimnek, de elitelni se tudom. Viszont te nagyon gyorsan engedd el ezt a neheztelest, mert csak keseriti az eleted. Inkabb mar most gondold vegig TE mit es hogyan szeretnel milyen megtakaritast kinek, akarsz e a leendo gyerekeidnek x milliot adni eletkezdeshez vagy lakast a popsijuk ala es ha igen, akkor csinald maskepp mint a szuleid. (Amugy meg amikor majd meghalnak ugyis megkapod az orokseget esazt alapbol adhatod a gyerekeidnek.)

2020. márc. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
32%

"Engem egyébként nagyon zavar, ha valaki nem dolgozik. Szerintem szégyen otthon ülni, míg masok dolgoznak"


Kb. 30 éves lehetsz.

Ha 3 gyereked van, akkor te se sokat dolgozhattál eddig.

A házadat ki vette?

A törlesztőjét ki fizeti?

A gyerekek számlájára honnan kerül pénz?

Csak nem a férjed tart el??!

2020. márc. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
59%

Nekem segítettek a ház vásárlásban, konkrétan egy forintomba sem került, csak fenttartanom, ujitgatnom, berendeznem kellett.

Megertem, hogy mennyire rossz, hogy téged nem segítettek. De ez nem jelenti azt, hogy nem szeret vagy nem vagy fontos neki.

Próbálj azzal foglalkozni, amit neked dobott az élet és kihozni belőle a legjobbat. Mint írod, a saját gyerekeiddel úgy bansz, ahogy szeretted volna, hogy veled tegyék. Szerintem ez így korrekt

Sokszor látom, hogy panaszkodnak az emberek a szüleik miatt. A gyerekeikkel viszont ugyanúgy bánnak, ahogy velük korábban a szülők. Te legalább valtoztatsz és már most alapozod a jövőjüket.

Légy büszke magadra ezért és amiért egyedül házat vettél. Oké, hogy hiteles, de legalább kitörtél az albizásból szülői segítség nélkül. Ez a mai árak mellett nagyon nem egyszerű, úgyhogy tényleg minden elismerésem. Lehet talpraesettebb vagy ezáltal, mint én, meg a többi fiatal, akik úgymond készen kapták ezeket.

Egyébként szerintem arra költi egy szülő a pénzét, amire akarja. Felnőtt, te is felnőtt vagy. Nincs alapja a számonkérésnek. Persze lehetett volna máshogy is, de ez nem elvarhato.

2020. márc. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:
Köszi 43as :)
2020. márc. 4. 09:53
 45/47 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem kisse furcsa hozzáállás, mégpedig azert mert ok hogy ha már fogy a pénze elmegy dolgozni, de mi van ha pont akkor törtenik vele valami? Pont mire felélné a tartalékait. Persze ilyen masokkal is történhet, csak ha már megteheti hogy annyit tartalekoljon, szerintem okosabban is elkolthetné. Ha elmenne mondjuk utazgatni vagy valami, megertenem, az ő élete, ő penze, persze ugy tesz ahogy akar. Viszont megértem azt is hogy rosszul esik hogy nem segítettek, más segitseggel elindulni az eletben,de ezen túl kell lendülni. Ez van. Ő nem érzi ugy hogy segítenie kéne.
2020. márc. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
48%
Nekem se segítettek anyagilag a házvásárlásban, sőt most is újabb hitelt kellett felvennünk a bővítésre, de ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem segítettek. Felneveltek , taníttattak , fizették a különórákat, nyelvtanfolyamokat, fősuli alatt is támogattak anyagilag, bár nekem is kellett a diákhitel stb. Őszintén szólva én nem is vártam el többet. Nagyon sok lemondással járt mire felneveltek engem és hugomat. Most jó nézni ahogy magukra is tudnak költeni. Utazgatnak, újítgatják a házukat , anyum vásárolgat magának, vagyis minden olyasmi amire addig nem telt amíg otthon laktunk. Van egy jelentősebb megtakarításuk, de sose jutna eszembe kérni , sőt el se fogadnám ha adnának. Ők se lesznek fiatalabbak, lassan nyugdíjasok , így nekik sokkal jobban fog kelleni a pénz.
2020. márc. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 gungasam ***** válasza:
52%
Hihetetlenül jól csinálja!! Hogy én milyen hülye vagyok, hogy nem így tettem!! A ku....a kölykök mindig csak kihasználnak!! Mert igáztam mint a barom.
2020. márc. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!