Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti helyesnek tartjátok ezt a...

Ti helyesnek tartjátok ezt a szülői viselkedést?

Figyelt kérdés
Adott egy szülő, aki úgy éli az életét, hogy 5 évig dolgozik egy jó helyen, összegyűjt több millió forint megtakarítást, majd elege lesz az egészből, felmond és hónapokig nem dolgozik, ami alatt feléli az összegyűjtött pénzét. Amikor már kevés pénze van, akkor megint elmegy dolgozni, és ez így ismétlődik. Ezáltal mindig van pénze, nem él rosszul, amit akar meg tud venni és nem szorul a gyerekeire. De nem tud összerakni egy nagyobb összeget a gyerekeinek az életben való elindulásához. Itt leszögezném, hogy nem támogatom azt az elvet, hogy mindent toljunk a gyerek hátsója alá és vegyük el ezzel a motivációját. És mielőtt ezzel jönnétek leírom, hogy nem várok el semmit a szüleimtől. Csak olyankor elszomorodom, amikor hallom, hogy másnak mondjuk segítenek a házvásárlásba egy nagyobb összeggel. Jól esett volna nekem is, ha nem kellett volna diákhitelt felvenni, vagy ha picit segítenek és nem 150 lenne a törlesztője a házamnak, habem csak 100. Szóval ez így rendben van mások szerint vagy azért kellene segíteni a gyerekeket az életben?
2020. márc. 3. 12:22
1 2 3 4 5
 31/47 Laylah ***** válasza:
81%
30.: Nem most várná a támogatást, hanem fiatalkorában, az életben való elindulásban szerette volna, ha segíti.
2020. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
30as ne haragudj, de neked a továbbiakban nem válaszolok.
2020. márc. 3. 15:45
 33/47 anonim ***** válasza:
47%
Ha a szülőd ennyire jól keres, érdemes lenne az ő pályáját kitanulnod, hogy ne hitelből nyomorogj.
2020. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
Nem nyomorgok, de meséld már el nekem, hogy milyen fizetésből lehet hitel nélkül házat venni manapság 40 éves kor alatt persze?
2020. márc. 3. 16:20
 35/47 A kérdező kommentje:
Ja és élhető helyen, nem putriban..
2020. márc. 3. 16:21
 36/47 anonim ***** válasza:
37%
Ha így meg vagy sértődve, ahhoz címezd a kérdésedet, akire haragszol. Ne idegenekhez.
2020. márc. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:
Nem vagyok megsertődve, csak fárasztanak a trollok.
2020. márc. 3. 16:35
 38/47 anonim ***** válasza:
41%
Érzelmi támogatást vártál a kérdéseddel, igen, igazad van, de az mégis túlzás, hogy sértődést mutatsz, ha valaki nem veled ért egyet. Legyen már tartásod.
2020. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
Kedves 73%os, a válaszadók 90%a szerint jogos, ahogy édesapám él, megsértődtem rájuk? Nem. Pusztán az ilyen minek vállalsz hitelre gyereket, meg remegsz apád pénzéért hozzászólásokat nem tudok hova tenni. Nem értem mire jó itt pár embernek, hogy bunkóskodik komolyan.
2020. márc. 3. 16:53
 40/47 anonim ***** válasza:
77%

Mi lenne, ha nem a kérdező életvitelét boncolgatnánk, hanem a kérdésre válaszolnánk?


Segítek: helyes e az, ha valaki X évig dolgozik, aztán felmond, feléli az összes pénzét, aztán megint dolgozik X évet, megint felmond, megint lenullázza magát, és így tovább? Illetve helyes e az, ha valaki megtehetné, hogy anyagilag támogassa a gyermekét a felnőtt élet küszöbén, de inkább csak magára költi, mert nem bír 5 évet egyhuzamban végigdolgozni?


Szerintem gáz, én nem alapoznék erre, hogy jaj majd úgyis lesz egy másik munkahely, ráérek 2 évig otthon vakarni a hátsómat...

Nem azt mondom, hogy mindenki dolgozza végig az életét szünet nélkül és tegyen félre minden fillért, de azért az elég merész vállalkozás, hogy minden pénzét feléli, miközben épp nincs munkája.

Mi van, ha jön egy hirtelen nagyobb kiadás? Sérülés, betegség, családi zűrök, ami miatt nem tud visszamenni dolgozni? Vagy nem tud elhelyezkedni évekig? Akkor majd a gyerekeitől fog kölcsönkérni?

+ Én nem tudnám elképzelni, hogy ne nyissak legalább egy lakástakarék számlát a gyerekemnek... persze, nem kell mindent a feneke alá tenni, de azért ha van rá lehetőségem, akkor hadd törekedjek már arra, hogy király élete legyen, és ne kelljen nyomorognia...

2020. márc. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!