Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyámmal? Mi...

Mit csináljak anyámmal? Mi baja van?

Figyelt kérdés

Szóval, hamarosan 18 éves srác vagyok, 1 éve vagyok a barátnőmmel. Anyukám az elejétől fogva nem igazàn szereti több okból, pl hogy a barátnőm jobban főz anyunál, és ezért minden áron beleköt. Meg mikor a barátnőmön valami olyan ruha van (pl.: szoknya ami a térde felett ér véget, vagy olyan póló amiben picit is látszik a melle) olyat mond neki hogy mehet a sarokra, meg hogy van pár facér negyvenes az utcába, az összes ágyán menj végig. De most konkrétan nagyon kiakadtam, ez történt ma este/tegnap:

A barátnőm szülei leutaztak vidékre 3 napra, sajnos temetésre mentek. Mikor ezt megtudták a barátnőm megkérdezte hogy esetleg jöhet-e hozzánk, mert akkor együtt vagyunk meg nem szeretne egyedül lenni. Tegnap jött át, mert a szülei tegnap mentek le. Ilyen nagy két kagylós mosdónk van aminek az egyik fele az enyém ( másik a szüleimé) mondtam a barátnőmnek hogy pakoljon oda amit akar, oda tett egy-két cuccot, közte a kedvenc rúzsát amit tőlem kapott valentín napra. Mikor hazaértünk anyám kiakadt mert monda hogy takarítani akart, de a barátnőm “belakta a fürdőszobát” és hogy mit képzel hogy ilyen drága dolgokat kunyerál az én pénzemből és hozzá akarta vágni a rúzst de elszúrta és leesett majd a kövön ripityomra tört a 12.000 forintos rúzs. Majd a barátnőm kezébe nyomott egy rongyot hogy takarítsa fel. Láttam hogy a barátnőmet a sírás kerülgeti, de összetakarított, kidobta a szilánkokat minden, és mikor bejött a szobámba akkor csordultak ki a könnyei.


Most rohadt mérges vagyok anyura, mit csináljak, mit mondjak neki? Teljesen kiakadok tőle. És ez csak 1 eset a sok közül!

Előre is köszi!17F



2020. márc. 9. 21:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
56%
B a ssz le neki egy olyat, hogy megtekeredjen.
2020. márc. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
93%
Legközelebb ne hagyjátok magatokat.Ő dobta le a földre, őneki is kellett volna föltakarítani. Ott kellett volna hagyni vele. Ő dobta oda; ha zavarja, szedje fel. Valamint, örüljön neki, hogy még nem kértetek kártérítést, hogy ha már tönkretette a rúzst, akkor fizesse is ki nektek, mert drága volt. Egyébként igyekezni kellene minél hamarabb elköltözni; az anyuka valszeg féltékeny a lányra; mármint, hogy "el akarja venni az a lány az ő pici fiát", és szóval ez így nem jó, ha téged a tulajdonaként kezel. Gyűjtsetek pénzt és lépjetek le minél hamarabb; vagy akár ha a párod szüleihez tudnátok menni ,talán még az is jó. 18 évesen már odaköltözhetsz a barátnődékhez, sok jó ember kishelyen is elfér.
2020. márc. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
80%

Én is voltam hasonlóan rossz kapcsolatban rokonokkal. Igaz, nincs köze a 2 történetnek egymáshoz, de engem mostohanagyapám (ha van ilyen kifejezés) fenyegetett meg, hogy megloptam őt. Állandóan azzal fogad, hogy "mutasd a kezed! Nem ragacsos? " Pedig világ életemben azon voltam, hogy ott segítsem ahol csak tudjam mivel már idős de mára meguntam, hogy ő ezt semmibe veszi és alaptalanul vádol meg lopással.

Úgyhogy nagyjából 2 hete mikor már sokadik fát tette a tűzre, elpattant a húr nálam, bementem vele egy szobába, magunkra zártam az ajtót aztán jól felképeltem. Azóta is mindenki azt hiszi, hogy orra esett azért lett sebes az arca. És láss csodát, azóta nem kötekszik. Mielőtt pedig megköveznétek miatta, elmondanám, hogy ezt az ő érdekében is tettem, mivel ha ne adj Isten nagymamám előbb távozik el akkor ezzel a viselkedéssel ő rá nagyon keserű időszak jönne.


Ezt csak azért írtam le, hogy próbáld alapul venni és a körülmények szerint eljárni mert csak így fogod tudni megoldani a problémád. Ha kell akkor nyugodtan képeld fel. Lehet, hogy megharagszik de később lesz ideje elgondolkodni aztán rájön, hogy mégse kellett volna ezt tennie veled.

2020. márc. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
7%
Szüleid háza, szüleid szabályai. Nem illik más fürdőjébe beköltözni, ezt tudnia kell e. Majd az albérletedben max. Ilyen drága rúzs Valentin napra 17 évesen nagyon nem normális. Csodálom, hogy amiatt nem kaptál ki. A csaj meg te is tudod, hogy milyen öltözködést nem szeret anyád, az, hogy csak azért is úgy járkál előtte ahogy anyukádnak nem tetszik, arra vall, hogy nem tiszteli őt. Találkoztok eleget úgy, hogy nem lát titeket. Miért nem lehet a "ribis" cuccokat akkorra hagyni? Vettél volna neki denevér ujjú pulcsit. Biztosan szét fogtok menni idővel. Nem a családodba való. Itt szakadás lesz. Anyukád nem fog meg változni te meg egy csaj miatt már anyáddal veszekszel.
2020. márc. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
69%

Apámmal hasonlókat csinált az anyja, igaz nem ilyen proli módon.


Egy igazi harmonikus szerelem volt a szüleim között (elmondások szerint).

Valószínű jól is kijönnénk egymással.


De az anyja becsicskította, nem engedte beköltözni a lakásba, amit vettek neki.

Rossz társaságba keveredett, összeházasodott mással, anyám mellékpályára került, de a házasság ellenére még vica versa szerelem volt mindkét féltől.


Felmerült az ötlet, hogy külföldre költözzön, de nem tette meg, mert gyáva volt.


Így mindenféle minta nélkül nőttem fel, semmit nem értek a "férfias" dolgokhoz, még állva pisilni is a nagyanyám (anyai ág) volt partnere tanított meg.


És mi ennek az oka?

Az apai nagyanyám mindig is lány gyereket szeretett volna. Többször vetélt, volt korán halt gyereke, stb...

Viszonylag későn szült, abban a korban 30+ évesen az ember már szinte nagymama volt. (Legalábbis falun)


F

2020. márc. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Papucs112 ***** válasza:
80%

14, azt vesz a barátnőjének amit akar, ő meg úgy öltözködik ahogyan akar! Nehogymár az anyjának kelljen megfelelnie, nem vele van te jó ég.

A kérdezőnek:

Ha anyád mindig ilyen volt szerintem felesleges vitázni, ha viszont a mostani barátnőd a baj mondd meg neki hogy hagyja békén. Engem csak akkor gúnyolnak ki ha nem vagyok ott, de mivel nekem se szimpi a néni (meg ahogy a barátommal viselkedik) keveset vagyok vele. A lány cuccait meg legközelebb tartsd a szobádba, magatokra zárjátok az ajtót aztán lehet hisztizni senkit nem érdekel.

17/l

2020. márc. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 kovpet ***** válasza:
82%

"olyat mond neki hogy mehet a sarokra, meg hogy van pár facér negyvenes az utcába, az összes ágyán menj végig"


Erre TE mit reagáltál?

2020. márc. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
89%

Remélem megvédted a barátnődet! Nincs is annál szánnivalóbb,mikor a hárpia anyós pajti elkezd szidni, a fia meg áll mint egy darab f**z szó nélkül.

Én ezt tapasztaltam párszor, ki is dobtam a srácot, nem kell nekem ilyen nyámnyila pasi, aki meg sem mer védeni az anyjával szemben.

A helyedben minimum leüvöltöttem volna a fejét és az ő parfümjét fóldhöz vágtam volna. Ja és neki kellett volna feltakarítania, nem a barátnőmnek. Nagyon gáz vagy, hogy hagytad,hogy ő takarítsa fel.

A másik meg... a barátnőd szülei lelépnek 3 napra erre ti inkább a hárpia anyáddal vagytok együtt,mint a barátnőd szüleinek üres lakásában?? Hol itt a logika? Anyádnál bármi jobb, még a parkban d**ni is, egy ponton mi is azt csináltuk, mielőtt összeköltöztünk volna, mert az anyja kitiltott a házából végül...Nyílván sosem lett vége az anyós hisztijének, úgyhogy végül szakítottam. Még egy Brad Pitt sem érné meg, ha ilyen elmebeteg féltékeny anyja lenne...

2020. márc. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%

Szeretem azokat a válaszolókat, akik az anyát védi olyan szempontból, hogy minek hord ilyen ruhákat, stb.

Majd ha anyuka tiszteli a saját fiát a döntéseivel együtt, akkor megérdemli a tiszteletet.

Kedves kérdező. Ismerős amit leírsz, párom anyja dettó ugyan ez (nem is beszélünk vele, bár annak megvan a nyomós oka), ha nem állsz ki a barátnődért, ott fog hagyni, úgyhogy ha eddig nem tetted, kezd el, mert anyád el fogja üldözni.

Ha esetleg sikerül, akkor tisztázd az anyáddal, hogy ha még egyszer elüldözi azt, akit haza viszel, amint lehetőséged van rá, lelépsz.

Nem hinném, hogy egy olyan anya tiszteletreméltó, aki ilyeneket mond egy ismeretlen kislánynak.

De ha valakinek ez a módi, akkor tisztelje, csókolgassa körbe.

Kitartást!

2020. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
66%
#14 Te is egy féltékeny anyós vagy?
2020. márc. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!