Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A testvérem autista rettentő...

A testvérem autista rettentő nagy a kivételezés. Mással is előfordult már ilyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nagyon sokat gondolkoztam hogy leírjam e ezt az egészet mert igaz hogy névtelen oldal stb de nem szeretek a problémákról beszélni.De úgy döntöttem hogy leírom,ezt nem sajnáltatásból vagy panaszkodásból írom.Én egy 17 éves lány vagyok szeptemberben töltömbe a 18 at.Röviden annyit rólam hogy sosem voltam az a fajta lány aki bulizik pasizik drogozik és a szülőknek aggódni kéne mert a gyerek elzűlött.Mindig is jó tanuló voltam (nekem fontos volt ez fontos hogy legyen egy jó karrierem).Mindig segítettem mindenkinek.Meg jó nevelt vagyok.De a szüleimmel nagyon megromlott a kapcsolatom.Egészen addig semmi probléma nem volt amég a most 14 éves testvérem meg nem született.Nagyon nagy volt az öröm hiszen megkapták a várva várt fiú gyermeket.De kiderült hogy autista(pontosabban viselkedés zavaros).(orvos kezeli)Igen tudom hogy a szüleimnek is nehéz.Meg megértem hogy ez egy betegség.De borzasztó amit velem művel a testvérem konkrétan naponta piszkál.Volt olyan hogy mosogattam belenyúlt a vízbe rám fröcsölte.Vagy elment melettem és rám köpött.Folyamatosan bejárkál a szobámba (pedig van egy olyan szabály hogy engedély nélkül nem mászkálunk a másik szobájába)Ha én megtenném lennék minden.De ő megteheti.Volt hogy tönkre tette azokat az ajándékokat amit a szülinapomra kaptam számomra fontos emberektől.A csokikat megette.Vagy voltak durvább húzásai is pl kidobta az erkélyről a telefonomat.Vagy bele nyomkodta a wcbe azt a versenyre készített rajzomat amivel több órát dolgoztam.(persze nem tudtam nevezni rá).Össze kente a falamat banánnal.Meg baromi csúnyám beszél rólam és követelőzik pl egyik nap így (elnézést a kifejezésért ),,Te utca sarki(ezt azért így írom hogy kimenjen a kérdés)csinálj nekem rántottát". Megmondtam neki hogy nem érek rá majd később elkezdett hisztizni persze hogy félbe kelett hagynom a dolgom és csinálni neki.A szüleim ezeket az eseteket úgy kezelik hogy,,tudod hogy beteg".Vagy mindig az a válasz hogy én pesztereltem ki ezt az egészet belőle.Minden esetben én vagyok a hibás.Ha valami rosszat tesz ő sosincs megbüntetve még elbeszélgetve sincs vele.Én nagyon sokáig mosolyogva türtem ezt az egészet,de már nem bírom lelkileg ez nagyon kiakasztó.Tömb házba lakunk nagyon vékonyak a falak egyszerűen a barátaimmal telefonálni se tudok mert nem hagy folyamatosan bejön meg beszél.Barátom még nem volt és ennek az a főbb oka hogy konkrétan rettegnék hogy felviszem és az öcsém mit művel.Nagyon sokszor a házi feladatát én csinálom meg mert a szüleim megkérnek rá hogy segítsek.Ha a szüleimmmel beszélni akarok erről a vége úgy is az lesz hogy ha betöltöm a 18 at oda költözök ahova akarok.Elkezdtem az iskola melett diák munkázni.De hát iskola melett egy életet beindítani nagyon nehéz.De az iskolát csinálni ebbe a helyzetbe is nehéz.Konkrétan már kezdek lelkileg tönkre menni ebbe de nagyon nem tudok már mit tenni.Eddig valamennyire jó volt mert elmentem suliba vagy dolgozni vagy barátokhoz.De így hogy karantén van muszáj itthon lennem és nehezen bírom.Sajnos senki nincs akivel ezt megbeszélhetném mert a szüleim nem állnak ilyen téren melettem,meg a barátaim nem tudnak a helyzettel mit csinálni jó sokat elvesztettem ez miatt. Ti mit csinálnátok ?Van olyan akivel van/volt ilyen?
2020. márc. 20. 21:16
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
22%
Te, jó tanuló? Kizárt.
2020. márc. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
92%
Autistát is lehet nevelni .csak szüleid nem nevelik.
2020. márc. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
97%
Jár fejlesztésre? Szakemberektől (akik foglalkoznak vele) nem lehet tanácsot kérni, vagy FB-n keress autistákkal kapcsolatos csoportot (vagy szüleidet kérd erre) és ott érdemes tanácsot kérni.
2020. márc. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
79%
Az autizusmira egyáltalán nem jellemző ez a viselkedés amit Te az öcsédről leírtál! Nem tudom mennyi igaz ebből a történetből,gyakorlatilag úgy hangzik mintha a szüleid nem is léteznének! Azért az is elgondolkodtató, hogy milyen sok probléma adódik abból a családokban,hogy otthon, együtt kell lenni!
2020. márc. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
59%

1. 'Mellett' szó írásának megtanulása, valamint tagolás/fogalmazás gyakorlása, pláne, ha jó tanuló vagy, és jó karriert akarsz.

2. Szoba zárása, minden személyes holmid szobában őrzése. Egy kulcs legyen, mindig nálad.

3. Szülőkkel komoly beszélgetés, hogy KÉT gyerekük van, ezt lesznek kedvesek észrevenni.

2020. márc. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
88%
Minden féle lelkiismeret furdolás nélkül megverném.
2020. márc. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
89%

Az autizmusnak nem hinném, hogy sok köze van a testvéred viselkedéséhez. Az én iskolámba is jár 2 autista (9.-esek, én 12.-es vagyok), de ők kifejezetten kedvesek. (Bár az egyik nagyon akaratos, ha elhatározta, hogy valamit nem csi ál, akkor arra sehogy se lehet rávenni)

Az öcséd csak simán egy elkényeztetett kis pöt*sh, aki bármit megtehet.


,,kidobta az erkélyről a telefonomat.Vagy bele nyomkodta a wcbe azt a versenyre készített rajzomat amivel több órát dolgoztam.(persze nem tudtam nevezni rá).Össze kente a falamat banánnal." - S a szüleid ezekhez mit szóltak? Csak mert gondolom nekik kellet új telefont venniük neked, meg nekik kellet újra festeniük a szobád.


~A szobád ajtajára zárat teszel.

~Nem teszel mindent a kistesód popója alá. ~Ha autista, ha nem, már 14 éves. Egy rántottát nem olyan nehéz megcsinálni.

~A szüleidnek megmondod, hogy ők is segíthetnek neki a tanulásban, az ő gyerekük.

~Egyetemre minél messzebb mész.

2020. márc. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
1%

Jujj, rád fröcskölte a vizet? 😁 micsoda tragédia. Meg tönkre tette a rajzod? Minden gyerek csinál ilyen. Most meg már nem vagy kisgyerek, szólj rá.

Egyébként a fogalmazasból és a hosszúsagból lejön, hogy ez a szokásos kamu. Már felismerhető a stílusod!

2020. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
91%

"Jujj, rád fröcskölte a vizet? 😁 micsoda tragédia. Meg tönkre tette a rajzod? Minden gyerek csinál ilyen. Most meg már nem vagy kisgyerek, szólj rá."


Gratulálok, sikerült kiragadni a legkisebb problémákat és azt a kérdező ellen fordítani, csak hogy tudj egy támadó választ írni! Gondjaid vannak az életedben és itt éled ki magad? Gratulálok a nagyon hasznos és főképp értelmes válaszodhoz! Élő példája vagy annak, hogy az agyhalál után is van még élet! Gondolom hogy a telefont kidobta az erkélyről, azt direkt el sem olvastad. Bírom az ilyen szelektíven olvasó nyomorultak. Menj egyél egy kekszet, nagyon durván be tudtál szólni a 0%-os válaszoddal, jár a keksz! :)


Egyebkent amiket a kérdező leírt, egyértelműen a szülei "tudod, hogy beteg" kifogással takaróznak. És nem érdekli őket a gyerek. Mi lesz vele ha ki kerül a nagyvilágba? Majd bűnöző lesz, mert nem ismer szabályokat, és teljesen természetesnek veszi, hogy mindenki füttyentésre ugrál neki. Kétlem hogy ezt a gyereket orvos kezelné. De szüleidnek ideje lenne (vagy már talán késő is) elkezdeni NORMÁLISAN foglalkozni vele, normális szakemberhez fordulni vele, neked pedig kérdező, ahogy tudsz, elköltözni otthonról minél messzebb, higy ne tudjanak csak úgy bármikor ugrasztani téged az öcséd miatt. Mert ha közelebb fogsz lakni, akkor az lesz a vége hogy úgyis téged fognak zaklatni. Messzebb. Minél messzebb. Majd ha már nem leszel ott segítségnek, talán a szüleid csipája is ki nyílik és kénytelenek lesznek foglalkozni is végre azzal a szerencsétlen gyerekkel.

2020. márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
1%
19: nincsenek gondjaim, sokat járok ide, úgyhogy már felismerem a kérdezőt 😉
2020. márc. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!