Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a kiakadásom azért...

Jogos a kiakadásom azért amiért kövér disznónak nevezték a szüleim a barátnőmet?

Figyelt kérdés
Én világ életemben sportoltam,mindig is kínosan ügyeltem a testemre viszont lányok terén szeretem ha van egy kis husi. Nem az elhízott,túlsúlyos lányokról beszélek hanem azokról akiknek van egy kis feneke,combja stb. Eljött a barátnőm bemutatkozni, anyukám főzött vacsorát.Rendben ment mindent,de amikor kikísértem(kocsival eljött mert vacsora után még ment egy barátnőéért az állomásra) és visszamentem a házba akkor hallottam hogy megjegyezték a szüleim hogy milyen kövér disznó ez a lány meg hogy mennyit evett.Nagyon kiosztottam őket és azóta nem is nagyon beszélünk. Apával még csak-csak de anyukámmal nem.Nem értem hogy mondhatnak ilyet arra a lányra akit szeretek. Tény hogy nem vékony de én így szeretem.

2020. márc. 28. 16:08
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
81%
Igen, jogosan akadtál ki. Az egy dolog, hogy nekik is meg lehet a véleményük, de azt normálisan is ki lehet fejezni. Nagyon tiszteletetlen ilyen stílusban beszélni róla, bizonyára nem is szolgált rá a barátnőd. Gondolom ő tisztelettel viselkedett a szüleiddel. Legalább rád való tekintettel megválogathatnák a szavaikat arról a nőről, akit szeretsz.
2020. márc. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
76%

22-esnél a pont!

Ha szeretem a gyerekemet, akkor olyan embert, akit ő szeret/tisztel, SOHA nem nevezek kövér disznónak. Legföljebb elhízottnak, túlsúlyosnak. Megvannak erre a kulturált szavak is.

Egyébként eleve bunkó dolog, ha a szülő a gyereke partnerének a külsejére megjegyzést tesz. Nem nekik kell, hogy vonzó legyen, hanem a gyereküknek.

2020. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Szerintem a barátnőm súlya lényegtelen a kérdés szempontjából. A szüleim meg folyamatosan kínálták azért evett többet. Amúgy teljesen normálisan viselkedett a szüleimmel szemben azért nem is értem miért kellett ilyen megjegyzést tenni. Nekem ő nem egy kövér disznó hanem a szerelmem.
2020. márc. 28. 21:01
 24/41 anonim ***** válasza:
87%
Jogos volt igen. A szüleid tapintatlanok.
2020. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
12%

Mondd meg az igazat és betörik a fejed. Persze szebben is mondhatták volna, de attól ami tény, az tény.

Attól, hogy kínálják állandóan kajával, még nem kötelező állandóan enni is. Lehet azt is mondani, hogy köszönöm szépen, de elég volt. Illendőség is létezik.

2020. márc. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
10%

Bocs, de én meg tudom érteni a szülőket is.

Ha már a legelső bemutatkozó látogatásnál sem tudja megállni egy lány, hogy kicsit is visszafogja magát és ne zabáljon le minden ehetőt -a fiú szüleinél- az asztalról, az a szülőknek is eléggé sokkoló lehetett!

Főleg ha a szülők egész életükben azt látták a fiúktól, hogy világ életében sportolt és mindig is kínosan ügyelt a testére.

2020. márc. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
15%
Annyira bírom ezt, hogy kiírják a kérdéseiket az emberek, ha nem olyan választ kapnak ami nekik tetszik lepontozás van! Ennek mi értelme van? Hála istennek,hogy szereted a barátnődet, de attól még az igaz,hogy túlsúlyos! Ha nem is megfelelő formában, de igazat mondtak a szüleid! A túlsúly nem jó, nem az esztétikai része miatt, hanem mert egészségtelen! Egy fiatal lány ne legyen túlsúlyos, mozogjon, a saját és a jövőbeni gyereke érdekében!
2020. márc. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem nem jogos. Egymás között beszélték. Ha te megkérdezted volna a véleményüket, biztos finomabban fejezték volna ki magukat!

Bár tőled is meg lehetne kérdezni, hogy igényes, sportos férfi létedre mért választottál egy magára kevésbé igényes lányt. /Remélem elég finoman fejeztem ki magam és ez nem sérti az önérzetedet/

Biztos te is mondtál már ismerősre olyan megjegyzést, amit a szemébe azért nem mondtál volna!

A szüleiddel is csak ez történt. Ez a véleményük -tetszik, nem tetszik- előtted már finoman teltkarcsúnak fogják mondani.

És egyet jegyezz meg! A barátnők jönnek-mennek...de a szülő mindig szülő marad!

Egy kövér disznó miatt kár veszekedni a szüleiddel.

2020. márc. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
53%
járvány van . hanyagoljuk már a barátnőzést szeptemberig..
2020. márc. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem meg pont az a tisztességes, ha szemtől szembe mondja el a véleményét bárki, mert a másik ember háta mögött beszélni undorító
2020. márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!