Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedülállóként gyereket...

Egyedülállóként gyereket szeretnék vállalni. Hogyan közöljem ezt a családommal?

Figyelt kérdés
Évek óta nagyon szeretnék gyereket, és mivel már 31 éves vagyok, lassan ideje lenne. Többféle megoldásnak is utánanéztem már, az örökbefogadás és a spermadonoros megtermékenyítés is szóba jöhet nálam. Anyagi gondjaim nincsenek, épp most készülök lakást venni, és sok kisgyerekes barátom van, akikkel tudnánk egymásnak segíteni. Van egy Facebook csoport is a környékünkön élő egyedülálló szülőknek. Az egyetlen dolog, amitől félek, az az, hogy előbb-utóbb közölnöm kell majd a szüleimmel a dolgot, és nem tudom, hogyan fognak reagálni, mert nagyon konzervatív keresztény családban nevelkedtem, a szüleim és az ő testvéreik is mind vallásosak. A vírushelyzet miatt még nem tudtam konzultálni az orvosommal a spermadonorral kapcsolatban, és az örökbefogadási ügynökséggel sem tudtam még találkozót megszervezni, úgyhogy egyelőre várnom kell, de szeretném kihasználni ezt az időt arra, hogy mindent minél alaposan átgondoljak és megtervezzek.
2020. ápr. 15. 11:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
85%

Köszönöm, kedves vagy!

Mindkét verzió hátrányai sorolásában van igazságod.

Én is igyekszem maximálisan környezettudatosan élni és a gyerekemet is erre tanítom.

Egyetlen dologban vagyok "önző" és nem érdekel a világ sorsa, az a saját gyerek, ebből nem engednék egy jottányit sem. Természetesen ez arra az esetre vonatkozik, amikor lehet valakinek sajátja.

A Földre sajnos az a jellemző, hogy a túlnépesedés nem az intelligens, tanult, minden szempontból tudatosan élő emberek miatt zsúfolt.

Így, ha egy-egy felelősségteljesebben gondolkozó ember világra hoz gyermeket, csak a minőségen javít.

De az eredeti kérdésedre visszatérve, írod, hogy leszbikus vagy.

Ha ezt egy vallásos, konzervatív családdal el tudtad fogadtatni, akkor a gyerekvállalás már nem hiszem, hogy megrázza őket. Sőt, lehet, hogy még örülnének is neki!

Akárhogy döntesz, én jó szívvel kívánok neked ehhez erőt és egészséget és sok szerencsét!

2020. ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
96%

21-es vagyok és bocsánat!

Most látom, hogy nem leszbikus vagy, hanem aszexuális, akkor ezt a gondolatot ne vedd figyelembe!

2020. ápr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, örülök, hogy kaptam értelmes választ is a kérdésemre :) Igazából az, hogy aszex vagyok, nem zárja ki a lehetőségét annak, hogy azonos nemű partnerem lesz (ha lesz), mert pánromantikus vagyok, és ezt a részét a szüleim tényleg nem tudják. De ez majd akkor lehet problémás, ha esetleg valamikor lesz partnerem, a gyerekvállalási dologban nincs akkora jelentősége.
2020. ápr. 15. 13:10
 24/34 anonim ***** válasza:
97%

Én nagyon támogatlak. Annyi ember van, aki gyereket vállal úgy, hogy valóban,( ahogy az egyik válaszoló fogalmazott) egy plüsskutyát sem bíznék rájuk.

Aszexuálisként valószínűleg igen nehéz számodra megfelelő párt találni, de lehet nem is akarsz. Rengeteg gyermek nőtt fel csonkacsaládban, akikből értelmes felnőtt lett, "rendes" családmodell nélkül is. És vannak olyanok is, ahol pont ez a családmodell tette tönkre a gyerek életét. Mert a szülők nem váltak, (ugye a gyereknek apa meg anyakell, hisz az a legjobb) így lassan tönkrement a kapcsolatuk, ami a gyermeket is megnyomorította.

Kérdező, ha úgy érzed itt az idő, felelősségteljesen fel tudnál nevelni egyedül egy gyermeket, akkor rajta. Én inkább örökbefogadás mellett vagyok, hisz így meg tudsz változtatni egy életet. Az intézetben élni bizony nem leányálom, nem is lesz jó élete az ottani gyermekek 90%-ának. A legtöbben összetették volna a kezüket egy csonkacsaládért.

És igen, ez a te életed. Persze biztosan jól jönne a szüleid segítsége. Így talán az lenne a legjobb, ha először a véleményüket kérnéd és csak finoman vezetnéd fel a témát. Elmondhatnád a körülményeket, de talán a szexualitásodat kihagyhatnád, ha erős vallásos családról beszélünk. Hidd el, nem fognak kitagadni, sőt, valószínűleg örülnének az unokának, főleg ha azt mondod, így is keresed majd a párod, ha ez nem is igaz.

Akárhogy is, sok sikert!

2020. ápr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
1%

Miért kell ezt előre bejelenteni?

Ha hagyományosan készülne az a gyerek se kötnéd a család orrára nem?

2020. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

24-es, köszönöm neked is. Szeretnék párt, de nehéz olyan aszexuálist találni, akivel összeillenénk. Ráadásul nagyon sok aszexuális egyáltalán nem szeretne gyereket. Ettől függetlenül próbálkozom a társkereséssel, de mivel ha lenne párom, akkor is nagyjából ugyanezek lennének a lehetőségeink gyerekvállaláshoz, ezért nem érezném hátránynak az ismerkedésnél azt, ha lenne gyerekem.

Az örökbefogadást az nehezíti meg, hogy külföldön élek, és ha idősebb gyereket fogadnék örökbe, őt már nehezebb lenne magyarul megtanítanom anyanyelvi szinten, én pedig nagyon szeretném, ha magyar anyanyelvűként nőne fel a gyerekem. Ezért mindenképp kisbabát szeretnék. De mivel az emberek többsége szintén babát szeretne, ezért rájuk sokkal hosszabb a várólista, mint az idősebb gyerekekre.


Utolsó, évek óta egyedülálló vagyok. Nyilván ha megjelenek a szüleimnél terhesen vagy már egy kisbabával, azért csak el kell magyaráznom, honnan van, nem? Azt azért mégse mondhatom, hogy a gólya hozta.

2020. ápr. 15. 13:32
 27/34 anonim ***** válasza:
6%

ez mind hülyeség. Minden pánszexuális idővel rájön, hogy csak bizonytalan volt a nemiséget illetően és egyszerűbb volt pánszexuálisnak lenni, mint rájönni melyik nem teszik(vagyis az ember húzza az időt tudatalatt, hogy kijelentse igen leszbi vagyok stb.) az aszexualitás pedig MINDIG gyermekkori elnevelés következménye, többnyire elnyomó szülő okozza vagy érzelmileg a szexualitástól elzárkózott, ezt pedig pszichológus helyre tudja tenni.

:P

2020. ápr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem tudom eldönteni, hogy poénos akarsz lenni, vagy tényleg ilyen tudatlan vagy, de javaslom, hogy nézz utána jobban, hogy miről beszélsz, mert látszik, hogy fogalmad sincs a témáról!
2020. ápr. 15. 13:54
 29/34 anonim ***** válasza:
81%
20. válaszoló, nem tudom, honnan veszed, hogy kamu. Még csak nem is egyedi eset, ez a nő is hasonló módon lett anya: [link]
2020. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
ha magad szeretnel gyereket ne habozz ted meg,sok szerencset neked
2020. ápr. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!