Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti megengednétek a 17...

Szülők! Ti megengednétek a 17 éves lányotoknak hogy egyedül vonattal utazzon Nyíregyházáról Miskolcra?

Figyelt kérdés
- Közvetlen járattal ( átszállás nélkül ) történne az utazás. Nyíregyházán feltennék, Miskolcon pedig le is vennék a vonatról szóval csak az út alatt lenne magára hagyva. A vissza út is ugyanúgy történne ( felteszik, leveszik ) Reggel menne, este pedig jönne. Van szerintetek ebben bármi veszély, vagy kockázat? ( A jelenlegi világjárványon kívűl ) Meg tudnátok indokolni a válaszotokat? ( Azért igen/nem mert... )

2020. máj. 21. 21:01
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

"egy vonaton bármi történhet"


Ülsz otthon és bármi történhet...

2020. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem egyértelmű volt, hogy a gyerek írta ki a kérdést. Nyilván ne személyvonattal menj, hanem IC-vel, a magasabb jegyár azonnal kiszűri azt, akinek semmi keresnivalója ott. Ezen kívül nem kabinos, hanem egyterű vagonok vannak, és helyjegyed is lesz. Nem értem anyukád hogy gondolja így, hogy bármilyen önállóságot fogsz szerezni felnőtt korodra, ha egy ilyen piti dolgot nem enged meg.
2020. máj. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Most azért kérdeznék egy olyat, hogy volt már egyáltalán "valaha" is konfliktus ,vagy erőszakolás vonaton??

Nem hiszem hogy sok Csikatilo utazgat az országba.Túl sok filmet néztek....

2020. máj. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen megengedném. 12 évesen is már simán. 16 évesen egyedül mentem Londonba, 17 évesen dublini átszállással az USA-ba, 10 éves gyerekként simán buszoztam egyedül az 50km-re lakó nagymamáimhoz.


Ilyen túlféltéssel nagyon sokáig nem lesz saját életed, próbálj kicsit leválni édesanyádról, mert amikor majd 25 évesen a negyedik párkapcsolatodat barmolta szét (ami meg fog történni, ezen ne tessék aggódni), akkor egyszerre fogod rázúdítani az összes közben felgyűlt frusztrációdat.

2020. máj. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
83%

Fhuu, szegény lányodnak milyen élete lehet így...

13 évesen 45 km-t buszoztam naponta egyedül. Nem tett fel senki a buszra, és nem is vett le senki.

2020. máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Nyíregyről Miskolcra úgy, hogy felteszik, leveszik a vonatról? Ne hülyéskedj már! Nem 4 éves, hanem 17!
2020. máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
7%

Alapból ok.

De romantika szempontból miért nem a fiú utazik?

2020. máj. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
51%

A 18-asnál elmagyarázza a kérdező, hogy egy interneten ismert meg valakit, ahhoz menne egyedül.

Hát én a vonatúttól egyáltalán nem félteném, 12 évesen egyedül mentem Budapestről Debrecenbe (igen, feltettek, levettek).

De egy interneten megismert ismeretlen emberhez egyedül menni egy idegen városba rizikós. Miért nem a fiú utazik? Mi van, ha nem az, akinek mondja magát?

Így jobban megértem az anya aggódását, csak épp nem a vonatút miatt aggódnék...

2020. máj. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Savlekotő ***** válasza:
88%

Ma holnap 18 de vonatra nem szállhat,így csináltok magatoknak kedves szülők óriás csecsemőket akik alap dolgokat nem tudnak de el lehet vinni szavazni mint egy birkát,de mikor 20 még jaj fel kell tenni egy vonatra műsor megy. Közben értelmes szülő aki nem lelki sérült annak a gyereke már rég máshol tart..

70F

2020. máj. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
93%
13-14 évesen simán utaztam Budapest- Miskolc vonalon. Már értem miért van ennyi életképtelen. 😂
2020. máj. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!