Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feljelentett a saját fiam,...

Feljelentett a saját fiam, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
A 20 éves fiam pénteken feljelentett a családsegítőnél. Szétver az ideg. Fogta magát és azért mert nem tetszik neki az itthoni élet, ahelyett hogy eltakarodott volna, elment volna dolgozni és saját lábra állt volna, ha nem tetszik valami, tönkre akarja tenni az életem. Rettegek. Félek hogy elveszik a 10 éves lányom. Félek, hogy elvesztem a munkám. Nem tudom elhinni, hogy ezt érdemlem. Most mondta el, hogy tényleg elment és nem csak kamuzott. Azt hittem pedig, hogy csak bolondozik. Erre tényleg megtette. Most így mihez kezdjek? Igen, vaj van a fülünk mögött családon belül, ami miatt feljelentett és megüthetem vele a bokámat. De most még a volt férjem is rám hárított 1,5 milliós tartozást bosszúból. Minden rossz most jön össze. Azzal már elmentem ügyvédhez pereskedni, de most mi legyen a fiammal. Szeretem de túl sokáig ment. Elegem van, összedől az életem. Elfogják venni a gyereket, és biztosan elvesztem a munkám is, éhen halunk, hajléktalanná válunk, plusz soha életben nem fog a hatóság minket békén hagyni innentől. Mit tennétek helyemben?

2020. máj. 24. 19:17
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/246 anonim ***** válasza:
92%

Valamelyik kérdésénél (tényleg nem tudom, melyiknél, van egy pár) írta Martin, hogy Laura a suliban teljesen normálisan viselkedik.

Ez az egész viselkedés a családnak szól, főleg az anyjának.

Simán lehet valami mentális problémája is ettől függetlenül, eleve az, hogy az anyja 37 évesen szülte, az apja meg 57 volt ekkor - elég alap tény, hogy rengeteg fejlődési rendellenesség, zavar visszavezethető a szülők magas életkorára is.

Ettől függetlenül azonban tény, hogy a szülői nevelés (illetve annak hiánya) is felelőssé tehető. Ebben a családban olyan komoly problémák vannak, amik ki tudja már, honnan eeredeztethetőek. Egy pszichológusnál szerintem legalább egy évnyi CSALÁDterápia szükséges CSAK AHHOZ, hogy sikerüljön visszavezetni a főbb problémákat (!!) a gyökereikhez. Abból, hogy szerencsétlen Laura hellyel-közel normális ember legyen, simán 2-3 év is szükséges lehet, többféle szakértő segítségével.

Anyuka szerint a pszichológus nem segített - valószínűleg mert esélyt se adtál neki. Kétlem, hogy fél évnél tovább jártatok volna, de inkább abban vagyok biztos, hogy 2-3 alkalom után már vártad a csodát, ami nem történt meg (kb. 2-3 alkalom csak bevezető ülésnek számít, főleg egy ilyen családban - ha csak a gyerek ment, akkor meg akár hónapokba kerülhet az is, hogy egyáltalán elkezdjen bízni a pszichológusban!!).

Szörnyű vagy, mondhatni egy szörnyeteget teremtettél. Martin is azért ilyen szerencsecsomag, mert ilyen szülei vannak (azért apuka se szent, meg kell hagyni, de érthető, hogy lelépett). Mert az anyja felborította a családdinamikát azzal, hogy azt akarta, lépjen ő az apa helyébe, még ha csak szimbolikusan is. Ő se százas. De ő tényleg próbált tenni valamit.

Te nem. Neked jó ez így.

Nektek arra lenne szükségetek, hogy funkcionáló család legyetek, hogy LEGALÁBB (!!) 2-3 ÉVIG járjatok családterápiára és egyéni terápiára EGYARÁNT. Ez lenne a minimum.

2020. máj. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/246 anonim ***** válasza:
89%

# 119/: Én is egyfolytában ezen csodálkozom! El nem tudom képzelni, hogy egy ekkora kislány az iskolában tök normálisan viselkedjen, és a tanároknak semmi nem tűnik fel...

Teljesen irreális, hogy egy ilyen viselkedési tünetekkel rendelkező gyerek átlépi a lakás küszöbét, és tök normálissá válik....


A múltkori kérdésnél én csak egy videóba néztem bele, ott nem is látszott a gyerek, csak a hangja.... Tudom, hogy valaki már valahová betette, de legalább a válasz sorszámát megadnátok, ahol a videók linkje volt?

Köszi! :)

2020. máj. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/246 anonim ***** válasza:
90%

# 121: ha tényleg gépfüggő a gyerek, akkor KIZÁRT, hogy az iskolában ez ne jöjjön elő nála, és ne produkálja az elvonási tüneteket! Valami nem stimmel...


A 37 éves korban szülte az anyja - már megbocsáss - de úgy írod, mintha 57 lett volna!


Manapság teljesen átlagos, hogy _első_ gyereket ilyen korban szülnek... Ez alapjában véve SEMMIFÉLE deviáns magatartásra nem indok!


Egyébként kíváncsi lennék, jártak-e valóban pszichológushoz... Vagy egyszer elmentek, mert kötelezően beutalták őket...

2020. máj. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/246 anonim ***** válasza:
75%

Simán lehet normalis az iskolaban. Mert ott nyugodt, ott nem cseszi fel az idiota viselkedesevel az anyja. O hozza ki beloluk az allatot.

Martinkat nem izgatjak a szemelyisegi jogok megsertese amugy?

2020. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/246 anonim ***** válasza:
69%
Aki idegbeteg, nem fog más közösségben teljesen máshogy viselkedni. Én sem hiszem el, hogy csak otthon vannak vele problémák.
2020. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/246 anonim ***** válasza:
94%
Mert nem idegbeteg, csak kicsinaljak otthon. Attol lesz az. En lattam példákat erre.
2020. máj. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/246 anonim ***** válasza:
12%

Kicsinálják otthon...??


Mivel? Azzal, hogy az anyja engedi 14órát gépezni??? :-O

2020. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/246 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó és az szerinted más közösségben nem észrevehető? Hát én azt nem hiszem el.
2020. máj. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/246 anonim ***** válasza:
77%
Pont én is azt mondom (lsd. korábbi hsz-aim), hogy KIZÁRT dolog hogy az a kislány az iskolában mintagyerek! Valami nem stimmel...
2020. máj. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/246 anonim ***** válasza:
12%
Én a 126-nak írtam, hogy "utolsó", csak míg megírtam a választ, jött új.
2020. máj. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!