Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feljelentett a saját fiam,...

Feljelentett a saját fiam, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
A 20 éves fiam pénteken feljelentett a családsegítőnél. Szétver az ideg. Fogta magát és azért mert nem tetszik neki az itthoni élet, ahelyett hogy eltakarodott volna, elment volna dolgozni és saját lábra állt volna, ha nem tetszik valami, tönkre akarja tenni az életem. Rettegek. Félek hogy elveszik a 10 éves lányom. Félek, hogy elvesztem a munkám. Nem tudom elhinni, hogy ezt érdemlem. Most mondta el, hogy tényleg elment és nem csak kamuzott. Azt hittem pedig, hogy csak bolondozik. Erre tényleg megtette. Most így mihez kezdjek? Igen, vaj van a fülünk mögött családon belül, ami miatt feljelentett és megüthetem vele a bokámat. De most még a volt férjem is rám hárított 1,5 milliós tartozást bosszúból. Minden rossz most jön össze. Azzal már elmentem ügyvédhez pereskedni, de most mi legyen a fiammal. Szeretem de túl sokáig ment. Elegem van, összedől az életem. Elfogják venni a gyereket, és biztosan elvesztem a munkám is, éhen halunk, hajléktalanná válunk, plusz soha életben nem fog a hatóság minket békén hagyni innentől. Mit tennétek helyemben?

2020. máj. 24. 19:17
 241/246 anonim ***** válasza:
94%

Akkor nem is volt olyan brutál olcsó. A barátom 6 millióért vett ott egy lakást, alattunk háborús övezet volt, C kategóriás családok laktak, állandóan balhéztak, buliztak, drogoztak. Nem csoda, hogy ennyibe került. Élhetetlen volt, a falak is vékonyak voltak, csak dísznek voltak kb, minden áthallatszott a szomszédokból. Rájött, hogy hülye volt, elhitte, hogy nem lesz velük probléma. El tudtuk adni a lakást, szinte azonnal, volt rá sok sok jelentkező. Valószínűleg többet nem lesz saját lakásunk, de jobb az albérletet meg a nyugalom és a csönd.

Én régen még sajnáltam Martin, írtam neki, hogy szívesen veszek neki enni, mert panaszkodott, hogy nincs, jöjjön az Intersparhoz, de nem írt vissza. Nem tudom ki ő amúgy, soha nem láttam a városban, csak itt egyszer valaki linkelte a Facebook profilját, de már nem emlékszem rá. Állítólag jól elhízott és fáj mindene.

2022. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/246 anonim ***** válasza:
100%
Hát az akkor nem ő volt, sosem panaszkodott, hogy nincs mit enni, sőt, inkább mindig írta, hogy mennyi édesség és zsíros kajájuk van, mert az egész család elhízott. Fáj mindene, az elhízottság nagyon ráment az egészségére.
2022. jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/246 anonim ***** válasza:
100%
Pedig írta többször is, hogy a húga mindent megevett, a másnapi ebédet is, nekik meg nincs pénzük.
2022. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/246 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy nincs olyan, hogy valaki alkalmatlan lenne gyereknevelésre. Alanyi jog, hogy a világ legszebb dolga, saját gyereke lehessen a gyereknek. "

De, van.

Attól, hogy valamihez jogod van, még lehetsz rá alkalmatlan.

Épp ez a szomorú, hogy gyereket akármilyen alkalmatlan egyén "nevelhet", miközben ma már szinte mindenhez bizonyítani kell az alkalmasságodat.

Viszont annak fényében, hogy te arra nem bírod rávenni a lányodat, hogy megfürödjön, és emellett még megver téged, meg lekéstek egy orvosi vizsgálatot, csak mert őméltósága hajnali 5-kor feküdt le.. és te ezek után sírógörcsbe menekülsz, ez a mintapéldánya a nevelésre való alkalmatlanságnak. Te komolyan azok után bizonygatod, hogy alkalmas vagy szülőnek, miután a gyereked naponta megver? Gondolkozzál már!

2022. júl. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/246 anonim ***** válasza:
100%

Csak pár észrevétel/megjegyzés:

- Az egyetemista nem léhűtő, meg munkakerülő. Ő éppen a jövőjét alapozza meg. (Mondjuk azért, hogy többre vigye, mint anyuka.) Normális körülmények között ez az időszak a tanulásról, ismerkedésről, szórakozásról, és az időnk, erőforrásaink menedzselésének elsajátításáról szól. Akinek ez napi 20 óra tanulást jelent, az valamit nagyon rosszul csinál, és ha csak úgy tudna érvényesülni, akkor hiába a diplomája, el fog bukni. Az meg hadd legyen az ő dolga, hogy mikor, mennyit, és hogyan tanul. Nem kisgyerek már.

- Ellenben a 10 (most már 12) éves kisgyereknek nagyon is meg kéne szabni, hogy mennyit tanuljon. Ironikus, hogy a 20 éves egyetemistának beszólogatsz, hogy nem tanul eleget, de a 12 éves gyereknél meg elnézed, hogy nem tanul.

- A fiútesó nem apa. Attól, mert hímnemű, és felnőtt, ő még nem lesz apa. (Legalábbis remélem, nem ő ejtett teherbe. :D De még pusztán egy dugástól sem lesz egyből alkalmas valaki az apai szerepre.) Majd ha lesz valaki, aki hajlandó összeállni veled, és elfogad a gyerekeddel együtt, tőle lehet várni, hogy amolyan apa-szerepet elvállaljon. De a gyerekdtől nem. Itt most neked kéne az apa szerepét is elvállalnod, hiszen itt te vagy az egyetlen szülő.

- Az, hogy dolgozol, nem érv. Szerinted a családok hány százalékában marad otthon valaki egészen a gyermek felnőttkoráig?

- Az, hogy valaki 10 (12) évesen megver téged, az semmiképp nem normális. Ez nagyon komoly nevelési hiba, amiért egyedül te vagy a felelős.

- Az, hogy 10 (12) évesen a fürdés egy több embert kívánó mutatvány legyen, szintén nem normális. Nem részletezném, hogy milyen egyéb kérdéseket vet fel, de normális körülmények között ez annyiból áll, hogy "kislányom, kiengedtem a fürdővizet, mehetsz fürödni". És ő megy fürödni. Sőt, 12 évesen nekem már ki sem kellett engedni a vizet, meg tudtam oldano magamtól. :D Vannak, akik 14 évesen már kollégiumba mennek. Maguktól tanulnak, tisztálkodnak, öltözködnek, netán még főznek is... neked meg a 12 éves lányod két ember segítségével tud csak fürödni? Most vagy tényleg mentálisan súlyosan fogyatékos, de akkor meg biztosítani kellene számára a megfelelő ellátást, hogy minél jobb esélyei legyenek a felnőtt életben. Vagy ha egyszerűen csak életképtelen, az meg szintén nettó a te hibád.

- Az, hogy valaki 10 évesen 70 kiló legyen, komoly probléma. Az, hogy 2 év alatt még egy 20-as rájött, még komolyabb probléma. Szerintem nem kell ecsetelnem, hogy ez is a te sarad. Nagyjából 50 kilónak kellene lennie (nem tudom a magasságát), ahhoz képest ez 40 kiló túlsúly. Majdnem a duplája. Tudod, ez milyen következményekkel fog járni? Mire felnőtt lesz, biztos lehetsz benne, hogy cukorbeteg lesz. És mivel valószínűleg akkor sem fog jobban vigyázni az egészségére, mire 30 lesz, már rég inzulinoznia fogja magát. Az izületei is tönkre fognak menni huszonéves korára. Gyakorlatilag mire középkorú lesz, olyan lesz a szervezete, mint egy 90 évesé. 99%, hogy a nyugdíjas kort nem fogja megélni. Minden bizonnyal egy-két végtagját is majd el fogja veszíteni. Tényleg azt akarod, hogy a lányod harmincas-negyvenes korára egy rokkant, haldokló ember legyen? Van a TLC csatornán egy műsor: élet 260 kiló felett. Javaslom, hogy nézz bele! A többség hasonló adatokkal kezdte. Áltlaános iskolás korában 80-100 kiló, aztán onanntól a megállíthatatlan lejtmenet. 20 évesen többségük a 200 kilót ostromolta, mára sokuk az önellátásra is képtelen, és bizony a forgatás alatt is többen elhaláloztak a súlyuk miatt. Te tényleg 20 éven belül el akarod temetni a gyermekedet??


Ami azt illeti: 20 éve dolgozok oktatási intézményekben, igaz, technikai alkalmazottként, de van némi rálátásom a pedagógiai folyamatokra is. (Főleg, hogy több családtag is pedagógus.) Az iskola/óvoda hiába veszi észre, hogy valami baj van egy gyereknél, nagyon kicsi a mozgásterük. A szülőt megkerülve csak akkor van joguk a hatóságoknál intézkedni, ha bűncselekmény alapos gyanúja áll fenn. Ha egyértelmű nyomai vannak bántalmazásnak, akkor tud az oktatási intézmény cselekedni. De pusztán azért, mert neveletlen a gyerek, vagy elhízott, vagy csak feltételezik, hogy lehet, hogy vesztélyeztetik otthon, ezért nem tehetnek jogi lépéseket. Javaslatokat tehetnek, de onnantól a szülőkön múlik, hogy felkeresik-e az adott szakértőt. Ha a tanár/óvónő az egyértelmű, alapos gyanú nélkül próbál intézkedni, akár még egy rágalmazási pert is kockáztathat, ami szinte biztos, hogy az állásába is kerül.

A hatóságok pedig nem túl erős kezűek. Nem fognak nyomozni, kutakodni, felkeresik őket, és ha anyuka csak egy közepesen jó színész, és jól tud kamuzni, akkor nem lesz intézkedés. Főleg, ha anyagilag rendezett körülmények között élnek. Na nincs valami putri-hangulata a lakásnak, akkor hagyják a fenébe az egészet. A videót meg ki lehet magyarázni, hogy egyszeri eset volt. Akkor tudnának közbelépni, ha a látogatáskor is ugyanazt látnák, de erre kicsi az esély.

Mint ahogy jelenleg sem történt semmi. A másik kérdésből kiderül, hogy az immár 12 éves, 90 kilós "kislány" továbbra is terrorizálja az anyját, az anya továbbra is Martinon akar mindent elverni, Martin meg nem mer lelépni a manipulatív anyja miatt. Semmi nem változott.

2022. júl. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 246/246 anonim ***** válasza:

Ezt itt hagyom azért 🧐


[link]

2022. nov. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!