Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen hatással van egy fiú...

Milyen hatással van egy fiú gyerekre az, ha apa nélkül nő fel?

Figyelt kérdés

2020. máj. 25. 00:46
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
89%

Semmilyen hátránya nem lesz,de ez függ az anyától és a nagyszülőktől is. Illetve azoktól akik még részt vesznek az életében. Én elváltam,az apja rendszeresen látogatja. Az apja férfias de nem egy barkácsolós típus szóval ez egy nagy hülyeség,hogy akkor egy szeget nem fog tudni beverni a gyerek se :DDD

A férfiasság nem ettől függ. Egyébként ilyen dolgokat,mint szerelés stb tőlem is lát. Már nem olyan világot élünk,hogy a nő csak a konyhában a férfi meg a kamrában barkácsol. Sok férfi egy füvet nem tud lenyírni,se egy bútort össze szerelni.

2020. máj. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
76%

Bátyám apa nélkül nőtt fel (külön apáktól vagyunk, jó sok év korkülönbség van köztünk). Annyiból szerencsés helyzetben volt, hogy nagyapánk és keresztapánk része volt az életének. A küzdősportra kitérve bátyámnak adott önbizalmat (judozott, szép eredményekkel)

Teljesen önálló, fúr, farag amit tud azt megoldja. Nála egyetlen dolognál lehet észrevenni, hogy apa nélkül nőtt fel az pedig, hogy nem akar gyereket. Ugye őt és nővéremet a faterjuk elhagyta egy másik nőért és nemis foglalkozott velük. Bátyámban ez annyira bennemaradt, hogy van egy félsz benne mind a családalapítás mind a gyerekvállalás miatt.

2020. máj. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
74%

Normális esetben semmilyen következménye nem lesz. Ha nem bezárva, elzárva él a világtól, akkor ugyanúgy fog látni más férfiakat, lesz előtte férfi példa. Pl. nagypapák, nagybácsik.

Nem is értem ennek mi köze a barkácsoláshoz?? A férfiak nagy része már nem foglalkozik ilyennel a mai világban. Azok se, akik apával nőttek fel.

Akkor lehet következménye, ha az anya mentális beteg és nincs senki a családban, aki ezt észrevenné és tenne ellene.

2020. máj. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
86%

5

Nem értem, a férfiak milyen jogon várják el, hogy egy nő eléjük tegye az ételt, mossa a koszos cuccaikat, nyalja tisztára a lakást, ha cserébe egy nyamvadt szöget sem képes beverni a falba?! :)

2020. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
0%

Én egyáltalán nem nézem ennyire le a férfi szerepét, mint szülő. Nem igaz, hogy a gyerekre nincs hatással, ha nincs jelen az apa. Aki azt állítja, hogy igen, az ha úgy nézzük azt állítja, hogy a férfira csak a megcsinálásához van szükség. Akkor meg ezek a nők ne háborogjanak, ha az apajelöltek azzal jönnek, hogy ők ösztönlények, ezért szállnak virágról-virágra vagy hogy a mai férfi nem akar családot, mert csak a gyerektartást látja benne, hiszen igazuk is van.

Saját tapasztalatomból kiindulva még annyit tennék hozzá még, hogy az első barátom apa nélkül nőtt fel. Sokszor volt nőies a viselkedése, ami nekem, hetero nőnek nem jött be. Hisztizett, mint mi, ülve pisilt, borotválta a lábát, a mimikája szintén nőies volt, néha azon gondolkodtam, hogy talán meleg. A nő és a férfi különbözik egymástól, a gyerekek ezt a mintát a szülőktől tanulják elsősorban. Kell a lányoknak is apa és a fiúknak is. Lehet lepontozni.😀

2020. máj. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
92%
Köszi 24-es, megspóroltál nekem egy csomó klimpírozást a klaviatúrán..:-)
2020. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
89%

És, aki mellett van apa, de totál nem foglalkozik a gyerekkel? Nem barkácsolnak,nem mennek meccsre, semmi? nyaralni se mennek, semmi élmény se? Annak jobb, mert ott van? Vagy az akkor nem ért ezekhez?Mert tudok ilyet, de a fiúnak semmi baja, magában szerelget, megcsinál dolgokat, autóján is, amit lehet otthon, csak netről nézi...

Nőkről se lehetett apjával beszélni, soha semmiről, másról se. Az anyjával beszélt, ha gondja volt. Mégis becsajozott. többször is.

Jahát állva pisilni biztos az apjától tanult meg, és ennyi. Hú, de jó.

2020. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
7%
A gyerek nem azt tanulja meg a szülőtől, amit ő tanítani akar, hanem azt, amit lát. Ha nincs apa, hiányozni fog a gyereknek, mert nem látja a mintát. Márpedig a szülői minta az, amiből merítünk születésünktől fogva. A szexuális identitás nem tanult viselkedés, de a "szempilla rebegtetés" az. És enyhén szólva furcsa, amikor egy férfi csinálja. Márpedig, ha csak nők veszik körül azt fogja alkalmazni, mert azt látta, hogy ez a módja a tetszés kimutatásának.
2020. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
83%
28as, és akkor az elméleted szerint honnan tudja a srác ha ott is van az apja hogy nem szabad szempillát rebegtetni, mert azt a nők csinálják? Vagy ha nincs ott az apja akkor szerinted nem fogja fel hogy ő nem lány? Kicsit fura ez így, kb mintha a gyerek szerinted egy aranyhal agyi szintjén lenne
2020. máj. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 Camorri ***** válasza:
87%

28as: egyik barátom aki szerintem sokkal férfiasabb nálam csinálja a szempilla rebegtetést. Pedig nem is akármilyen férfi az apja (börtönőr). De ettől ugyan úgy ha valami van akkor azt megcsinálja. Fát vág hosszasan télire.


De térjünk vissza a kérdésre. Én 12 éves koromig nem ismertem az apám. És utána is csak ritkán barkácsoltunk együtt. Egész pontosan 1x tudom felidézni. Akkor csempét raktunk le a nyaralóban.


Ezektől függetlenül nem érzem azt hogy ha akarnék akkor ne tudnék elérni valamit. Anyunak pl szekrényt összeraktam. Autókhoz is kezdek szépen lassan érteni.


DE! Érzem azt hogy bizony van mit tanulnom még arról, milyen egy igazi férfi. Sosem volt úgy igazán minta előttem ami tetszett volna. Apám bulizott...sokat...tőle sokkal fiatalabb csajokkal. (Igaz már nem) Nem akartam olyan lenni.

Keresztapu és nagyapám abban látták a férfit hogy esznek isznak és híznak. Hát köszönöm nem (mondjuk manapság keresztapu jobban odafigyel az egézségére).


Hogy ki maradt? A szomszéd bácsi egészen kis iskolás koromig. De sajnos Ő is meghalt. Vele barkácsoltam. Ő volt az apafigura.


Szóval minimálisan szükséges. De csak annyira hogy tudja milyen ez vagy az. Tehát sem az apa sem az anya nem szükséges a gyerek születése után. Csupán a példa hogy megismerjen ezt is azt is.


Pl.: kisgyermek koromban a karatét otthagytam. Nem tetszett. De pl a táncolni imádtam. És nem... a társastánc nem lányos. De pl manapság íjjászatot és a kendót szeretem.


Az embernek a minták kellenek amiből választhat. És hozzá kitartás. De ezt nem az apa vagy anya tanítja. Hanem a nevelők.

2020. máj. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!