Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gáz,ha a szüleim eltartanak...

Gáz,ha a szüleim eltartanak tanulás ideje alatt?

Figyelt kérdés

2 eve érettségiztem,2 félévet jártam egyetemre, utána dolgoztam és most szeptemberben mennék tanulni esti tagozatra, 2 év.

De sajnos itt nálunk nincs olyan munka ami 1 műszakos vagy 8-4-ig tart, tehát 2 évig eltartanának a szüleim. Nekem ez kicsit ciki a párom előtt is, meg rossz érzés az ő pénzüket költeni.

20l


2020. jún. 26. 20:51
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem, ha megengedhetik maguknak, akkor nem probléma.

Az én anyukám például nem áll túl jól anyagilag, így én érettségi óta iskola mellett magamat tartom el, csak szülinapra, karácsonyra vagy ha nagyon meg lennék szorulva anyagilag, akkor kapok csak pénzt otthonról.

Barátomék például úgy vannak,hogy amíg ő tanul, addig a szülei támogatják anyagilag teljesen, csak végezze el rendesen az egyetemet. (Nyaranta, ha végzett a vizsgákkal, ő is megy diákmunkázni egyből.)

Szóval szerintem család válogatja,hogy kinél mi a normális meg a megengedhető :)

23L

2020. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
79%
Ha megengedhetik maguknak, akkor semmi kivetnivaló nincs benne. Örülj neki! Ki tudod használni az így nyert időt például gyakornokoskodásra akár.
2020. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem egészen addig nem gáz amíg tényleg tanulásra fordítod azt az időt mert sok egyetemista még direkt húzza is az időt.
2020. jún. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, NEM, nem gáz.

Akkor nem az ha a szüleid szívesen teszik és van miből.

Most lesz egyetemista a második gyerekem is a háromból, és szülőként mondom, ha tehetném, egészen addig eltartanám, amíg bármit is szeretne tanulni - nekem ez ugyanolyan természetes dolog, mint hogy eltartottuk a középiskola alatt is.

Ha viszont anyagi problémák vannak a családban, akkor keress köztes megoldást, amivel hozzá tudsz járulni az eltartásodhoz. Ne állandó nappalos állást keress, hanem most nyárra idénymunkát vagy menj el gyorsétterembe dolgozni néha, hétvégenként árufeltöltőnek. Amivel keresel egy kis pénzt, de nem von el a tanulástól sem. Az ilyen munkákhoz tudnál kicsit messzebbre is utazni, mert nem kellene minden nap.

Vagy vedd igénybe a diákhitelt, és akkor lesz havonta egy bizonyos összeg amivel te rendelkezhetsz - beszállhatsz vele részben a családi költségvetésbe, vagy csupán nem kell hogy pénzt adjanak neked a saját havi kiadásaidra a szüleid. Havi 50 ezres diákhitellel már tudsz kezdeni valamit, de nem akkora összeg a 2 év alatt, hogy nehézséget okozzon utána a visszafizetése. Most nyáron meg próbálj meg valami munkát szerezni hogy legyen egy kis pénzed - ha nem dolgozol még most.

Ha a szüleidnek nem gond hogy eltartsanak, akkor meg téged se zavarjon. Gondolj arra, hogy a szüleid azt szeretnék hogy végezd el azt a sulit, mert az segít majd hozzá, hogy olyan állásod legyen, amivel normálisan tudsz majd pénzt keresni és nem leszel rászorulva a szüleid segítségére. majd viszonzod nekik később, amikor te kell hogy segíts nekik. De ha téged is zavar, akkor vedd igénybe a diákhitelt, az nem a szüleid pénze, te fogod kifizetni a saját munkáddal, csak nem most, hanem majd kicsit később. Most tanulj, az az első!

2020. jún. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
65%

Nem,nem gáz.

Ez a minimum.Aki szerint gáz,az a pótlék miatt/egyéb juttatások miatt vállalt gyereket.

2020. jún. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

Szégyen vagy sem, én most, hogy egy hónapra munkanélküli lettem, kértem pénzt anyától, pedig 25 vagyok és már rég nem tanulok.

Nem az van, hogy semmit nem akartam csinálni, mert már találtam is új munkát és dolgozok, de valahogy ki kell húzzam az első fizuig. Természetesen amíg nekem jobban ment, addig meg én segítettem, ahol tudtam. Egy normális családban ennek kb így kellene működnie szerintem.

2020. jún. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
94%
Esti tagozat mellett szokatlan ha ne dolgozik valaki, de ha a szüleidnek nem gond, hát nem gond. Nem az a lényeg hogy idegenek ezt hogy ítélik meg, hanem hogy a szüleid számára megterhelő-e.
2020. jún. 27. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
90%

Én természetesnek tartottam, hogy eltartom a gyerekemet, míg az TISZTESSÉGGEL tanul nappalin, pedig egyedülállóként (megözvegyültem) neveltem fel és így lett diplomás.

Azt kicsit furának tartom, hogy esti tagozat mellett téged el kell tartani, mert vannak munkák - akár 6 órások, vagy alkalmiak, esetleg hétvégiek - amikkel hozzájárulhatsz a veled járó költségekhez, ... de ez valójában csak rád és a családodra tartozik.

Én biztos, hogy nagyon nehezen viselném, ha egy tamponra, vagy egy tölcsér fagyira 20+ évesen a szüleimtől kellene pénzt kéregetnem, de nem vagyunk egyformák.

2020. jún. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
66%
Nem gáz. Suli mellett nem nagyon tudsz dolgozni, mivel nem elég bejárni, de otthon is sokat kell tanulni. Koncentrálj a tanulásra, most ez a legfontosabb számodra. Most a szüleid támogatnak, hogy tanulj és sikeres ember legyél, később meg te fogod tudni támogatni őket ;)
2020. jún. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
16%

Dolgozz otthonról valamit 4 órában akár, ez nem kivitelezhetetlen manapság, ott a net-tele lehetőséggel.

Valami hasznosat, eladhatót biztosan tudsz készíteni, produkálni...gondolom.

Csinálj youtube csatornát, lehet azzal is koldulni lóvét, ha ügyes vagy valamiben vagy csak szófosó bajnok s vlogolj bármiről.

Ha ennyire nem vagy talpraesett a mai okosak mondott világban, akkor kár az egyetemmel bajlódni úgy gondolom s a 8 órás munka célravezetőbb életben-jövődben akár.


Az mondjuk dicséretes, hogy legalább zavar az élősködés ténye.

Ezt nem lehet szépíteni, bárki ír s akármit.Ha egy hivatalosan felnőtt s egészséges-tettre kész embert a szülei tartanak el 2 évig, az gáz, mert oskolázik.

Egy mozgássérültnek-korlátozott életűnek annyira nem az s megérthető.

Találj valami 4 órás-netes melót, szüleid is jobban becsülnek majd.

2020. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!