Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gáz,ha a szüleim eltartanak...

Gáz,ha a szüleim eltartanak tanulás ideje alatt?

Figyelt kérdés

2 eve érettségiztem,2 félévet jártam egyetemre, utána dolgoztam és most szeptemberben mennék tanulni esti tagozatra, 2 év.

De sajnos itt nálunk nincs olyan munka ami 1 műszakos vagy 8-4-ig tart, tehát 2 évig eltartanának a szüleim. Nekem ez kicsit ciki a párom előtt is, meg rossz érzés az ő pénzüket költeni.

20l


2020. jún. 26. 20:51
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
55%
Volt a napokban egy kérdés, ott írta valaki (talán maga a Kérdező?), hogy sok helyen olyan, mintha abban bíznának, hogy a gyerek nem éli meg a 18 éves kort... Mert semmi segítséget nem adnak neki az életben, 17-18 évig babusgatják, aztán még a vízdíjba is szálljon be, meg ha kell, dolgozzon két állásban, hogy "tanulja meg, milyen az élet". Ez a felfogás a gáz.
2020. jún. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Nem egyetemre megyek, hanem szakközépiskolába, 2 nap kell bejárni 4-re. Ha a jelenlegi munkahelyen maradhatnék, akkor semmi gond nem lenne mert az 4-ig van, de augusztusban megyek nyaralni, ami miatt fel kell mondanom mert nincs szabadságom. Más ilyen munkahely meg nincs nálunk,kisvárosban lakok.
2020. jún. 27. 11:59
 23/45 anonim ***** válasza:
92%

22


Várjunk!

Azért mondasz fel a munkahelyeden, amiből mehetnél utána suliba is akár, mert nyaralni akarsz menni, majd 2 évig eltartanának szüleid, mert nincs más munka környéken???

Javíts ki, ha tévedek, de ez gáz, mega gáz.

2020. jún. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:

Igen azért mondok fel mert ott dolgoztam márciusig, akkor rúgtak ki és azt mondták csak ősszel lehet visszamenni, ezért lefoglaltam a nyaralást. Most júniusban kezdtem, repjegyet lemondani nem lehet mert akkor bukjuk a pénzt. Szüleimnek nem baja, ha felmondok, apám amúgy is utál miatta,hogy ilyen helyen dolgozok, mint ez, nekik csak az számít tanulni menjek, addig nem kell dolgoznom.

Amúgy is nyaralás után Hollandiaba mentem volna dolgozni, de azt se akarják, inkább eltartanak csak tanuljak.

2020. jún. 27. 12:18
 25/45 anonim ***** válasza:
72%
Minek mész vissza szakközépbe ha 2 éve érettségiztél?
2020. jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
65%

Magad is érzed Kérdező, hogy a 22 és 24-es válaszaid alapján ultragáz a sztori, de nem csak te, hanem főleg a szüleid.

Persze ez a ti dolgotok, de hogy 20 évesen még itt tartasz, az a nevelésük következménye és azóta is "lefizetnek", hogy nehogy legyen egy önálló lépésed!

Konkrétan hányingerkeltő ez a történet, de ha nektek jó, ...

2020. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
70%

24

Azt ugye tudod, hogy a felmondás s kirúgás nem ugyanaz?

Már bocs, de a történet összességében már mega gázt meríti ki szerintem.

Teljesen olyan, mint anyuciék agyonbabusgatott kicsi kölyke, aki kihasználja ezt.Ez gerinc-tisztesség kérdése esetedben.

Nem bántja ez önérzeted, hogy direkt az eltartásra játszol közben meg előadod a "nincs választásom" történetet?


Dolgozhatnál tovább, nem lejmolnád szüleid 2 évig, a suli is végezhetővé válna.

Lenne önbecsülésed, hogy igen, eltartom magam, sulit is önerőből elvégezem, de nem kell...ezt írod, mert nyaralni jobb meg eltartva.

S erre büszkék szüleid, ahogyan írod...ti dolgotok, de ez mega gáz, mivel véleményt kérdeztél.

2020. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
72%
" augusztusban megyek nyaralni, ami miatt fel kell mondanom mert nincs szabadságom. " Egy nyaralás miatt eldobnia megélhetésed? Na innentől gáz a sztori. Nem, ezután nem tartanálak el a szüleid helyében.
2020. jún. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

De akkor meg bukunk nem kevés pénzt. Ha itt felmondok, utána egy másik gyárba még el tudok járni azokon a napokon amikor nincs suli, mert ott van alkalmi munkalehetőség diákoknak és felnőtteknek is.

Csak mégis jobb egy teljes jövedelem. De 15 éves korom óta dolgoztam diákként is, sose az volt hogy mindent a szüleim fizetnének .

2020. jún. 27. 14:14
 30/45 anonim ***** válasza:
62%
Buktad a nyaralás árát, vagy buktad a megélhetésed. Érzed a különbséget? Persze aki eltartatja magát, az könnyen ugrál.
2020. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!