Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gáz,ha a szüleim eltartanak...

Gáz,ha a szüleim eltartanak tanulás ideje alatt?

Figyelt kérdés

2 eve érettségiztem,2 félévet jártam egyetemre, utána dolgoztam és most szeptemberben mennék tanulni esti tagozatra, 2 év.

De sajnos itt nálunk nincs olyan munka ami 1 műszakos vagy 8-4-ig tart, tehát 2 évig eltartanának a szüleim. Nekem ez kicsit ciki a párom előtt is, meg rossz érzés az ő pénzüket költeni.

20l


2020. jún. 26. 20:51
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
80%

"Dolgozz otthonról valamit 4 órában akár, ez nem kivitelezhetetlen manapság, ott a net-tele lehetőséggel."


Vicces hozzászólás.

Te dolgoztál már életedben?Vagy jelentkeztél már valódi részmunkaidős állásra?Otthonról?Képzettség nélkül?

2020. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
42%

31

Akinek nem megy, az ne másban keresse már a hibát;)

2020. jún. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
46%
Majd térjünk erre vissza akkor,amikor az ország fele nem a homeoffice ellen fog tüntetni.
2020. jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
22%
Azért hogy húsz évesen minimális felelősség se legyen maga iránt valakiben, és arra játsszon hogy úgyis eltartják apuék...
2020. jún. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
37%

34

Szerintem az örökségre is hajt, azért akar nyaralni, hogy egy kis kovit beszerezzen s rájuk köhögjön akár:))))

Na, de ennyire ne feltételezzünk rosszat a rosszról:)))

2020. jún. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
68%
Hát, én tényleg elköltöztem otthonról 18 évesen, éjjel pultoztam egy kocsmában, nappal egyetem. 4 év alatt 15-öt öregedtem, csomószor voltak pánikrohamaim (vagy valami olyasmi). Nekem az egyetemi évek nem az "életem legszebb időszaka" volt, nem volt időm még barátkozni sem. Úgy érzem mintha az az időszak kicsúszott volna a kezeim közül. Így utólag nem id tudom, hogyan csináltam végig. Most pici gyerekem van, már most félreteszek neki a tanulmányaira. Szinte bármit megtennék, hogy neki ne kelljen azon keresztülmennie, amin nekem. Úgyhogy szülőként azt mondom, hogy nem, amíg tanulsz, nem ciki. Csak ne élj vissza vele, de gondolom ez amúgy is alap.
2020. jún. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
28%
Már megteszi. Kilép a munkájából, mert ha dolgozik akkor nem tud nyaralni. Apuék meg úgyis eltartják...
2020. jún. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Ha jól értettem, a nyaralást akkor foglalta le, amikor még nem tudta, hogy vissza tud menni a munkahelyére. Egy nyaralás lemondása nem 2 fillér, ezt sajnos most a saját bőrömön tapasztaltam meg. Simán bebukhat több százezer forintot. Szerintem a szülők anyagi helyzetéről is függ, hogy mi ilyenkor a jó opció. nekem az eddigiek alapján úgy tűnik, hogy nekik belefér eltartani a kérdezőt, sőt, mintha ösztökélnék is arra, hogy csak tanuljon, majd ők gondoskodnak róla.
2020. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
59%

Akik szerint nappali mellett lehet dolgozni,azok tuti büfészakra jártak vagy tesi szakra.


Sokaknak savanyú a szőlő,hogy másokat normálisan elindítják a szüleik az életben,nem pedig azért kell diákhitelt felvenni,hogy legyen hol lakni.


És,nem nem ettől leszel keményebb,hogy baromi nehéz úton szerzel meg egy diplomát,ugyanis a neheze csak utána jön....

2020. jún. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó, nekem pl. kész felüdülés volt diploma után dolgozni menni. Éjszaka már nem kellett melóznom :) Szóval a neheze nekem a suli volt, nem a munka. De annyiból értelek, hogy én is érzek egyfajta irigységet.
2020. jún. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!