Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan vagyok felháborodva?

Jogosan vagyok felháborodva?

Figyelt kérdés

Szüleimnek családi vállalkozásuk van, amiben én is dolgozok.

2 éve fejeztem be a gimit, azóta rendszeresen, de már azelőtt is sokat besegitettem.


Attól függően hogy mennyi munka van, változó a beosztásom.

Van olyan időszak amikor akár több hétig nincs munka, de van hogy egy hónapon át napi 12 óra munka van.

De van hogy több héten át 3-5-8 órát dolgozok, tehát tényleg változó.



Ezért cserébe 2 éven át nem kaptam fizetést.

Jóformán csak eltartanak, kaja-pia-számlák.

Havi 1-2x kapok maximum egy 10ezrest.


E idő alatt rámirattak egy üres telket, kb 1.5milliós értékű, amit a munkámért kapok.


Közben mindig megy az óriási igérgetés, hogyha jól megy a biznisz, akkor majd lassan épitkezünk, épitünk házat nekem a telekre.

Ezt már kb 10 éve szajhózzák.


Eközben a cég hol jól, hol rosszul megy.

Nem a mi hibánkból, de egyszerűen valamikor van kereslet, valamikor még vesztességet is termelünk.


Eközben én nem dolgozok máshol, nem is birnák, hiszen van amikor ugyan akár egy hónapra is ráérnék, de van amikor heteken át 12 órázok.


Kiszámithatatlan a kereslet, igy a munkaidő is.

A munkát nagyon szeretem, nem szeretnék mást csinálni.


Na de jöjjön a kérdés:

A szüleim nem adnak nekem pénzt, igy ha szeretnék vásárolni magamnak ruhát, akkor ezt az én pénzemből teszem. (rokonoktól kapott pénz)

Ekkor a szüleim fel vannak háborodva hogy miért vásárolok, ha tudom hogy nekik nincs pénzük, és nemhogy nekik adnám.

Évente kb 150ezret költök el ilyesmire, hangsúlyozom saját pénzből.


Tehát jogos ez a felháborodás?


Illetve 2 éve mikor beszáltam a cégbe teljesen, adtam nekik 500ezer forint tőke injekciót, az addig összespórolt össz pénzemet.


Azóta se adták meg, csak hitegettek.


Ti mit tennétek?



2020. júl. 16. 15:09
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Engem az is nagyon felidegesit hogy tudják hogy nekem nagyon fontos a megjelenés, adok magamra, és ha vásárolok új rzhákat fel vannak háborodva.


Pl karácsonykor vettem magamnak téli kabátot, pár pulcsit, nadrágot, kesztyűt, sált. Kb 60ezret költöttem el, szintén saját pénzből.


És 3 napig nem szóltak hozzám, mert mit képzelek én, nekik nincs pénzük kajára, én meg shoppingolok.


Hozzáteszem tavalyi év folyamán többször is adtam nekik pénzt, 3X 20ezret, 2X10ezret.

És nem akarták visszaadni, többszöri kérésre sem, mert mit követelődzök én, majd ha lesz pénz, akkor úgyis rám költik.

Mert van egy nagy project amiből jól profitálhatnánk, de három éve nincs előrelépés benne.


És egyszer egy ismerős hozott pénzt apumnak, amit én vettem át (100ezret), ebből én elvettem az addigi tartozásokat, 80-at és csak 20-at adtam nekik oda.


Ebből is óriási balhé lett, mert szerintük megloptam őket és pénzéhes vagyok.

2020. júl. 16. 16:27
 12/30 anonim ***** válasza:
91%

Add el a telket,és költözz el.Ha megvoltak nélküled amikor tanultál,akkor most is meglesznek.

Gondolj a saját életedre.Nem dolgozhatsz évekig a szüleidnek ingyen,csak azért hogy nekik jó legyen.Hol marad a te életed? Ök erre nem gondolnak,hogy neked szar ez így?!

2020. júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
39%

"És egyszer egy ismerős hozott pénzt apumnak, amit én vettem át (100ezret), ebből én elvettem az addigi tartozásokat, 80-at és csak 20-at adtam nekik oda.



Ebből is óriási balhé lett, mert szerintük megloptam őket..."


Igazuk volt.

2020. júl. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
98%
Megmagyaráznád miért nem kerestél normális munkahelyet? A te felelősséged lépni a saját érdekedben, nem két év után nyafogni.. Szakmád nincs, tanulni nem akarsz, munkahelyet nem keresel.. mit vársz, ki rendezi majd az életedet helyetted? Igazából kényelmes neked ez a helyzet?
2020. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
19%
Ja, hogy még lopsz is.... Nem azért vagy még anyádék nyakán mert sehova se kellesz?
2020. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
22%

"És egyszer egy ismerős hozott pénzt apumnak, amit én vettem át (100ezret), ebből én elvettem az addigi tartozásokat, 80-at és csak 20-at adtam nekik oda.


Ebből is óriási balhé lett, mert szerintük megloptam őket és pénzéhes vagyok."


Mondjuk e-hez azért nagy pofa kell, hogy pénz lopjál .


"És 3 napig nem szóltak hozzám, mert mit képzelek én, nekik nincs pénzük kajára, én meg shoppingolok."


Ha tényleg olyan a helyzet, hogy kajára alig van pénz akkor valóban jobb lenne a szüleidet segíteni ha már ők tartanak el téged, és így már érthető is, hogy miért nem tudják vissza adni a pénzedet.

2020. júl. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
65%

Komolyan a fejemet fogom a kérdést és egyes válaszokat olvasva.

Belelátsz az otthoni üzletbe, tudod, hogy nem jön a pénz, ennek ellenére a szüleid azt a kicsit ami összejött, rád költik, vesznek neked telket, eltartanak, kapsz lakhatást, és szeretnének neked házat építeni.

Aztán vagy te. 20 évesen egy érettségivel. Tanulni nem akarsz, de még szakmád sincs. Nagyot fogsz koppanni, amikor kiteszed a lábad a munkapiacra.

Ennek ellenére igazuk van a válaszolóknak, keressél másik állást. Ne támaszkodjál tovább a szüleidre!


Az mondjuk nevetséges, hogy évi 150 ezret költesz csak ruhára, úgy, hogy nincs normális kereseted. Nem tudsz a pénzzel bánni és a munkapiaccal sem vagy tisztában.

2020. júl. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
81%
Én a helyedben nem vennék részt a vállalkozásban, a saját "álmaimat" valósítanám meg helyette inkább, és először rendes munkát keresnék, hogy legyen tőkém akár egy saját vállalkozáshoz, ami úgy megy, ahogy én szeretném. Én nem szállnék be egy ilyenbe inkább, főleg ha ilyenek is veled.
2020. júl. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Thispain ***** válasza:
88%
Ha neked jó így a helyzet, figyelmen kívül hagynám a felháborodást.
2020. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%
Milyenek? Hogy a semmiért eltartják?
2020. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!