Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan vagyok...

Szerintetek jogosan vagyok felháborodva?

Figyelt kérdés

Amikor hazaérek a suliból, nincsen kaja otthon. Semmi főtt kaja. Zsemle van és azt eszek. Már elég régóta ez megy. Nem főz itthon senki, amíg én suliba vagyok, és nagyon rossz arra hazajönnöm, hogy nem főzött senki semmit, ezért nincs is rendes főtt kaja, csak zseml vagy kenyér, amire kolbászt és vajat rakok, így csak azt tudok enni.


Elvált szülők gyermeke vagyok(apukámmal élek és a nővéremmel)

Nővérem 23 éves és nálunk lakik, neveli a gyermekét, aki 3 éves.

Viszont ő azt mondta, hogy a gyerek mellett nem tud főzni. Ezt megis értem. Apukám meg dolgozik reggel 8-tol délután 4-ig.


Hétvégén odaszoktam állni segíteni főzni,mert csak akkor ér rá apukám és ő szokott főzni, meg a házi munkába is besegítek.


De hétköznaponként mindig csak 4 zsemlét eszek meg. Azt is a nővérem fizeti ki, mert apum elkölti cigire, meg alkoholra általában.


Sokszor van, hogy kaját sem viszek suliba.


Délutánonként mindig 3 ora körül érek haza. De utánna házit is írok,es megtanulok.Egyedül nem merek bele vágni a főzésbe.


Szerintetek mit tegyek? Kezdjek el én főzni? De az a baj, hogy alapanyag is alig van.


13/l


2017. ápr. 4. 16:04
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam, 2 éves a gyereke.
2017. ápr. 4. 16:05
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Nagyszülők, keresztszülők esetleg akiknél hetente egyszer-kétszer ehetnél főt ételt? Vagy sulimenza?
2017. ápr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
2 éves gyerek mellett miért nem tud főzni? A gyereknek is kellene a főtt kaja. Alapanyagot vegyen apukád vagy a nővéred, és délután dobjatok össze valami egyszerű kaját.
2017. ápr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Sulimenzát nem eszem meg, volt, hogy haza hordtuk egy évig éthordóban, de senki nem ette, az már tényleg borzalmas volt, ezért nem is fizetünk érte.

Nagyszüleim meghaltak édesapám felől.

Anyukám messze lakik, ahogy a keresztszüleim is, és a másik nagyszülők anyukámmal laknak, tehát ők is messze. :/

2017. ápr. 4. 16:17
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Inkább az a helyzet, hogy nincs nálatok otthon kaja. Négy zsömle az kevés egy ekkora gyereknek.

Valószínűleg ezért nem főz a nővéred se. Ekkora gyerek mellett már mindent meg lehet csinálni. (Nekem három van, tudom, miről beszélek.)

2017. ápr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Szia,anno én is hasonló helyzetben voltam, én elkezdtem interneten keresgélni recepteket, főzőshowkat nézni és tv-ben - tv paprika - alapján főzni nekem megfelelő ételeket. Sokat segítettek, ne félj egyedül nekiállni a főzésnek. 25/F
2017. ápr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
Nincs akkor valami olcsóbb kifőzde? Nálunk már napi 600 ért van leves-második, és elég nagy adag is, ketten szoktuk enni.
2017. ápr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%

Sulimenza ?Asszem ,ha a szülő egyedül neveli a gyerekét,akkor ingyenes a kaja.

Vagy csak régen volt ez ?

Te nem tudsz főzni ?Esetleg nővéreddel közösen.Tudsz mikrós sütit is csinálni.

Mi lenne,ha nagy adagot főznétek és elraknátok belőle pár napra ?

Vagy miért nem kérsz kaja pénzt ?Péksüti,vagy valami apróság ?


A zsemle sem rossz,de azért nem kéne mindig azt enni.

Vannak fagyasztott kaják is.Csak bedobod és pár perc alatt kész is.


Próbálok segíteni,de csak ezek jutnak eszembe :/ Bocsi

2017. ápr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A nővérem olyan kaját vesz, ami levan fagyasztva, vagy tényleg egyszerűen elkészíthető, de mire hazaérek már nem marad, mert nem sokat főz, és a párja is eszik, meg ő maga és persze a pici. Nagyon ritka ha marad talán egy héten 1×…
2017. ápr. 4. 16:20
 10/24 anonim ***** válasza:
13%

Neked nincs zsebpénzed ?

Vagy menj el valami olcsóbb étterembe.


Kérd meg nővéredet,hogy főzzön többet.Egy-két adaggal többet csak meg tud csinálni.


Szurkolok :)

2017. ápr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!