Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan vagyok felháborodva?

Jogosan vagyok felháborodva?

Figyelt kérdés

Szüleimnek családi vállalkozásuk van, amiben én is dolgozok.

2 éve fejeztem be a gimit, azóta rendszeresen, de már azelőtt is sokat besegitettem.


Attól függően hogy mennyi munka van, változó a beosztásom.

Van olyan időszak amikor akár több hétig nincs munka, de van hogy egy hónapon át napi 12 óra munka van.

De van hogy több héten át 3-5-8 órát dolgozok, tehát tényleg változó.



Ezért cserébe 2 éven át nem kaptam fizetést.

Jóformán csak eltartanak, kaja-pia-számlák.

Havi 1-2x kapok maximum egy 10ezrest.


E idő alatt rámirattak egy üres telket, kb 1.5milliós értékű, amit a munkámért kapok.


Közben mindig megy az óriási igérgetés, hogyha jól megy a biznisz, akkor majd lassan épitkezünk, épitünk házat nekem a telekre.

Ezt már kb 10 éve szajhózzák.


Eközben a cég hol jól, hol rosszul megy.

Nem a mi hibánkból, de egyszerűen valamikor van kereslet, valamikor még vesztességet is termelünk.


Eközben én nem dolgozok máshol, nem is birnák, hiszen van amikor ugyan akár egy hónapra is ráérnék, de van amikor heteken át 12 órázok.


Kiszámithatatlan a kereslet, igy a munkaidő is.

A munkát nagyon szeretem, nem szeretnék mást csinálni.


Na de jöjjön a kérdés:

A szüleim nem adnak nekem pénzt, igy ha szeretnék vásárolni magamnak ruhát, akkor ezt az én pénzemből teszem. (rokonoktól kapott pénz)

Ekkor a szüleim fel vannak háborodva hogy miért vásárolok, ha tudom hogy nekik nincs pénzük, és nemhogy nekik adnám.

Évente kb 150ezret költök el ilyesmire, hangsúlyozom saját pénzből.


Tehát jogos ez a felháborodás?


Illetve 2 éve mikor beszáltam a cégbe teljesen, adtam nekik 500ezer forint tőke injekciót, az addig összespórolt össz pénzemet.


Azóta se adták meg, csak hitegettek.


Ti mit tennétek?



2020. júl. 16. 15:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
39%
azon a 60 ezres téli ruházkodáson én is csak pilláztam.
2020. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk, ha kajára bincs néha a szüleidneknpénze, el kéne gondolkodni, hogy a vállalkozás 2 év után nem indul be, akkor nem is fog. Ideje lenne mindenkinek más mubka után néznie.
2020. júl. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
66%
"Illetve 2 éve mikor beszáltam a cégbe teljesen, adtam nekik 500ezer forint tőke injekciót, az addig összespórolt össz pénzemet." Aha, és zéró munkából volt fél millád....
2020. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
88%

20 évesen pénzt kapsz a rokonoktól??

Fogod magad, elmész dolgozni máshova. Ja, hogy ehhez kevés az érettségid? Hát, így jártál.

2020. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

7, ócska vállalkozás.

Persze, teljesen hihető, hogy legalább hárman ebben dolgoznak, és közben ételre nem futja a szülőknek.

Én ezt nem hiszem el.

2020. júl. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha nem akarsz tanulni, akkor edd meg, amit főztél. Máshova nem fogsz kelleni nulla képzettségel. Azzal sehova sem fognak felvenni, hogy az a szakmai előéleted, hogy "segítettem anyukámnak".
2020. júl. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

18éves koromig összespóroltam azt az 500ezret, amit a mai napig nem adtak vissza.


Nem 2 éve indult a cég, hanem már 15éve.

Csak a bevételek nagyon ingadozóak, van hogy jól megy, van hogy nem.


Igen, úgy nem futja ételre, hogy anyum elkölti mindig a pénzt, hol méregdrága parfümre, hol a barátnőinek adakozik, hol csak elmegy a legdrágább éttermekbe.


Tehát az valós hogy nekik nincs pénzük néha ételre, más kérdés hogy miért.


Viszont hogy azt várják hogy én adjak az nagyon gáz.

Igy is tartoznak nekem 500ezerrel, illetve idén még adtam nekik már 85ezret, apránként.


Mindig zsarolnak, hogy akkor éhendögl-nk, mert te nem adsz pénzt.


Miközben nekem azt a pénzt a külföldi rokonok küldik, hogy tudjak magamra költeni.

14 éves koromig turkálóból öltöztettek, persze anyum akkor is plázában szórta a pénzt, ezért adják a rokonok.

Illetve szoktam néha fotózást vállalni, és ebből is van pénzem.

De ezt már nagyon nem szeretem csinálni, csak azért a pár ezer forintért csinálom.

2020. júl. 16. 20:54
 28/30 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem ezt a munkaviszonyt. Törvényes? Jàrulékokat, tb- t fizetnek egyàltalàn utànad? Ha nem adnak fizetést, honnan van sajàt pénzed?

Amúgy szerintem rohadtul kihasznàlnak. Add el a telket, keress munkàt és költözz el. A ruhàzkodàs természetes dolog, ha az ember nem akar pucéron vagy szakadt cuccokban jàrni.

2020. júl. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem minden családban működik a közös vállalkozás. Nálatok sem.

Írj önéletrajzot, keress munkát magadnak. A szukeiddel beszéld meg, hogy így nem tudsz élni felnőtt emberként, hogy nem kapsz fizetést a munkadert. Neked is meg kéne tanulni bánni a pénzzel és akár gyűjtögetni az építkezésre vagy másra. Ez nem élet így, ahogy most megy.

Én eleve tanultam volna még érettségi után, mert nem lehet mindent a vallalkozasra alapozni!

Az építkezés egyébként szerintem felejtős, ilyen árak mellett és ilyen kevés szakember esetén nem éri meg. Ráadásul nem megbántásként, de ahol 1,5 milla egy telek, oda nem éri meg építkezni. Azt a pénzt amit beleolsz az új házba, sosem fogod viszont látni, ha nem jó a környék. Már pedig ahol ennyi egy telek, az nem jó környék. Ahol 10-15-20 milla egy építési telek vagy több, ott már valószínű megéri építkezni, mert olyan árak vannak, hogyha eladod a kész házat is pluszosan jössz ki. Sajnálom, de ez van. Én inkább megtartanám oneronek a telek árát és abbol vennék egy házat a környéken akár.

De ehhez fix, bejelentett munka és fizetés kell. A szüleid jól kihasználnak ezek alapján.

2020. júl. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Nem értem nagyon, de írtad hogy változó a munka.

Elmész egy rendes munkahelyre, attól még néha be tudsz segíteni.

Mond a szüleidnek hogy ez nem reális, gondolkozzanak.

2020. aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!