Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni...

Hogyan tudnám megértetni anyámmal, hogy mizofóniás vagyok és ez nem támadás ellene?

Figyelt kérdés

Nagyon egyszerű. mizofóniás vagyok. Ami annyit takar, hogy egyáltalán nem tudom elviselni, ha valaki nyel, rág cuppog a közelemben. Nem csak anyámat, senkit!


Nem tudok senkivel sem együtt enni. Nekem sokkal rosszabb, mint annak akivel nem eszem együtt. Ez az amit anyám nem ért meg. Szerinte én "nem szeretem" őt. Hát kösz. egyből erre kell gondolni.


Valamiért nem érti meg. Nem tartja tiszteletben az én bajomat.

Filmeznénk este, DIREKT szólok neki, hogy előtte vagy utána egyen. Erre mit csinál? közben odajön egy tányér kajával és a fülem mellett kezd el zabálni. Nem tehetek róla! Nekem a legrosszabb. nem élvezhetem a filmet, mert el kellett menjek.


Anyám persze akkor is kiakadt, mert "nem szeretem". Nem tudom vele mit csinálni. mindent mondtam már, hogy megértse, de semmi sem jött be.


2020. júl. 17. 17:13
1 2 3 4
 11/38 gömbicica ***** válasza:
33%

marha nagy problémád van. Mizofónia.

mi xarra nem találnak már ki betegség nevet. Talán még gyógyszerrel is kezelik? Milyen osztályon kaptad ezt a diagnózist?

Feltételezem pszihologusnál.

Vegyél füldugót aztán kizárod a zajt az életedből. Éld a saját belső zajodat. Akkor nem fog zavarni semmi. Ilyen egyszerü.


VAgy el lehet költözni, és akkor olyan milliőt teremtesz magadnak, ahol olyan hang van, amit Te elviselsz.

Neked valamiért komoly mentális problémáid vannak :(

Meg kell próbálj urrá lenni ezen az uri huncutságon, mert az életben még nagyon sok kellemetlen szitu fog érni. Anyud nélkül is.

-bocsánat, ha nem tetszőt irtam-

Kérdésedre a válasz: sehogy. Én inkább abbahagynám a "hisztit".

El kéne küldeni 40 fokba kapálni mindjárt nem volna semmi bajod :( Egyetértek 8-assal.

2020. júl. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
53%
#8/ Nálad a PONT!
2020. júl. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
44%

Bocs, két lehetőség van. Vagy nem eszik, vagy te elhúzol onnan. Nyilván az első nem opció.

Minden szarra kitalálnak már valamit...

Nekem idiogyakofóbiám van

2020. júl. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
62%

gömbicica, milyen tahó vagy. :D Aki 40fokban kapál, az az ember? Aki 40fokban kapál, az hülye.


Kérdező, egyszerű a megoldás, meg kell nézni a ház tulajdonlapján (de talán fejből is tudjátok), hogy kié a ház. Aki a tulajdonos, az a "főnök", ahhoz igazodnak a többiek. Akinek nem tetszik a másik szokása, vagy fóbiája, az elmegy máshova lakni.

2020. júl. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
15%
Egyébként lehet sima recruitment...
2020. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Így hívják és kész. már ez is baj? Ennyi erővel a pókfóbiás is csak hiszti. meg a tériszonyos meg a klausztrofóbiás. hogyne hát mind hiszti. Nem értitek, hogy nem tehetek róla?
2020. júl. 17. 18:33
 17/38 A kérdező kommentje:

Ez egy elismert betegség. Amikor rákérdeztem, hogy mi ez, akkor vagy 30-an írták, hogy mizofónia és hogy sajnálnak, erre meg jöttök és lebasztok, emrt ez csak hiszti. Hát rohadtul nem az!

Sosem beszélek csúnyán anyámmal én mindig tisztelem őt, sosincs az amit én akarok vagy ami nekem jó! Sosem lehet azt elfogadni, hogy nekem éppen valami jó. Vagy valami rossz. Ha rossz akkor rossz és kész!

Anyámra sem erőltetem rá, hogy halat együnk, mert attól meg ő undorodik.

Én el tudom fogadni ,hogy neki rossz. ő ugyenzt miért nem tudja megtenni?

2020. júl. 17. 18:39
 18/38 anonim ***** válasza:
36%

Nem neten kell diagnózist felállítani. Hidd el, hogy sok embert zavarnak bizonyos hangok, de ezt el kell tűrni és megszokni. Ha tényleg ennyire zavar, akkor evésnél füldugót vagy fülhallgatót bedugot és kész. Filmet meg majd külön nézték vagy eltűröd.

Egyébként jó lenne, ha megszoknád, mert nem sokan fognak ezzel foglalkozni a jövőben.Gimiben ha elküldöd a francba az osztálytársadat, azzal hogy zabáljon máshol, akkor lehet kapni fogsz egy nagy pofont vagy csak kiközösítenek.

2020. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
77%
Ha betegség, akkor miért nem fordulsz orvoshoz?????
2020. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

#11

Egyébként igen, szokták néha gyógyszerrel is kezelni. Pszichiátrián egy szobában voltam egy sráccal, akkor dührohamot kapott bizonyos hangoktól (tábla karistolás az osztályteremben, gyerek felállt és a székét bedobta a többiek közé, meg volt hogy ütötte magát miatta). Ő nyugtatót kapott rá.

Egyébként ezért írtam, hogy tűrje el, mert láthatóan javítható az ő helyzete. Nem kap rendes dührohamot és nem okoz fájdalmat se másnak,de magának. Neten szerintem találni rá különböző tippeket, én angol fórumokon keresgélnék, mert Magyarországon sajnos nem kezelik ezt rendesen.

2020. júl. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!