Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni...

Hogyan tudnám megértetni anyámmal, hogy mizofóniás vagyok és ez nem támadás ellene?

Figyelt kérdés

Nagyon egyszerű. mizofóniás vagyok. Ami annyit takar, hogy egyáltalán nem tudom elviselni, ha valaki nyel, rág cuppog a közelemben. Nem csak anyámat, senkit!


Nem tudok senkivel sem együtt enni. Nekem sokkal rosszabb, mint annak akivel nem eszem együtt. Ez az amit anyám nem ért meg. Szerinte én "nem szeretem" őt. Hát kösz. egyből erre kell gondolni.


Valamiért nem érti meg. Nem tartja tiszteletben az én bajomat.

Filmeznénk este, DIREKT szólok neki, hogy előtte vagy utána egyen. Erre mit csinál? közben odajön egy tányér kajával és a fülem mellett kezd el zabálni. Nem tehetek róla! Nekem a legrosszabb. nem élvezhetem a filmet, mert el kellett menjek.


Anyám persze akkor is kiakadt, mert "nem szeretem". Nem tudom vele mit csinálni. mindent mondtam már, hogy megértse, de semmi sem jött be.


2020. júl. 17. 17:13
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
*se másnak, se magának
2020. júl. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom hány éves vagy de ha ilyen stílusban mondod neki talán ezért hiszi azt hogy enm szereted. "DIREKT szólok neki" "okéé. és?" ilyet csak egy lázadó tini ír. Bocs kérdező ezt gondolom pedig én tudom hogy rettentően zavaró mert az én férjem se tudja hogy mennyire zavaró a hangos zene, ami számára jó az nekem elviselhetetlen. Pedig szeretem a zenét, de egyszerűen van egy frekvencia vagy nem is tudom hogy nevezzem ami ki tudna kergetni a világból.

Megpróbálhatnád elmagyarázni neki, mikor mindketten nyugodtak vagytok, nem hisztizve, és használd a légyszives szót mert csodákra képes. Én ezt tettem. Ez nem azt jelenti hogy nem szereted. Mondjuk én se értem hogy anyukád miért nem tud a konyhában enni ha tudja hogy a nappaliban evésből úgyis veszekedés lesz ha te ott vagy. Ha nem megy akkor én se tudok mást mondani csak hogy ez van, szokd meg.

2020. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
24%
Hány éves vagy?
2020. júl. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
78%
Azért az evés elég mindennapos dolog, ha téged az zavar, hogy valaki eszik, azzal se igen tud mit tenni, nem igaz? Nem egyszerűbb a te bajodat kezelni, mint mindenki mással hisztizni, hogy ne egyen előtted? Majd legközelebb azt találod ki, hogy fóbiád van attól, ha az emberek az irányodba néznek, és mindenkit leugatsz akinek a látóterébe kerülsz? Mert a példák, amiket hoztál (klausztrofóbia, tériszony), stb. nem ennyire elviselhetetlen helyzeteket teremtő fóbiák. Mert a tériszonyos csak simán nem megy magasra, a klausztrofóbiás nem megy szűk zárt térbe ha teheti, és akkor nincs gond. De ha a fóbia olyan szinten van, ami már a normális életet zavarja (pl. a klausztrofóbiás egy felhőkarcolóban kap munkát a kétszázadikon, ahova ősellenségével, a lifttel kell felmennia nap nap után), akkor orvoshoz fordul, hogy ezt leküzdhesse, és élhessen normálisan. Azt kell mondanom, ha ez téged ennyire zavar, akkor neked is orvoshoz kell fordulnod, mert nem várhatod el, hogy egy egész világ alkalmazkodjon majd hozzád. Ezzel csak tönkreteszed a saját és anyud életét is. Mert ott a varázsmondatod, hogy "dehát nem tehetek róla". Róla nem, de ellene igen.
2020. júl. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
26%
Te vagy az, kislányom?
2020. júl. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
78%

24-esnél a pont!


kerdező' , mégis mi a célod azzal , hogy párhetente kiírod ugyanezt ide a GYK-ra???

2020. júl. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
63%
Te diagnosztizáltad magad, a barátaid/ismerőseid téged, vagy orvos, pszichológus? Ha ez utóbbi, akkor bízz a kezelésbe, megoldódik! Ha az első kettő, akkor vagy húzzál orvoshoz, vagy hagyd abba a hisztit!
2020. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
24%
Bárcsak az lenne a legnagyobb betegségem, hogy zavar az evés hangja... Itt tart a világ, hogy valakinek ez a legnagyobb gondja. Hát elég szar életed lesz így, ha már most ilyeneken fennakadsz.
2020. júl. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
78%
De nem tehet róla bakker.. Ez egy betegség.. Egyébként nálunk tilos a csámcsogás.. Ha valaki csámcsog (igazából folyton a hugom) arra rá van szólva.. Anyára hallgat (néha) rám nem :D Én a csámcsogástól egyszerűen hányingert kapok és elmegy az étvágyam.. Ti se tegyétek ezt
2020. júl. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
85%

A kérdezőnek nem a csámcsogás a problémája, hanem általánosságban az evés-rágás-nyelés.

Olvasd el a kérdését!


MEgírták többen is, hogy ha ez valóban definiált betegség, akkor kezeltesse magát!

2020. júl. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!