Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Középkategóriájú családban...

Középkategóriájú családban átlagos zsebpénz gyermeknek?

Figyelt kérdés

12 éves, 15 éves, 19 éves

Kaja lakhatás az van amúgy is.


Tehát ruhákra, magáncikkekre, félretenni stb.


Nem, nem fogjuk kiboszni a 19 évest bányába mint ahogy más proletár magyar családoknál szokás, vagy elküldeni gyárba..


köszönöm


2020. júl. 20. 12:46
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 161/163 anonim ***** válasza:
50%
Adnék mindegyiknek 5000-et, amit félre kell tennie, azon felül meg, amennyi belefér barátokkal szórakozásra havonta.
2022. ápr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/163 anonim ***** válasza:
100%

En havi 5ezret kaptam(a jo tanulmanyert, de gondolom anelkul is odaadták volna, csak ez motivált is)ebbol olyanokat vettem mint pl. apróságok, koromlakk, ékszer stb ami nem létszükséglet, csak meglattam es meg akartam venni. Ezen kivul ha elmentem valahova, mozi, vagy baratomhoz akkor kaptam par ezret, amibol tudtam a programot/kajat fizetni. Ez 18 eves koromig igy volt, azóta diakmunkazok es egyetemre jarok,igy az 5ezrest mar nem kapom, a tobbit azóta is ok alljak(kaja,kisebb programok,”lakhatás”) persze nyilvan enis ki tudnam fizetni, de nem az a céljuk hogy kisemmizzék a kis diakmunkas penzem, hanem h tudjak félretenni, vagy egyeb nem fontos dolgokat venni. Halas vagyok amiert ilyenek, ez pont az aranyközépút szerintem. Ha elvennek a penzem, semmim nem maradna. Persze akik rossz anyagi körülmények között vannak, azoknál megertem h minden forint szamit, de akik megtehetik, es megis elkérik a gyerektől a rezsi arat pl az szamomra nagyon fura. 🙁

20l

2022. ápr. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/163 anonim ***** válasza:
44%

Erre a kérdésre nemigen lehet válaszolni, mivel a ruházkodás is benne kéne legyen a zsebpénzben. Arra meg mindenhol nagyon más összeget költenek. Hiába telne sok, minőségi ruhára is egy középkategóriájú családban, ha egyszer az a szokás valahol, hogy nem illik rá sokat költeni, vagy lehet bőven ruhája az embernek, de mind csak olcsó ruhák, akkor a még otthon élő gyerek nem fogja ennek az ellenkezőjét csinálni, mert akkor csúnyán néznének rá a szüleik.

Fodrász, piperecikkek kijönnek háromhavonta egy 15 000-ből, de csak télen, nyáron hozzájön a fényvédő, naptej. Akkor ennek majdnem duplája is lehet. Ha a 19 éves melíroztatni, szőkíteni szeretné a haját fodrásszal, és miért ne, hiszen egy középkategóriájú családban ez is megengedhető anyagilag, akkor akár 30 000 is kellhet három hónapra. Vagy nyáron 40-45 000/3 hónap.

19 évesnek, ha lány, már kellhet szexi fehérnemű, minden hónapban beújítani pár darabbal, az egy vagyon. (vagyon, de csak a szegényebbeknek) Na, de középkategóriájú családban belefér a költségvetésbe, kérdés, hajlandóek-e a szülők ezt is belekalkulálni.

Ruhák - 30 000-100 000-ig per hónap, bármi lehet ebben a sávban.

2022. ápr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!