Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Középkategóriájú családban...

Középkategóriájú családban átlagos zsebpénz gyermeknek?

Figyelt kérdés

12 éves, 15 éves, 19 éves

Kaja lakhatás az van amúgy is.


Tehát ruhákra, magáncikkekre, félretenni stb.


Nem, nem fogjuk kiboszni a 19 évest bányába mint ahogy más proletár magyar családoknál szokás, vagy elküldeni gyárba..


köszönöm


2020. júl. 20. 12:46
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/163 anonim ***** válasza:
10%

Amúgy pont azok a szülők szokták elkénnyeztetni a gyereket, akik korábban komoly ideológiákkal nyugtatták maguk, hogy miért nem kell annyi pénzt adni a gyereknek. Közülük azok a leginkább aki, ideologiával nyugtatták maguk, mert nem tehették meg, hogy kellően támogassák a gyerekük.


Tudom a szülőknek is jelemzően nagyon rossz, ha nem tudják normálisan támogatni a gyerekük anyagilag is.


Amúgy azok a gyerekek akik nélküztek fiatalon, sokszor amíg meg nem házasodnak, tényleg túlzásba visszik a drága dolgok összevásárlását.

Aki meg mindig drága dolgokban járt fiatalon, képes harmad-negyed annyiért új autót is venni, mint amennyiért simmán megtehetné. Nem kell kompenzálnia a fiatalkori, főleg kamaszkori negatív ingereket.

2020. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/163 anonim ***** válasza:
11%
10000000 Ft havonta. Orbán Viktor vagyok. 😋
2020. júl. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/163 anonim ***** válasza:
87%
Kompenzálni azoknak kell majd, akik egyáltalán nem kaptak zsebpénzt, meg akik egészségtelenül sok pénzt kaptak (de rendszertelen jelleggel, tehát bármikor, amikor szóltak, hogy kell nekik) - mert ők azok, akiknek esélyük se volt rá, hogy megtanuljanak a pénzzel bánni, a helyén kezelni, beosztani, hogy megtanulják és megtapasztalják(!), hogy milyen az, amikor össze kell húzni a nadrágszíjat a hét vagy hónap végén, ha kifutottak a zsebpénzből, és hogy attól, hogy most megkapták az egész havit, nem szabad egyik napról a másikra elverni, mert tényleg csak a következő hónapban jön a következő adag zsebpénz, nem hamarabb (akkor sem, ha amúgy megengedhetnék maguknak a szülők anyagilag, hogy hamarabb, vagy akár többet adjanak).
2020. júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/163 anonim ***** válasza:
81%

#93 Igen sokan hónapról-hónapra élnek. Ez nagyon szomorú. Az ilyen család gyerekei sérülnek, mert nem tudják felvenni a versenyt, de még a látszatát sem a jólétnek, a gazdagok gyerekeivel szemben akik a terméket max. rendeltetés szerint használják.

Szegény gyerek meg fiatal fenőttként képes lesz évekig a teljes fizetését ruhára, és már jó ideje mobiltelefonra költeni.

Gazdag gyerek meg kinővi jelemzően a kamaszkorával együtt a tékozlást, és túl költekezést.

2020. júl. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/163 anonim ***** válasza:
87%
A kérdésedre válaszolva én soha nem kaptam zsebpénzt egészen mostanáig. Amig általános suliba jártam mindig úgy volt, ha kellett valamire pénz anyuék tól kértem, persze megmondtam, hogy mire is kellene. Sok esetben volt, hogy anyukám nem adott, mert hülyeségnek találta, amivel mostani véleményem szerint egyet is értek. Idén viszont középiskolás lettem, és koliba költöztem. A buszárat levonva 4000 forintot szoktam kapni hetente, ebből veszek magamnak uzsonnát, illetve tisztálkodási szereket ha elfogynak. Általában ebből a pénzből csak 3000 költök el, viszont megesik, hogy többet, például ha ruhát veszek magamnak.
2020. júl. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/163 anonim ***** válasza:
0%

#95 Zöld pipát nyomtam.


De a kérdező, a középosztálybeli családokra kérdezet. Azért látsz sok off-ot. Mert Magyarországon a családok ~2-3%-a csak középosztálybeli. Nagyon gazdag család is jóval több van, mint középosztálybeli.


Egészséges társadalomban, min. 60% középosztálybeli.

2020. júl. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/163 anonim ***** válasza:
26%

Csaladunkbol ket pelda:

4000 ft/ho a mar egyetemsitanak is egeszen addig amig tanult es be nem fejezte az egyetemet. Kozepiskolas kortol kapott zsebpenzt es elsore, ha jol emlekszem alig 1000 ft-ot/havonta. 16 eves koratol mar igenis az elejen zavarasra, de kesobb onkent es dalolva ment nyaranta par hetre diakmunkazni, ami alatt egesz jo kis penzeket osszeszedett. Amugy otthon mindent fizettek neki (ruha/etel/telefon/tomegkozlekedes es ha olyanra kert es epp volt penz ra akkor mozi/szinhaz is baratnokkel). Termeszetesen szulinapra/karacsonyra meg kapott ajandekot vagy ha tudtak mire gyujt, akkor abba adtak bele penzt a rokonok tetszes szerint amennyit gondoltak.


(Hozzatennem az en proli csaladomban a diakmunkara kuldes kozepiskolas kortol nem kocsogsegbol tortenik, hanem hogy tapasztalatot szerezzunk es tobbek kozott lassuk talan annyira nem is rossz tanulni se, hogyha nem jon be a mekis vagy csomagolos munka stb. )


Masik pelda: kozepsulis 16 evesnek 6000/havi zsebpenz mikozben telefon/berlet/minden ruha/hobbi/sport/tomegkozlekedes fizetve volt szulok altal. Rengetet ajandekot kapott, ha valamit kiejtett a szajan azt megkapta. Szzlinapra/karacsonyra draga ajandekok.

Na itt a 6000/ho zsebpenz bar arra lett kitalalva hogy az extrakra, meg gyujtson, es mehessen baratokkal draga kavezoba, gyorsetterembe, moziba...hat megiscsak alkoholra kezdett elmenni aztan kocsmazasra (jo persze ha nem prolieknal szabad 16-17 evesen biliard mellett shotozni vagy hazibuliba minosegi bort vagy tomenyet illik vinni, akkor a 6000 ftbol ezt jol lehet finanszirozni...) tehat ha mindent megkap egy gyerek amugy is, akkor kies hazankban jobb ha minel kevesebbet adsz a gyerekeidnek mert drogot is lehet mar venni par ezerert es a pia se olyan nagyon draga es fenyesnappal reggel mar az abcben a 16 evesnek adnak el alkoholt es a dohanyboltban is sok helyen kiszolgaljak oket, igy felo a gyereked nagy jodolgaban karos es tiltott szerekre mehet

2020. júl. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/163 anonim ***** válasza:
42%

#97 Napi kétszáz Forint mire elég??? Ezt tuti elissza.


Vagy csak négy hétvége van, 1500 Forintból milyen hétvégi programokat finanszíroz?

Mozi? Nem. Milyen belépőre elég ez? Jelemzően csak az ingyenesre.



Ok, nem telik többre.


De ne ideologizáljuk meg.


Amúgy diákmunkásokkal sokszor hallottam, hogy főnök úgy beszélt. Hogy majdem én léptem a szájába. Pedig eddig harom főnököm volt összesen. Amúgy magamnak dolgoztam. Vagy egy-egy cégem, más cégeknek.

2020. júl. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/163 anonim ***** válasza:
64%

83 vagyok.


Igen, 1000 ft a költőpénz. Én mellé pluszba még iyen haburgerezésekre is adnék.



És persze, nyilván az alap cipő a törvényi kötelesség, de én nem engedném, hogy olyanok vállaljanak gyereket, akinek nem telik normálisra.

Akinek volt már a lábán olcsó cipő meg drága, az tudja, hogy miről beszélek.

2020. júl. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/163 anonim ***** válasza:
79%

"Magyarországon a családok ~2-3%-a csak középosztálybeli. Nagyon gazdag család is jóval több van, mint középosztálybeli."

Ezeket honnan veszed?

2020. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!