Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Középkategóriájú családban...

Középkategóriájú családban átlagos zsebpénz gyermeknek?

Figyelt kérdés

12 éves, 15 éves, 19 éves

Kaja lakhatás az van amúgy is.


Tehát ruhákra, magáncikkekre, félretenni stb.


Nem, nem fogjuk kiboszni a 19 évest bányába mint ahogy más proletár magyar családoknál szokás, vagy elküldeni gyárba..


köszönöm


2020. júl. 20. 12:46
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/163 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a kisebbeknek ugyanannyit vagy max. 500- 1000 ft. Eltéréssel kéne zsebpénzt kapni. Nem értem, egy 12 évesnek mért kéne 0 ft., a 15 nek meg 10 000 ft. Mindegyik iskolás, nem is nagy a korkülönbség, igények. Ha abból kell kispórolni a pénzt akkor havi 5000 ft. ideális igazából. Ha csak 2 évig tart ki a telefonja, akkor is összegyűlik azalatt nekik 120 000 ft. És nyilván nem kell ilyen drágát venniük. Van 80 000 ért is nagyon jó telefon, sőt az alatt is. Tehát marad meg nekik még költeni valóra is. Ez elég, ha ruhákat sportot, különórákat fizetsz nekik. Mert ha most minden hpapban költenek 1000 ft- ír szórakozásra, akkor is 96 ezer marad a telefonra 2 év alatt.


A nagynak 10- 15 000 ft -/-ot adnék.

2020. júl. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/163 anonim ***** válasza:
81%

"Nem kapok fix pénzt bizonyos időközönként. ... Pénzt csak születésnapra, névnapra vagy karácsonykor szoktam kapni. Nem lenne pofám ezeken felül még több pénzt kérni tőlük."

A zsebpénz nem arról szól, hogy "van-e pofája" a gyereknek pénzt kérni, hanem arról, hogy ad-e a szülő a gyereknek esélyt arra, hogy megtanulja beosztani, okosan használni a pénzt. Szerintem jobban jár az, aki saját maga kell, hogy gondoskodjon arról tizenévesen, hogy pl. pótolja az elhagyott, tönkretett írószereit, ruháit, stb. Eleve azt is jobban megtanulja így, hogy vigyázzon a dolgaira, és ha elhagyja, igenis fektessen bele energiát, hogy újra előkerítse, ha meg újat kell vennie, gondolja meg jól, hogy mennyit is érdemes kiadni egy golyóstollra vagy sapkára. (Minden évben halomban állnak a sulinkban az elhagyott cuccok, és alig-alig van diák, aki jön, és keresi, aki kérdezi, hogy nem találtunk-e X teremben Y tárgyat, amit ő felejtett ott. Teli tolltartók márkásabbnál márkásabb tollakkal, ceruzákkal, vadiúj pulóverek, minden, amit akartok.)

2020. júl. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/163 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem kortól függetlenül egyformán kell adni.


Én mindnek adnék napi 1000 ftot, költse arra, amire akarja. Viszont ebből a pénzből neki semmit nem kell megvennie, mert szerintem a cipő, a kaja, a ruha ez mind mind a szülő dolga. Mondjuk nem csak szerintem, hanem a törvények szerint is.


Aztán kinek mennyire bírja a pénztárcája. Én akkor vállaltam gyereket, amikor már bírta a normál ellátást plusz a normális gyerek/kamasz igényeket, mint néha üdítő, pizza, szülinapi zsúr, szép ruha, szép ékszer, jogosítvány, autó,egyetem, albérlet.


Szerintem másoknak is így kéne.

2020. júl. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/163 anonim ***** válasza:
55%
#83 amit a szülő ad neki azzal biztosítja az ellátását. napi 1000 ft.- ból szerintem a cipő, ruha az a gyerek dolga havi 30 000 ft. persze a kaját így is biztosítsa a szülő.
2020. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/163 anonim ***** válasza:
15%
#84 Havi 30-31 ezret költő pénznek írta a #83-as. A ruhára adott pénz más.
2020. júl. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/163 anonim válasza:
13%

Elég furcsának találom hogy a 12 éves gyerekeknek is pénzt adnak.

Szerintem a gyereket nem igazán kell ellátni pénzel mert megkaphat minden lukszuscikket magának.

Házimunkáért szerintem nem kell a gyereknek fizetni mert akkor csak pénzért lenne mindenre hajlandó.

Oskolai jegyekért sem kell fizetni nekik mert az meg már stresszes és szintén csak pénzért tanulna (ez akkor igaz ha le is vonnak a pénzből a rossz jegyek miatt)

Idősebben lehet szerintem minden hónapban egy kis támogatás (anyagi hejzettől függ.

Ha kicsi a kereslet 3000-4000 (+lukszuscikkek)ha nagyobb akkor 5000-8000 per hó (+lukszuscikkek).

Ha már idősebb is kaphat pénzt viszont jobb ha elmegy diákmunkásnak vagy árufeltöltőnek (a pénz gondolom sok segítség lenne számára például ha tanul valahol).

2020. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/163 anonim ***** válasza:
64%

"a cipő, a kaja, a ruha ez mind mind a szülő dolga. Mondjuk nem csak szerintem, hanem a törvények szerint is."

Egy alapcipő árát a szülő dolga megteremteni olyan időközönként, ahogy kinövi, elhordja. De ha neki csak a háromszor olyan drága felel meg, mert az a divatos, vagy két hét után elhagyja, mert rendetlen, ezt nem dolga a szülőnek finanszírozni, sőt, akkor teszi jól, ha nem támogatja ebben azzal, hogy mindent simán kifizet neki. Persze, ha elhagyta és sürgősen kell neki egy pár pl. tornacipő, akkor vegye meg a szülő a következőt - de akkor a következő adag zsebpénzeiből vonja is le az árát, hogy arra nevelje, máskor sokkal jobban figyeljen oda a dolgaira.

2020. júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/163 anonim ***** válasza:
66%

"a gyereket nem igazán kell ellátni pénzel mert megkaphat minden lukszuscikket magának ..."

Igen? Honnan? Nem minden családban alap a luxuscikk minden gyereknek. Még szép.

"Ha kicsi a kereslet 3000-4000 (+lukszuscikkek)ha nagyobb akkor 5000-8000 per hó (+lukszuscikkek)."

Mi ez a luxuscikkmánia nálatok?


"Házimunkáért szerintem nem kell a gyereknek fizetni mert akkor csak pénzért lenne mindenre hajlandó. Oskolai jegyekért sem kell fizetni nekik"

Ezzel egyetértek. Házimunkát azért végezzen, mert belátja, hogy az az egész család dolga, ha szép, tiszta környezetben akarnak élni otthon. A tanulás meg megint más. (Hogy mennyire jók a jegyei, az eleve a szülőn is múlik, hiszen ha túl erős suliba küldte, akkor eleve esélytelen a gyerek éveken át, sok ilyet látok.)


"Idősebben lehet szerintem minden hónapban egy kis támogatás"

A zsebpénz nem támogatás. Eszköz ahhoz, hogy megtanuljon bánni a pénzzel.

2020. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/163 anonim válasza:
77%

88


Rosszul fogalmaztam bocsánat az alapcuccokat értettem alatta mint a ruhák szórakozás (telefon) kaja pija

2020. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/163 anonim ***** válasza:
68%

Én azt hittem a prémium telefont, mint iPhone. ;)

Sokan azt mondják túlozva luxus cikknek.

2020. júl. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!