Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Középkategóriájú családban...

Középkategóriájú családban átlagos zsebpénz gyermeknek?

Figyelt kérdés

12 éves, 15 éves, 19 éves

Kaja lakhatás az van amúgy is.


Tehát ruhákra, magáncikkekre, félretenni stb.


Nem, nem fogjuk kiboszni a 19 évest bányába mint ahogy más proletár magyar családoknál szokás, vagy elküldeni gyárba..


köszönöm


2020. júl. 20. 12:46
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/163 anonim ***** válasza:
87%

Én egyetemig nem kaptam beosztott zsebpénzt. A rendszeres alap szükségleteimet pl. kaja, ruházkodás, telefon, bérlet, iskolai költségek stb. a szüleim fizették, illetve ők állták a jogosítványt, nyelvtanfolyamot stb., tehát az ilyen alkalmi plusz dolgokat. Ha valamire ezeken felül szükségem volt, mondjuk el akartunk menni barátokkal valahová (pl. fagyi, pizza, mozi és hasonlók) vagy valami megtetszett, ki szerettem volna próbálni (pl. hobbi, könyv stb.) akkor szóltam, megbeszéltük és megvették nekem vagy odaadták rá a pénzt. Nekem ez teljesen megfelelt, nem volt szükségem ennél többre, nem voltak nagy igényeim és én nem éreztem kellemetlennek sem, hogy szólnom kell a szüleimnek. Volt kvázi saját pénzem, amit ünnepekre kaptam és összegyűjtöttem, de azt így el is tudtam tenni. Mikor elkezdtem az egyetemet akkor ezt a "kéregetős-megbeszélős" rendszert váltotta fel a zsebpénz. Én heti 5000-8000 forintot kaptam és ebből költöttem ilyesmire. Nekem ez bőven elég volt, mert alap szükségletekre ugye nem kellett ebből költeném és nem vagyok túl költekezős fajta (szóval nincsenek költséges hobbijaim vagy nem járok bulizni, és tényleg csak ilyen egyszer-egyszer megvettem egy könyvet, elmentünk kávézni, beültem valahová enni, kirándultunk egyet stb. szinten költöttem belőle). Tehát azt meg tudtam belőle venni, amit szerettem volna és sokszor még maradt is belőle.

Szerintem ezt úgy érdemes kiokoskodni, hogy fel kell mérni mire van a gyereknek szüksége és igénye, szülőként mennyit engedhet meg magának az ember és mit tart észszerűnek, majd ezt a kettőt össze kell vetni.

2020. júl. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/163 anonim ***** válasza:
87%
Én soha nem kaptam zsebpénzt még. A nővérem se. Ő most lesz másodéves az egyetemen és minden héten legtöbbször 5 ezer ft -ot az ételekre egyéb alapvető költségekre, de a bulikat, egyebeket a saját zsebpénzéből fizetett, vagyis amit ő keresett amikor hazajött általában 1 napot dolgozott. Amúgy neki már a ruháit is magának kell megvenni , mert rengeteg szép ruhája van , már nem nöl, de mégis sokszor akar új ruhát. Mivel van több 100 ezer ft- ja megteheti. Nekem pedig mindent fizet anyukám. Kivéve ha a barátnőmnek kell venni ajándékot, azt nem csak ha nála van pénz nálam nincs mert csak úgy meglátunk valamit nem kéri vissza. Amigy meg nekem a nagyszüleim születés- névnapi ajándékaiból illetve egyéb ünnepi ajándékokból van zsebpénzem
2020. júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/163 anonim ***** válasza:
18%
12 évesnek nem adnék zsebpénzt,a nagyobbaknak 10 ezret havonta.
2020. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/163 anonim ***** válasza:
74%

Álítól 600 ezres fizetése van a két szülőknek együtt, és Gödön élnek. Visszont Írországból haza jöve ez igen jó. Visszont friss mind két munkahely.


Amúgy Budán sok szülőről tudtam, hogy egyedül többet keres. Természetesen jellemzően a vagyonosodásból és kiadásokból.

2020. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/163 anonim ***** válasza:
59%
Nem kapok fix pénzt bizonyos időközönként. Szüleim fizetik a ruháimat, tanév alatt az írószereket, bérletet, menzát. Ha jól sikerül valami, például egy verseny, évvégi bizonyítvány stb. akkor szoktam kapni kisebb-nagyobb ajándékokat, de azoknak inkább eszmei értéke van. Pénzt csak születésnapra, névnapra vagy karácsonykor szoktam kapni. Nem lenne pofám ezeken felül még több pénzt kérni tőlük.
2020. júl. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/163 anonim ***** válasza:
82%
Úgy mint zsebpénzt viszonylag keveset (5000) adok a 13 évesemnek. Viszont ha az átlagos "gyerekmunkákon" (kutya-macska etetés, virágöntözés, stb), csinál valamit, mondjuk kitakarítja a kocsit, füvet nyír, meg ilyesmi, ami nem az ő dolga lenne azt megfizetem neki.
2020. júl. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/163 anonim ***** válasza:
10%
250 ezret kaptam havonta.
2020. júl. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/163 A kérdező kommentje:

Eurós országban nyilván többet adtunk nekik, viszont ott jóval drágább is minden.


Azt elfelejtettem mondani, hogy a pénzből kéne kispórolják maguknak a telefont - ami véleményem szerint kb 2-3 évig tart.

Jogosítványa már van a nagyfiamnak, néha használhatja az anyjáét, viszont egyetemre BKV-val fog járni.

2020. júl. 21. 12:39
 79/163 anonim ***** válasza:
10%

#78

Már nagyon sokadik ellentmondás van a sztoridban. Ne égesd magad.

2020. júl. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/163 anonim ***** válasza:
21%
A kissebbeknek 1000 forint, a nagynak meg 0.. dolgozzon 19 évesen. Téma lezárva.
2020. júl. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!