Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normalis, ha a szuleim csak...

Normalis, ha a szuleim csak delutan hatig engednek el 16 eves lanykent?

Figyelt kérdés
2020. aug. 21. 23:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
33%

Igen, hisz ha bármi történik veled, azaz ő felelősségük.

Kérdés kikkel mennél meddig és hova.

Sok tényezőtől függ ez a kérdés.

2020. aug. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nyáron egyáltalán nem oké. Gondolom barátaid is tovább lehetnek kint. Egy 8 de akár 9 óra is simán beleférne.
2020. aug. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%

En 16 evesen mar hajnalig buliztam a diszkoban. Miert? Mert a szuleim is voltak tinik es tuleltek! A tiltas, tulzott szigor csak ront a helyzeten!


Egyetlen kikotesuk az volt, hogy ha reggel 5 orara igertem,hogy hazaerek, akkor addigra otthon kellett lennem. Ehhez tartottam magam,igy nem volt gond. Illetve tudniuk kellett, hogy pontosan kikkel vagyok.


16 evesen azert kaphatnak hosszabb kimenot! Probald lassan kitolni ezt az idopontot. Eleinte 1 majd 2 ora stb.

2020. aug. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
89%
És mivel indokolják?
2020. aug. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes...én addig lehetek ameddig csak akarok.És az se baj ha este nem megyek haza(igaz én faluban lakok)
2020. aug. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%

Ez elég hülyeség. Mármint.. oké én is félteném a lányom ha lenne, de az életét védjem az által hogy nem hagyom élni? :) Szerintem 16 évesen elengedhetnének 8 ig, addig kb világos van egyébként is, akár 22 ig is ha ismerik a társaságot akivel vagy és mondjuk van aki hazakísér. Nyilván sok múlik azon hogy hol is vagy, hol is laksz és milyen részen kell átjönnöd hogy hazajuss.


De szerintem itt túlzásba esnek. 24/F

2020. aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
89%
Elég gáz. Mi az, ami 17-kor nem történhet meg veled, de 19-kor igen? Talán erre kérdezz rá.
2020. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nincs rendben. A 12 éves lányom is elmehet a barátnőjével és sötétedésig kell hazaérnie. Biciklivel mennek, Balaton partján egy kis faluban
2020. aug. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
21%
Nagy városban lakok. Annak idején 9ig engedtek el szórakozni. Akkor nagyon rossz volt. Utana egyre tobb idejig pl éjfél,2 óra. Megbeszéltük egy időpontot és akkorra otthon kellett lennem. Az édesanyám nagyon szigorú volt ilyen téren velem, amit akkor nem értettem mert úgysem történik velem semmi baj. Mára már értem, hogy miért. Azóta már jó sok év eltelt. Le sem írom mennyi mert rosszul is lennék :) de a szigorúsága miatt tartok ott ahol tartok. Fiatalon lettem anya (25) voltam. Majd egyedülálló anya. De olyan jo alapot kaptam amelyhez az is hozzá jarult, hogy nem volt reggelig tarto buli vagy a barátnőknel alvás, hogy egyedül alapoztam meg az életem 1 ev alatt csecsemovel az oldalamon.
2020. aug. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Attol fugg elottemit csinalsz. Ha reggel 8-tol 6-ig barmerre csatangolhatsz es ok hazaernek munkabol 5-6-ra es ez az elvarashogy te is addigra legy otthon, akkor jogos.

Nekem regen gyerekkent es amig nem mentem egyetemre minden nap este 7-reotthon kellett legyek. Ez alol kivetel ha valami baratnohoz ottalvosra mentem vagy rokonnal aludtm vagy voot konkret program mozi es tudtak meddsig tart.


Lassan majd engednek tovabb is, ezen ne aggodj. Most biztos feltenek vagy mas oka van ennek. Elkezdheted kiharcolni magadnak, hogy de szombaton atmennek a Katihoz es mivel naluk 7kor van vacsora 8kor jonnek haza. Vagy penteken hazibuli van Editnel es mivel 6kor kezdodik en 8ig maradnek. Cserebe...cserebe meg beszeljetek meg valmit ha elengednek, megbiznak benne akkor elotte ezt vagy zt bizzak rad, vagy 3 napig hazaersz 5-ig. Valami kompromisszumot el lehet kezdeni kialakitani.

2020. aug. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!