Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párommal egy kasszán vagyunk...

A párommal egy kasszán vagyunk, jogosan szólok bele mit vesz a gyerekének?

Figyelt kérdés
Eleve neki több a havi kiadása a gyerektartás miatt, plusz sokszor megveszi a 20ezer ftos Barbiet a gyereknek mert kihisztizi. Az nem zavar, hogy ha fontos dolgokat vesz neki, pl ami az iskolához kell, de azért szerintem ilyen felesleges dolgokra nem kellene szórni a pénzt
2020. szept. 9. 19:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
98%

"De a külön kassza ezt akkor sem oldja meg. Közösen fizetjük a rezsit, esküvőre gyűjtünk, a konyhára is együtt vásárolunk. Most én azzal hol leszek beljebb ha én veszek még mindent a fizetésemből ő meg elkölti az övét a gyerekre?"


a külön kassza azt jelenti, hogy a közös kiadásokat 50-50%-ban fizetitek pl rezsi, albérleti díj, kaja, stb

a maradék zséteket pedig arra költitek, amire akarjátok

2020. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
95%
Lehetne ám ugy is ez a “kulon kassza” dolog, hogy mindent feleztek, ami kotelezo, tehat alberletet, szamlakat, kajat, megtakaritast. Ha ez megvan, akkor a fizutokbol fennmarado osszegbol meg mindenki arra kolt, amire akar. Szerintem ez jo megoldas lenne ebben az esetben. Nem ertem miert kellene neked mindent venni, elfelezitek amit kell es kesz.
2020. szept. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
89%
...Beszéld meg vele a problémát.Szerintem nem mondtad neki.Ha nem tudjátok ezeket megbeszélni,később ilyenekből még nagyobb gondjaitok is lehetnek.Legközelebb majd másra is kivesz a pénzből...
2020. szept. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim válasza:
82%

Nem szeretnelek lebeszelni semmirol, de szerintem ez rosszabb lesz. Mivel ha Nektek is fog szuletni babatok ami nem kizart, igy majd 2 gyereknek kell vennie ajandekot,es ne feledd mind a ketto az ove. Neked ezt el kell fogadnod a ferjeddel egyutt. Szereti a kislanyat ez igy normalis. Persze ha nem engedhetitek meg magatoknak, akkor beszelj vele. Gondolom ezeket a dragabb ajandekokat nem minden heten veszitek a kislanynak,es biztosan mar regota mondogatta neki.

Lehet a volegenyednek rosszul is esik,hogy ezt felhoztad mivel valoszinu ezzel potolja az elmulasztott idot a kislanyaval.

Magyarul hianyzik neki szereti es lelkiismeretfurdalasa van....

Szoval ha mar most ez igy zavar jobb ha felbontod az eljegyzest es olyan ferfit keresel akinek nincs masik gyereke.

Mert a kislanynak is nehezebb lesz...pl ha nalatok lesz hetvegen es latja hogy a ti babatok el van halmozva mindennel beleertve az idealis boldog csaladot akkor ennek nem lesz jo vege. Neki erezni kell a Te szeretetedet is...

Sajnalom....

2020. szept. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
86%
Én is a külön kasszát javasolom, vagy esetleg eljátszhatnád egy hónapon keresztül azt, hogy amennyit feleslegesen költ a gyerekre, pl drága játékok, mert mondjuk egy fagyi, vagy egy állatkerti séta azért még beleférhet, azt az összeget te is külön rakod magadnak. Csak hogy lássa, mennyi megy el így a kettőtök pénzéből.
2020. szept. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
18%

Ha tartós kapcsolatban gondolkodsz, el ne kezdd a külön kasszát! Mit fogsz csinálni, ha gyereketek születik, és te csak az anyasági ellátásokat kapod? A párod megy nyaralni a Bahamákra, te meg a gyerek(ek)kel, esetleg eljutsz egy Erzsébet-táborba? Nem fogod tudnifizetni a drága nyaralás rád eső részét, de a gyerekek költségének a felét sem.

Senki nem fogja kifizetni neked, hogy abban az időben, míg a család dolgait intézed, nem túlórázol/maradsz bent csak úgy egy sürgős munka miatt/nem mész el egy továbbképzésrestb. és ezek miatt lassabban léphetsz előre a ranglétrán. Mivel kevesebbet keresel, célszerű lez, hogy te maradj otthon, ha beteg a gyerek, amiatt visznont apozíciód tovább romlik a munkahelyeden. ezzel persze együtt lehet élni, de nem akkor ha a partner ezután elkezdi a családi költségvetést felezgetni, és a saját pénzét emlegetni.

Beszéljétek meg, hogy a közös pénzből mire mennyit tudtk költeni, és ebből keretből gazdálkodjon a párod. Ha ez nem megy, nagyon gondold meg a további lépéseidet. A kislány igényei nem fognak csökkenni, sőt. Hisze azt tapasztalja, hogy aki őt szereti, az elhalmozza tárgyakkal.

2020. szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
27%

Egyenlőre igazad van, de mi lesz később? El kell fogadnod, hogy mindenből dupláznia kell.

A közösnek ha vesztek valamit, a nagynak is kell.

Illetve ha most nem veheti meg a 20ezres barbie-t a nagynak, majd a közösnek sem fogjátok? Mert valljuk nem lenne fair a naggyal szemben,

Nem mondom, hogy szórni kell a pénzt, de csak olyan ért szólj, hogy ne vegyen meg, amit akkor később a közösnek sem vehettek.

2020. szept. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem nem jogos a problémád.

Mi is közös kasszan vagyunk, én múlt hónapban vettem 300e-ert egy laptopot, mert kellett. Nem beszéltem vele meg, kijelentettem és elmentem megvenni.

Barátom is ugyanez.

És sohasem volt köztünk vita emiatt, mindig addig nyujtozkodunk, amíg a takaronk ér, de azon belül sosem szóltunk be emiatt a másiknak. Ez csak pénz, azért dolgozunk, hogyha pl a lanyunknak egy 20ezres barbiet meg akarunk venni, akkor ahhoz ne a másiktól kelljen engedélyt kerni, hanem fogjuk magunkat és megvegyuk.


Szerintem, ha nálatok nem működik zökkenőmentesen a közös kassza, akkor simán ne csináljátok.

Bár én nem tudnám elképzelni, hogy milyen egy házasság pl. külön kasszán.

Minden hónapban osztogatni hogy te ennyit fizetsz én meg annyit? Szerintem egy ilyen kapcsolatban minden közös, nincs enyém és tiéd.


De persze kinek mi válik be. Viszont parodnak O a lánya, aki mindig prioritást fog élvezni és mindig többet fog rá költeni, mint saját magára is (átlagos esetben).


Ha már most ilyen gondok vannak, necces a közös gyerek gondolata is,nem? Vagy ez hogy lesz? Azért mert pelenka kell a te gyerekednek, az O lánya abban a hónapban kevesebbet kapjon?


Fura az egész szitu picit sztem.

2020. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
83%
18-as hülyeségeket ír.A közös pénzhez lehet nyúlni,de vannak íratlan szabályok is...De ezt minden épeszű tudja.Simán le is pontoztam ahogy megérdemelte.Ha a gyerekének akar venni valamit ami túl drága éppen,annak senki sem örülne,és jogosan szól bele a másik fél a dologba.Hisz közös kassza.Egyik fél dolgozik,a másik meg elkölti az összes pénzt...Szép is volna!
2020. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
60%

Csak a külön kassza a megoldás ,regen én is ellene voltam de ma már beláttam sokkal jobb és igazságosabb,pedig mindkét végén voltam már többet kereső és kevesebbet kereső félként is voltam a kapcsolatban.

Bar 20 ezres babát akkorsem vennék ha van rá az is igaz.


Meg aki előttem írja h Akkor a nagyobb kevesebbet kapna mert a kicsinek pelenka kell?!!

Azért vannak prioritások, és a pelenka az , a 20. Játék meg nem az. Az ilyenek elkerülésére jó a külön kassza.

2020. szept. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!