Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adnátok így pénzt a gyerekedne...

Adnátok így pénzt a gyerekednek ha kéri ?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki kiakadna, azért tudom ilyen részletesen a kiadásait a lányomnak, mert tudni akartam, miért kér folyton a lányom 20 ezer Ft pluszba


Lányom 23L külön él,130.nettot keress 140 lenne,de a cég egy tanfolyam miatt levon 10 ezer Ft


A kiadásai havi szinten szeptember 10től-oktober 10 ig


kaja reggeli ebéd vacsora zöldség gyümölcs hús...

elvileg magának főz 40 ezer Ft


Teloszámla 6000,ebben 2000 Ft részlet is benne van


Rezsi 25 ezer


Életbiztosítása 12 ezer


Tampon betét 4000


Buszberlet 25 ezer ez a legolcsóbb a kocsiba járás 40 ezer lenne


Van kuzyája a havi kaja 8000


Elvileg akárhogy számolok egy 10 maradna,de azt mondja néha jó beülni ide oda mozi kv ilyesmi vagy a kutyának venni jutalomfalatkákat

És október elején már semmi pénze nincs és folyton jön,hogy ha nem baj és csak ha tudom akkor segítsem ki egy kis pénzzel


Ti adnátok neki havi szinten 10-20 ezer Ft ?


2020. okt. 5. 17:14
 131/154 anonim ***** válasza:
14%

Nem olvastam végig a rengeteg választ.


Én meg se várnám, míg kér, hanem minden hónapban utalnék a számlájára legalább 30 ezer Ft-ot.


A másik, meg, amiben igazuk van a hozzászólóknak, hogy ahogy tud, keressen egy jobban fizető állást.

2020. okt. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/154 anonim ***** válasza:
85%
"Egy 23 éves nőnek nem az anyja mondja meg, hogy milyen megtakarítása legyen." Valóban nem, ha közben nem koldul rendszeresen pénzt a szülőtől. Ha eltartatja magát, akkor jogosan dumál bele a szülő.
2020. okt. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/154 anonim ***** válasza:
80%

133# egyetértek. az nem járja, hogy félretesz 12 rongyot - "takarékoskodom" címszóval -, aztán megy ugyanennyit elkunyerálni.

ráadásul az életbiztosítás a legrosszabb megtakarítási forma. a hozamok nagy részét elviszi a számlavezetési díj. ennél még az állampapír is jobb.

2020. okt. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/154 anonim ***** válasza:
93%
Az utolso kettővel teljesen egyetértek. Vegul is annyit tesz le, amennyit az anyja ad neki. Amig ennyi evesen rendszeresen ker pénzt, addig nem szamit önálló felnőttnek.
2020. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/154 anonim ***** válasza:
87%

Az életbiztosításban nem vagyok teljesen biztos hogy ekkora fizetésből jó ötlet (sírjanak őszintén ha meghalok, szoktam mondani), de amúgy tényleg a létminimumon táncol. Nem vagyok benne biztos, hogy havi 40 ezerből lehet minőségi táplálkozást folytatni, ha pedig csak egy 10es marad hó végén, ide látom, hogy magasabb rezsi vagy tönkrement téli cipő miatt ebből a minimumból fog lecsípni. Az a 10.000 forint ami marad normális élet mellett úgy elszáll mint a sicc. Például, mert úgy tűnik nem a valóságban élsz: elmennek a barátai, kollégái egy pizzára, hívják, hogy menjen. Alsó hangon 2500 egy kis valami pizza meg egy kóla. Egyik barátjának szülinapja van, vesz egy milkát, 5-600 Ft. Megjön és nem számított rá, munkából gyorsan kiszalad a legolcsóbb csomag betétért, az is kb 500 Ft. Nem kapni a kutya x tápját csak y-t, +500 Ft. Rosszul lesz munkából hazafele, vesz egy innivalót ahol talál, egy palack víz is 4-500 Ft ha elég pofátlan a hely. Már több mint a “vagyon” fele elment, és egy fillért nem költött olyanra, hogy lát egy szép fülbevalót, egy csinos felsőt, egy szexi rúzst. A fentiek egyébként egy nap megtörténtek velem, életem egyik legszerencsétlenkedősebb napja volt az is igaz, de előfordulhat.

Nyilván a te dolgod hogy adsz pénzt vagy nem, de ha adsz, ne kérd számon, mire ment el.

2020. okt. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/154 anonim ***** válasza:
12%
Szánalom a kiscsaj. Elvileg felnőtt mégis anyucitól kér pénzt, közben meg sok felesleges dologra költ.
2020. okt. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/154 anonim ***** válasza:
19%
Feleslegesre nem mondanám: de akkor sincs rendben hogy dolgozik, és rendszeresen pénzt akar a szülőktől.
2020. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/154 anonim ***** válasza:
91%
Mégis mit csinál, hogy 130 nettót keres? Egy összeszerelő is többet kap a gyártósoron.
2020. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/154 anonim ***** válasza:
100%
138-as, 140 ezer Ft a garantált bérminimum, a legtöbb közalkalmazott ennyit keres, köztük én is, azért, hogy egyetemen dolgozhassak, két diplomával. Ez a magyar valóság. Valakinek a közoktatásban, egészségügyben is dolgoznia kell, ők ezt nem a pénzért teszik általában. Ha tanul még (ezért vonnak le 10 ezer Ft-ot havonta), akkor legalább megvan az esély, hogy nála ez csak átmeneti állapot.
2020. okt. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/154 anonim ***** válasza:
54%
Jézusom, még azt is összeszámoltad, hogy mennyi kell betétre meg tamponra? Hihetetlen önző szülők vannak....
2020. okt. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!